نمایندگی سازمان ملل در لیبی: آزادی فرزند قذافی به تحقق آشتی کمک می‌کند

16/06/1400 01:09 ق.ظ

نمایندگی سازمان ملل در لیبی: آزادی فرزند قذافی به تحقق آشتی کمک می‌کند العربيه_فارسى

نمایندگی سازمان ملل متحد در لیبی در بیانیه‌ای آزادی زندانیان سیاسی این کشور از جمله ساعدی قذافی فرزند معمر قذافی رهبر سابق لیبی را گامی مهم در جهت احترام بیانیه شورای ریاست جمهوری لیبی افزود:«ما به دنبال کنار گذاشتن تفرقه و جلوگیری از خونریزی هستیم».

از سوی دیگر نمایندگی سازمان ملل متحد در لیبی اعلام کرد که آزادی زندانیان گامی مهم در جهت احترام به قانون و حقوق بشر است و این پیشرفتی مثبت است که می‌تواند به دستیابی به آشتی ملی مبتنی بر حقوق و تقویت بیشتر وحدت ملی کمک کند.

هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در لیبی در این بیانیه همچنین ضمن قدردانی از تلاش دولت وحدت ملی، شورای ریاست جمهوری و مقامات قضایی، بار دیگر از مقامات لیبی خواست تا هزاران نفر لیبیایی دیگر که در سراسر این کشور به طور خودسرانه در بازداشت‌ها به سر می‌برند را فوراً آزاد کند.

از سویی وزارت دادگستری لیبی نیز دوشنبه اعلام کرد که الساعدی قذافی، یکی از فرزندان معمر قذافی، رهبر سابق لیبی که از سال 2014 در طرابلس پایتخت این کشور زندانی بود، در راستای اجرای حکم دادگاه که سال‌ها قبل صادر شده بود، آزاد شد. headtopics.com

شورای ریاست جمهوری لیبی دوشنبه، از آزادی احمد رمضان مدیر دفتر اطلاعات معمر قذافی رهبر فقید لیبی، پس از هفت سال بازداشت در زندانی در طرابلس، پایتخت، خبر داد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

هشدار ژنرال میلی در باره احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان | DW | 05.09.2021مارک میلی، رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا احتمال بی‌ثباتی سیاسی و وقوع یک جنگ داخلی در افغانستان را منتفی نمی‌داند. میلی همچنین در مورد تجدید سازماندهی گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان هشدار داده است. hhhhhhhhhhhhhhhhh my donky laugh for this talk hhhhhhhhh isis is your and them faild in afghanistan و این سرنوشت و بلایی است که خود دولت بایدن بهمراهی دولتهای منفعل اروپایی بر سر افغانستان می آورند.. Sadness

۶۱۰ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۴۶ شهرستان در وضعیت قرمز۶۱۰ فوتی و ۲۵۸۷۰ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۵۸۷۰ نفر *جانباختگان جدید: ۶۱۰ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۱۲۹۴۰۷ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۳۶۲۸۱۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۰۶۷۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۲۹۱۵۲۵۲۷

نقش تحولات افغانستان در تبدیل قطر به بازیگری مهم در سیاست جهان | DW | 05.09.2021نفوذ قطر از زمان گشایش دفتر سیاسی طالبان در دوحه تا نقش این کشور در خروج شهروندان خارجی از افغانستان افزایش یافته است. قطر در سایه تحولات اخیر افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان تبدیل به 'ژنو خاورمیانه' شده است. یه کتاب باید بنویسن به نام «چگونه خاورمیانه را نفهمیم» بعد توش همه چیزشو با اولین چیزی که میاد تو ذهنشون مقایسه بکنن! اونوقت سود المان چیه این وسط؟ اسلحه که نمیتونه بفروشه! ژنو خا‌رمیانه یا زادگاه تروریسم؟

رگبار و رعد و برق در ۵ استان/خیزش گرد و خاک در ۱۰ استانرگبار و رعد و برق در ۵ استان خیزش گرد و خاک در ۱۰ استان سازمان هواشناسی وقوع رگبار و رعد و برق در پنج استان، خیزش گرد و خاک در ۱۰ استان و افزایش ارتفاع موج تا ۳ متر در دریای خزر را پیش‌بینی کرده است. جمهوری شیطانی ایران ۴۳ سال پیش پا به عرصه حکومت ایران گذاشت آنقدر قدم هاتون نجس نحس خدا کرده که هر جا قدم بگذارید در جهان منطقه ایران آنجا نابود بی آب خشک سال سیل زلزله طوفان سونامی ویروس های خطرناک ووو قبرستان ها بیمارستان ها زندان ها فقر آباد می شود خدای عالم فرمود : هر چه گناه زیاد شود مرگ ها جوانمرگ ها زیاد می شود و خدای عالم برف و باران های رحمت اش و برکت زندگی از پول خوراک ووو همه را نابود می کند معنی فرمان هشدار خدا چیست : یعنی همان رژیم ایران پا به عرصه حکومت ایران گذاشت آنقدر در گناه غرق شده که این گناه هم مرگ ها تولید می شه و هم هر چه درآمد باشد کم است و هر چه از زمین برداشت شود طمع ندارد و انسان ها رباط می شن و گناه زیاد شود جهان هم سریع تر به نابودی می رود

درخشش در توکیو؛ ایران بهترین رتبه در تاریخ پارالمپیک را بدست آورد - BBC News فارسیورزشکاران ایرانی در پارالمپیک توکیو با عملکردی درخشان بهترین رتبه این کشور در تاریخ پارالمپیک را بدست آوردند. ایران در این دوره مسابقات در رتبه سیزدهم جدول مدال‌ها قرار گرفت. کاروان ورزشی ایران در پارالمپیک توکیو در مجموع ۲۴ مدال (۱۲ مدال طلا، ۱۱ نقره و یک برنز ) بدست آورد. به کوری چشم بی‌بی‌سی، سعودی اینترنشنال، سام رجبی و معصومه قمی و سایر خانواده های وابسته عزادار. آب رو بریزید اونجایی که باید بریزید. bbcpersian تبریک و تهنئت عرض ميكنم به پارالمپیک كاروان ورزشي ايران و به ملت شريف ايران bbcpersian TASTENFT NFTBOOKS ❤

ادعای طالبان و مخالفان در مورد نتیجه نبردها در پنجشیر؛ ژنرال آمریکایی در مورد «جنگ داخلی» در افغانستان هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. لشکر جهل و سیاهی طالبان شکست سنگین خورده است نیروهای دروغی امریکایی شکست خورده همیشه میگفت ارتش افغانستان شکست نمی خوره حرف های امریکایی دیگر ارزش ندارد پنچرګوکردخون زردازایشان جریان دارد چندتازانی ودزدهم به تاجکستان ګریختند سالی علیه لعنه ومسودلندغر جنګ بخاطرمنافع موسادختم شد

در همین حال محمد المنفی، رئیس شورای ریاست جمهوری لیبی دوشنبه 6 سپتامبر از آغاز پروژه آشتی جامع ملی خبر داد.در بیانیه شورای ریاست جمهوری لیبی آمده است، مردم می‌خواهند صفحات دردناک گذشته را ورق بزنند و بر اختلاف‌ها فائق آیند.

بیانیه شورای ریاست جمهوری لیبی افزود:«ما به دنبال کنار گذاشتن تفرقه و جلوگیری از خونریزی هستیم».

از سوی دیگر نمایندگی سازمان ملل متحد در لیبی اعلام کرد که آزادی زندانیان گامی مهم در جهت احترام به قانون و حقوق بشر است و این پیشرفتی مثبت است که می‌تواند به دستیابی به آشتی ملی مبتنی بر حقوق و تقویت بیشتر وحدت ملی کمک کند.

هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در لیبی در این بیانیه همچنین ضمن قدردانی از تلاش دولت وحدت ملی، شورای ریاست جمهوری و مقامات قضایی، بار دیگر از مقامات لیبی خواست تا هزاران نفر لیبیایی دیگر که در سراسر این کشور به طور خودسرانه در بازداشت‌ها به سر می‌برند را فوراً آزاد کند.

از سویی وزارت دادگستری لیبی نیز دوشنبه اعلام کرد که الساعدی قذافی، یکی از فرزندان معمر قذافی، رهبر سابق لیبی که از سال 2014 در طرابلس پایتخت این کشور زندانی بود، در راستای اجرای حکم دادگاه که سال‌ها قبل صادر شده بود، آزاد شد.

شورای ریاست جمهوری لیبی دوشنبه، از آزادی احمد رمضان مدیر دفتر اطلاعات معمر قذافی رهبر فقید لیبی، پس از هفت سال بازداشت در زندانی در طرابلس، پایتخت، خبر داد.

و احمد رمضان جعبه سیاه اسرار قذافی و دست راست او به شمار می رود او از سال 1969 تا سقوط رژیم قذافی منشی خصوصی و مدیر دفتر اطلاعات رهبر فقید لیبی بود.

احمد رمضان ساعاتی پس از آزادی الساعدی قذافی، فرزند معمر قذافی، آزاد شد. فرزند قذافی در راستای اجرای حکم قضایی که دو سال پیش با همکاری دادستانی عمومی صادر شد، آزاد و به خانواده‌اش در ترکیه ملحق شد.

انتظار می‌رود که در راستای پروژه آشتی ملی به رهبری شورای ریاست جمهوری، روند آزادی زندانیان عبدالله السنوسی، مدیر اطلاعات معمر قذافی رهبر فقید و یکی از برجسته‌ترین همکاران نزدیک او را شامل شود.

السنوسی از سال 2012 تاکنون زندانی است. سازمان‌های حقوق‌بشری بارها به دلیل وخامت حال السنوسی خواستار آزادی او شده‌اند.

الساعدی قذافی که دوشنبه آزاد و به ترکیه رسید، به قتل «بشیر الریانی»، مربی سابق یک باشگاه فوتبال محلی در طرابلس در سال 2005 متهم بود اما دادگاه تجدیدنظر طرابلس در سال 2018 او را از این اتهام مبرا و حکم «تبرئه» او را صادر کرد.

الساعدی سومین فرزند سرهنگ معمر قذافی است. معمر قذافی در سال 1969 با کودتا علیه پادشاه حکومت در لیبی را به دست گرفت و در 11 اکتبر 2011 او و فرزندش معتصم به دست انقلابیون شهر سرت کشته شدند.