نماینده ویژه آمریکا: تلاش‌ها برای صلح در افغانستان باید دو برابر شود

نماینده ویژه آمریکا: تلاش‌ها برای صلح در افغانستان باید دو برابر شود

31/12/2020 09:33:00 ق.ظ

نماینده ویژه آمریکا: تلاش‌ها برای صلح در افغانستان باید دو برابر شود

قرار است دور دوم مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان پنج روز بعد از سرگرفته شود، اما زلمی

خلیلزاد در توییتی به درگذشت حکیم دلیلی سفیر افغانستان در قطر نیز اشاره و با مردم افغانستان ابراز همدردی کرده و نوشته است: «بیایید همه برای احترام به تعهد وی به صلح، تلاش‌های خود را دو برابر سازیم».از سوی دیگر، ارگ ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ 27 دسامبر 2020 اعلام کرد که دور دوم مذاکرات صلح با طالبان در دوحه قطر برگزار می‌شود.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021 آمریکا نیز ایران را مسئول حمله به تانکر اسرائيلی شناخت | DW | 01.08.2021

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان در توییتی نوشت: «به اساس درخواست روسای محترم هیات مذاکره کننده و شورای عالی مصالحه، مشوره گروه حامیان بین‌المللی و به‌منظور جلوگیری از تعطل در دور دوم مذاکرات، رییس جمهور افغانستان توافق کردند تا دور بعدی مذاکرات در قطر انجام شود. تاکید ما بر انجام دورهای بعدی مذاکرات در داخل افغانستان برجا است».

قرار است دور دوم مذاکرات صلح بین‌الافغانی میان دولت افغانستان و گروه طالبان به تاریخ 5 ژانویه 2021 از سر گرفته شود.شایان ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ 14 دسامبر 2020 تاکید کرده بود، دور دوم مذاکرات صلح با طالبان باید در خاک این کشور برگزار شود، اما طالبان این پیشنهاد غنی را رد کردند. headtopics.com

اولین دور مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان به تاریخ 12 سپتامبر 2020 در دوحه قطر آغاز شد و به تاریخ 12 دسامبر 2020 برای 23 روز متوقف شد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد