نماینده مجلس: برخی نمایندگان به خاطر منافع شخصی تغییر رأی می‌دهند | DW | 28.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک نماینده مجلس ایران تأیید کرده است که برخی نمایندگان به دلیل 'منافع فردی یا باندی' یا به نام 'مصلحت‌سنجی' رأی خود را برخلاف باورشان تغییر می‌دهند. صدور 'فرمان‌هایی از خارج مجلس' دلیل این تغییر رأی عنوان می‌شود.

یک نماینده مجلس ایران تأیید کرده است که برخی نمایندگان به دلیل"منافع فردی یا باندی" یا به نام"مصلحت‌سنجی" رأی خود را برخلاف باورشان تغییر می‌دهند. صدور"فرمان‌هایی از خارج مجلس" دلیل این تغییر رأی عنوان می‌شود.

محمدرضا نجفی، نماینده تهران، در مصاحبه‌ای با روزنامه"همشهری" که متن آن دیروز شنبه ۵ مرداد منتشر شد، از جمله گفته است: «گاهی ملاحظه می‌شود که رفتار و رأی فرد یا حتی جمعی از نمایندگان با دیدگاه و باورهای آنها تفاوت می‌کند.»به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی: «عوامل متعددی می‌تواند افراد را وادار به"مصلحت‌اندیشی" کند؛ از منافع فردی و باندی تا ملاحظه قواعد کار گروهی و جمعی.

آقای نجفی همچنین تأیید می‌کند که به هنگام ورود مجلس شورای اسلامی به"موضوعات با اهمیت" و راهبردی"مصلحت‌سنجی و این دست ملاحظات کم و بیش مشاهد شده است". این نماینده مجلس ایران در عین حال حاضر به توضیح در مورد"مصادیق" این"مصلحت‌سنجی‌ها" نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوب اینو که همه میدونستن. اصلا مردم بیشتر این نماینده ها رو نمیشناسن. اینها منتصب هستند نه منتخب وهمیشه همینطور بوده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه رسمی هیات رئیسه مجلس به دولت جهت ارائه گزارش به مجلس/ نامه رئیس‌جمهور به رهبری/ ارجاع نامه از سوی رهبری به هیات حل اختلاف قوارئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بافق و مهریز درمورد لزوم گزارش‌دهی دولت به مجلس گفت: هیات رئیسه در این زمینه نامه رسمی به دولت داده است و شنیده‌ام که ایشان در نامه‌ای به مقام معظم رهبری اعلام کرده اند که این کار اشکال دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامه روحانی به رهبر انقلاب درباره ایراد گزارش‌دهی دولت به مجلسلاریجانی رئیس مجلس، در پاسخ به تذکر صباغیان درباره عدم گزارش سالانه از سوی دولت به مجلس: رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب بیان کرد که گزارش‌دهی سالانه به مجلس ایراد دارد، این موضوع به شورای حل اختلاف قوا ارجاع شده تا در آنجا بررسی شود. حل اختلاف بین داداشا سخنگوی دولت: نگفتیم که قانون را اجرا نمی‌کنیم. دولت نامه‌ای درباره آثار و تبعات ارائه گزارش سالانه به مجلس، خدمت رهبری ارسال کرد و از نتیجه ارجاع رهبری تبعیت می‌کند اما ما فکر می‌کنیم که ساز و کارهای موجود کفایت می‌کرد. بنظر میاد بعد چهل سال گدایی ، شب جمعه یادتون رفته!!!
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سلطانی‌فر: دولت و مجلس هر دو مصمم به واگذاری استقلال و پرسپولیس هستندسلطانی‌فر: دولت و مجلس هر دو مصمم به واگذاری استقلال و پرسپولیس هستند وزیر ورزش و جوانان: استقلال و پرسپولیس باید هر چه سریعتر واگذار شوند. برای واگذاری با سازمان خصوصی کاملا هم نظر و هماهنگ هستیم و دولت و مجلس هر دو مصمم به واگذاری دو تیم هستند. سلطانیفر گه خورد با دولت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده مجلس ایران از 'افزایش ۴۰۰ درصدی' قیمت چادر انتقاد کردیک نماینده مجلس ایران از افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر در این کشور انتقاد کرده و مدعی وجود مافیا در حوزه چادر شده است. بخش عمده‌ چادر مشکی مصرفی در ایران از طریق واردات تامین می‌شود و چین، ژاپن، سوئیس و کره جنوبی از جمله صادرکنندگان چادر به ایران هستند نماینده مجلس ج ا گه_خورد بی بی، بی بی سی جان ای بوق تاجری نماینده های مجلس قیمت مواد غذایی ۱۰ برابر شد خفه بودن. الان زر میزنن.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان ایالات متحده تامین اقامت موقت اتباع ونزوئلا را تصویب کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طرحی را تصویب کرد که هدف از آن تامین اقامت موقت هزاران ونزوئلایی ساکن ایالات متحده در برابر احتمال اخراج است. این طرح پس از یک مناظره با ۲
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

باهنر: برخی برایشان مهم نیست با نردبان «مصباح» وارد مجلس شوند یا «عارف»باهنر: *برخی برایشان مهم نیست با نردبان «مصباح» وارد مجلس شوند یا «عارف» *بالای ۸۰ درصد از نامزدهای مجلس نمی‌دانند وکالت مجلس چیست *۸۰ درصد نمایندگان فعلی رای نمی‌آورند *رأی‌دهندگان عموما از اختیارات نماینده خبر ندارند جنابعالی هم که وکالت مادام العمر داری،!؟ چهره واقعی اشغالگران جنایتکار اسلامی آخوندی در ایران. فرقه_تبهکار میدان_میلیونی نظام_رفتنی_است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »