نماینده مجلس ایران: طرح آموزش زبان‌های قومی خلاف امنیت ملی است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده مجلس ایران: طرح آموزش زبان‌های قومی خلاف امنیت ملی است العربيه_فارسى

نادری در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی «ایرنا» آموزش به زبان‌های قومی را مخل نظم تاریخی ایران و عامل منازعه‌های مصنوعی و فرسایشی عنوان کرد.این نماینده مجلس ایران با سکوت درباره نظام آموزشی تک زبانه در ایران مدعی شد که «هیچ اراده‌ای برای تحمیل زبان فارسی یا ممانعت از زبان­‌های محلی و قومی وجود نداشته و ندارد.

نادری در ادامه طرح آموزش به زبان‌های قومی را دوگانه‌سازی «زبان ملی - زبان محلی» عنوان کرد و با ادعای نبود هیچ منع قانونی برای زبان‌های دیگر گفت: «همه ایرانی‌ها این زبان را میراث خود دانسته و زبان‌های محلی نیز به موازات زبان ملی در ایران همیشه آزاد بوده‌اند، حتی یک مورد ممانعت در استفاده از زبان محلی در مناسبات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایران اما آموزش حوزه علمیه وشعب آن درسراسر کشور مجاز است!!! موضوع بعدی واساسی واصلی این است که آب شرب کودکان وسفره مردم محروم مان کجاست وچرا به سرقت برده شده است؟؟... چرا ۲ تریلیون دلار برای برنامه_اتمی هزینه کردید ،‌اما سفره مردم ما نه نان دارد ونه آب وپدرخانه درزندان؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توضیحات وزیر علوم درباره برگزاری امتحانات دانشگاه‌ها- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimتوضیحات وزیر علوم درباره امتحانات_دانشگاه‌ها زلفی‌گل: به طور کامل تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم البته روسای دانشگاه‌ها در این زمینه استقلال دارند دانشگاه‌ها می‌توانند با توجه به ظرفیت‌های خود تصمیمات لازم در این زمینه را اتخاذ کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

طرح وزارت علوم برای دانش آموختگان مقطع دکتری به جای گذراندن خدمت سربازی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimحذف سربازی فارغ‌التحصیلان دکتری وزیرعلوم: طبق رایزنی با ستادکل نیروهای مسلح، از این به بعد دانشجویان دکتری بجای سربازی امریه پسادکتری را می‌گذرانند این افراد باید یک طرح تحقیقاتی در راستای نیازهای کشور ارائه کنند و این طرح به منزله سربازی محسوب می‌شود پس چرا میگید حذف؟؟ و باز هم تبعيض HamzeGhalebi گول نخورید اینا میخوان با دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی ها پول در بیارن!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

طرح تروریستی انفجار در کاظمین خنثی شد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimطرح تروریستی انفجار در کاظمین خنثی شد فرد تروریست در یکی از هتل‌های شهر کاظمین دستگیر شده است مشخص شد او برادر تروریستی است که در ژوئن گذشته اقدام به انفجار بمب در این شهر کرده است میخواست اقدام استشهادی بکنه دیگه. مشکلتون چیه؟ مگه وقتی یک فلسطینی بمب میرزاده خودشو میکشه، کار استشهادی نمیکنه؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سنای آمریکا از طرح فروش موشک به عربستان حمایت کرد🔺سنای آمریکا از طرح فروش موشک به عربستان حمایت کرد ▪️سنای آمریکا قطعنامه‌ای را که فروش ۲۸۰ موشک هوا به هوای پیشرفته میان برد به عربستان سعودی ممنوع می‌کرد، رد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: آمریکا به عربستان موشک میفروشه فرانسه به امارات هر دو به برکت وجود جمهوری اسلامی تروریست. هیچوقت اینها دست از حمایت از این رژیم برنخواهند داشت مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیسی: همانطور که فاصله بین دولت و ملت کاهش یافت باید فاصله با دانشگاه هم کاهش یابد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرئیس‌جمهور: عده‌ای در تلاشند، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند برخی از این افراد در داخل و برخی نیز در خارج از کشور در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند کاپیتان دکتر خلبان استاد قالیباف به دکتر آیت الله همه چیز دان رییسی سلام رساند خب رییس خوب و‌ فهمیده شماهم سعی کن نرخ ارز بیاری پایین که نشون بدی اقتصاد ربطی به مذاکرات نداره عوام فریبی تا کی؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان میزبان اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسحسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، امروز میزبان رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »