نمایندگان طالبان و کودتاچیان میانمار پشت درهای سازمان ملل ماندند

11/09/1400 01:38:00 ب.ظ

نمایندگان طالبان و کودتاچیان میانمار پشت درهای سازمان ملل ماندند جزئیات بیشتر🔽

میانمار, کودتا

نمایندگان طالبان و کودتا چیان میانمار پشت درهای سازمان ملل ماندند جزئیات بیشتر🔽

کمیته صدور اعتبارنامه اعضا برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در جلسه روز چهارشنبه خود تصمیم‌گیری در مورد تعیین نماینده افغانستان و میانمار را به تعویق انداخت تا همچنان از ورود نمایندگان طالبان و حکومت نظامی میانمار به این نهاد بین‌المللی جلوگیری شود.

کمیته صدور اعتبارنامه اعضا برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه روز چهارشنبه خود تصمیم‌گیری در مورد تعیین نماینده افغانستان و میانمار را به تعویق انداخت تا همچنان از ورود نمایندگان طالبان و حکومت نظامی میانمار به این نهاد بین‌المللی جلوگیری شود.

پذیرش نمایندگان طالبان یا حکومت میانمار از سوی سازمان ملل متحد گامی در جهت به رسمیت شناختن بین‌المللی این دو حکومت تازه خواهد بود؛ حکومت‌هایی که با توسل به خشونت قدرت را قبضه کرده‌اند.کمیته ۹ نفره اعتبارنامه سازمان ملل متحد که شامل نمایندگانی از سه عضو از پنج عضو دائمی شورای امنیت یعنی روسیه، چین و ایالات متحده و نیز نمایندگان کشورهای باهاما، بوتان، شیلی، نامیبیا، سیرالئون و سوئد است، در پایان جلسه روز چهارشنبه خود نتوانست در خصوص صدور اعتبارنامه نمایندگان حکومت‌های جدید افغانستان و میانمار به اجماع برسد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آنالیز اختصاصی بازی ایران - ولز / تغییر 180 درجه ای تیم کیروش چگونه رقم خورد ؟- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رویترز:‌ سازمان ملل احتمالا پذیرای نمایندگان طالبان و میانمار نخواهد بودبرخی دیپلمات‌ها اعلام کردند، بعید است کمیته اعتبارات سازمان ملل در نشست امروز (چهارشنبه یکم دسامبر) به طالبان افغانستان و نظامیان حاکم بر میانمار اجازه دهد

تعویق تصمیم گیری برای پذیرش فرستاده طالبان در سازمان مللکمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

یونیسف: عراق حدود سه میلیون دوز واکسن فایزر از طریق کوواکس دریافت کردبالا بردن نرخ واکسیناسیون از اولویت‌ها و اهداف مشترک مقامات بهداشتی عراق، سازمان بهداشت جهانی، صندوق کودکان ملل متحد و دیگر طرف‌های دخیل در امر بهداشت و سلامت عنوان شده است.

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیر ی در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.

رئیسی در جمع خانواده بیماران SMA حضور یافت +فیلمرئیس‌جمهور پس از پایان نشست مشترک هیئت دولت و نمایندگان مجلس در جمع خانواده بیماران SMA که از روز یکشنبه مقابل مجلس تجمع کرده اند، بصورت سرزده حضور یافت.

Send کمیته صدور اعتبارنامه اعضا برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه روز چهارشنبه خود تصمیم‌گیری در مورد تعیین نماینده افغانستان و میانمار را به تعویق انداخت تا همچنان از ورود نمایندگان طالبان و حکومت نظامی میانمار به این نهاد بین‌المللی جلوگیری شود.که کشورهای خود را در این سازمان نمایندگی کنند.کمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد.در گزارش یونیسف آمده است که کارزار واکسیناسیون در عراق از روز نخست ماه نوامبر به شکل قابل توجهی گسترش یافته و بیش از ۱۲۰ مرکز واکسیناسیون خارجی در سراسر این کشور برای ارائه خدمات به ۱۲ میلیون نفر از جمله کودکان ۱۲سال به بالا هم اکنون مشغول فعالیت هستند.

پذیرش نمایندگان طالبان یا حکومت میانمار از سوی سازمان ملل متحد گامی در جهت به رسمیت شناختن بین‌المللی این دو حکومت تازه خواهد بود؛ حکومت‌هایی که با توسل به خشونت قدرت را قبضه کرده‌اند. کمیته ۹ نفره اعتبارنامه سازمان ملل متحد که شامل نمایندگانی از سه عضو از پنج عضو دائمی شورای امنیت یعنی روسیه، چین و ایالات متحده و نیز نمایندگان کشورهای باهاما، بوتان، شیلی، نامیبیا، سیرالئون و سوئد است، در پایان جلسه روز چهارشنبه خود نتوانست در خصوص صدور اعتبارنامه نمایندگان حکومت‌های جدید افغانستان و میانمار به اجماع برسد. Advertisement به گفته این دیپلمات‌ها، کمیته 9 نفره اعتبارات سازمان ملل که شامل روسیه، چین و ایالات متحده است، احتمالاً تصمیمات خود در مورد نمایندگی افغانستان و میانمار را با این درک که سفرای فعلی هر دو کشور در کرسی‌های خود باقی می‌مانند، به تعویق خواهد انداخت. سخنگوی طالبان به یورونیوز: همراهی نکردن جامعه جهانی با ما به بهای قدرت‌گیری داعش تمام می‌شود آنا کارین انستروم، سفیر سوئد در سازمان ملل که ریاست این کمیته را بر عهده دارد، در پایان جلسه روز چهارشنبه کمیته صدور اعتبارنامه از اظهار نظر در مورد این که آیا عدم حصول اجماع به معنای تمدید حضور سفرای فعلی افغانستان و میانمار به عنوان نماینده این دو کشور خواهد بود یا خیر، خودداری کرد.2021 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی کمیته 9 نفره اعتباردهی سازمان ملل متحد با به تعویق انداختن تصمیم گیری درباره تعیین نماینده افغانستان در این سازمان، فعلا اجازه حضور سهیل شاهین به عنوان فرستاده طالبان را نداد. البته زمانی که طالبان برای نخستین بار و در فاصله سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ بر افغانستان مسلط شد، سفیر دولت پیشین افغانستان پس از به تعویق افتادن صدور اعتبارنامه نماینده طالبان، همچنان به عنوان نماینده رسمی این کشور در سازمان ملل حضور داشت. طالبان که در اواسط اوت سال جاری میلادی قدرت را از دولت کابل که در جوامع بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شد گرفت، سهیل شاهین، سخنگوی خود در دوحه را به‌عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده است. به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید پیشتر، سهیل شاهین که از سوی طالبان به عنوان نماینده افغانستان در سازمان ملل منصوب شده با انتشار پیامی توییتری ابراز امیدواری کرده بود که تصمیم‌گیری در مورد کرسی افغانستان در این سازمان فارغ از ترجیحات سیاسی و بر پایه الزامات قانونی صورت گیرد. کار مشترکِ تهیه و تحویل به موقع واکسن‌های کووید۱۹ از سوی طرف‌های یاد شده همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود دوزهای بیشتری از واکسن‌های تایید شده توسط سازمان جهانی بهداشت طی چند ماه آینده به عراق وارد شود.

او روز پنجشنبه نیز با انتشار پیام توییتری دیگری با غیر اصولی و ناعادلانه خواندن تصمیم کمیته صدور اعتبارنامه سازمان ملل، آن را به معنای سلب حق مشروع مردم افغانستان دانست. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گفت، تمایل طالبان برای به رسمیت شناخته‌شدن بین‌المللی تنها اهرم فشاری است که دیگر کشورها باید برای ایجاد یک دولت فراگیر و احترام به حقوق به ویژه حقوق زنان در افغانستان از آن استفاده کنند. بر اين اساس، نمایندگى فعلى جمهورى اسلامى افغانستان در ملل متحد به کار خود ادامه می‌دهد. اما آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، معتقد است که تمایل طالبان برای به رسمیت شناخته شدن در عرصه بین‌المللی تنها اهرمی است که دیگر کشورهای جهان برای اعمال فشار بر طالبان برای تن دادن به تشکیل حکومت فراگیر و احترام به حقوق بشر، به‌ویژه زنان، در اختیار دارند. هم‌رسانی این مطلب: . نماینده دولت سابق میانمار نیز درخواست کرده است تا اعتبارنامه خود را در سازمان ملل تمدید کند.