ایران, آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, میخائیل اولیانوف, روسیه

ایران, آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

نماینده روسیه در مذاکرات برجام: همکاری ایران با آژانس مهم است | DW | 04.07.2021

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجام از جمهوری اسلامی خواست به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دهد. اولیانوف تاکید کرد، ادامه فعالیت دوربین‌ها و ضبط و ثبت فعالیت‌ها در سایت‌های اتمی بسیار مهم است.

04/07/2021 01:08:00 ب.ظ

میخائیل اولیانوف ، نماینده روسیه در مذاکرات برجام از جمهوری اسلامی خواست به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دهد. اولیانوف تاکید کرد، ادامه فعالیت دوربین‌ها و ضبط و ثبت فعالیت‌ها در سایت‌های اتمی بسیار مهم است.

میخائیل اولیانوف ، نماینده روسیه در مذاکرات برجام از جمهوری اسلامی خواست به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دهد. اولیانوف تاکید کرد، ادامه فعالیت دوربین‌ها و ضبط و ثبت فعالیت‌ها در سایت‌های اتمی بسیار مهم است.

مهلت زمانی پیش‌بینی شده در تفاهم‌نامه فنی بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز ۲۴ ژوئن به پایان رسید. جمهوری اسلامی از تمدید این مهلت اجتناب ورزیده و دسترسی آژانس به اطلاعات دوربین‌های نصب‌شده در سایت‌های هسته‌ای خود را منوط به کسب توافق بر سر مناقشه هسته‌ای کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران سرلشکر سلامی: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و از جمله نماینده روسیه در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام بر اهمیت همکاری ایران در شرایط کنونی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید ورزیده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نماینده روسیه گفته است که ادامه فعالیت‌ دوربین‌های نصب‌شده در سایت‌های هسته‌ای ایران برای کسب توافق بر سر بازگشت آمریکا به برجام از اهمیت زیادی برخوردار است.اولیانوف در مصاحبه با خبرگزاری"تاس" تصریح کرد: «تفاهم‌نامه فنی بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هنوز رسما تمدید نشده است. در چنین شرایطی مهم است که دوربین‌های نصب‌شده در سایت‌های هسته‌ای به کار خود ادامه دهند و ویدیوها ضبط و ذخیره شوند. چنین اقدامی می‌تواند از بروز مشکلاتی در آینده جلوگیری کند.» headtopics.com

تفاهم‌نامه فنیدر پی سفر رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، تفاهم‌نامه‌ای سه ماهه بین ایران و آژانس کسب شد.جمهوری اسلامی بر اساس این تفاهم‌نامه فنی اعلام آمادگی کرده بود که برای مدت سه ماه از روز ۲۲ فوریه تا ۲۳ ماه مه اقدام به ضبط و ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای خود کرده و در صورت لغو تحریم‌ها این اطلاعات و از جمله فیلم‌های ضبط شده دوربین‌ها را در اختیار بازرسان آژانس قرار دهد.

تفاهم‌نامه فنی پس از آن برای مدت یک ماه دیگر تمدید شد. این در حالی است که ایران از تمدید مجدد این تفاهم‌نامه اجتناب ورزیده است.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدتاکید میخائیل اولیانوف بر همکاری ایران با آژانس و همچنین الزام ضبط و ثبت اطلاعات ناظر بر فعالیت‌های هسته‌ای این کشور ناشی از نگرانی‌های برخاسته از عدم تمدید مهلت این تفاهم‌نامه فنی است.

پیش از آن نیز، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید و همچنین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا خواستار همکاری جمهوری اسلامی با آژانس شده و تاکید کرده بودند،"عدم همکاری ایران با آژانس می‌تواند به مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین آسیب برساند". ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

اعتماد به روس ها یعنی به باد دادن همه چییی نه تنها به میخائیل خان بلکه به هیچ اجنبی دیگری هم تدابیر امنیتی هیچ کشوری علی الخصوص ایران، ربطی ندارد. ایران دیگر شبهه مستعمره هم نیست.

از شراب تا پنیر در بازار روز فرانسوی؛ زندگی پساقرنطینه‌ای در زادگاه ناپلئون«در یک قسمت، شراب‌های اشتهاآور مثل شراب مورد و شراب شاه‌بلوط دارم. شراب رسیده یا بالغ کُرس هم که مشهور است. در قسمت نوشیدنی‌های گوارنده (دیجستیو)، نوشیدنی با طعم مورد، مال همین جاست که ما آن را بعد از غذا می‌نوشیم. با طعم بالنگ هم داریم.»

حمله انتحاری در یک کافی شاپ در پایتخت سومالی 6 کشته به جا گذاشت

اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه به اقدامات روسیه در جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانهسازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه در اعتراض به اقدامات روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی

شنیده‌ام ۱۰-۱۲ نفر از اعضای کابینه رئیسی جوان خواهند بود/ نیکزاد تمایلی به حضور در کابینه ندارد/ بهتر است نمایندگان در مجلس به خدمت ادامه دهندیک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظر من همان نظر مقام معظم رهبری است که نمایندگان در مجلس خدمت خود را ادامه دهند. الحمدلله قحط الرجال هم نداریم، به اندازه کافی افراد هستند که بتوانند در دولت خدمت کنند به ویژه در این دوره اگر قرار بر جوانگرایی باشد، اجازه دهند جوان‌ها وارد دولت شوند.

نماینده مجلس: حراست آموزش و پرورش معلمان اهل سنت را در خراسان قلع و قمع کرده است

آغاز تحقیقات دادستانی فرانسه علیه زارا و یونیکلو به اتهام همکاری در جنایت علیه بشریت در چیندادستانی فرانسه تحقیقات درباره ۴ مارک مشهور تولید لباس و پوشاک و مد غربی را بدلیل همکاری در جنایت علیه اویغورها، مسلمانان ساکن استان سین کیانگ چین، آغاز کرد. البته این که که هیچ کدوم از این برندها فرانسوی نیستند و صنعت تولید پوشاک فرانسه با به عرصه رسیدن این شرکت‌های چند ملیتی بدجور داغون شده هم در این حرکت بی تاثیر نیست...