العربية

العربية

نماینده جمهوریخواه: اردوغان باید مشخص کند با ما یا علیه ما است

نماینده جمهوریخواه: اردوغان باید مشخص کند با ما یا علیه ما است #العربية

14/11/2019 11:13:00 ق.ظ

نماینده جمهوریخواه: اردوغان باید مشخص کند با ما یا علیه ما است العربية

جان نلی کندی سناتور جمهوریخواه، در مصاحبه‌اى با العربیه گفت: «ترکیه باید انتخاب کند که با آمریکا است

او افزود :«ترکیه باید یک دوست باشد این کشورعضو ناتو است اما من از وخیم شدن روابط ترکیه با ما نگران هستیم. رئیس جمهور اردوغان تصمیم گرفته است كه یک سیستم دفاع موشکی را از پرزیدنت پوتین بخرد كه همانطور كه می دانید بسیاری از اسرار نظامی ما را در معرض خطر قرار می دهد ، بسیاری از اعضای كنگره اؤ اين موضوع ناراحت هستند و به نظر من بسیاری از آمریكایی ها همین احساس را دارند».

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

کندی در ادامه گفت:«خوشحالم که رئیس جمهور اردوغان با آتش بس موافقت کرد، اما او به تنهایی این کار را نکرد. او این کار را کرد بعد از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که اگر ترکیه کردها را به قتل برساند، او را از نظر اقتصادی به شدت مجازات خواهد کرد، این گام را برداشت».

او افزود:«من نمی خواهم دشمن ترکیه باشم ، می خواهم دوست باشم ، اما رئیس جمهوری ترکیه باید انتخاب کند با ما است یا علیه ماست».سفر اردوغان به واشینگتن با مخالفت‌های فراوانی در داخل کنگره روبر شده است.سناتور مایکل مک کال عضو کنگره آمریکا در واکنش به سفر اردوغان گفته است که او از میهمانانی که اصول ایالات متحده را نقض می کنند استقبال نخواهد کرد. headtopics.com

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اعلام آمادگی فرانسه جهت مذاکره با ترکیه پیرامون مبارزه با داعش

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.

انتقاد دوباره روحانی از مبارزه با فساد همزمان با بالا گرفتن حملات به اوحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز هم از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد انتقاد کرد و خواست این مبارزه تبدیل به دعواهای جناحی نشود.

ترامپ خطاب به اردوغان: ما تقریبا از روز اول با هم دوست بودیم

اردوغان: مبارزه با تروریسم محور دیدار و گفتگوهای ما درآمریکا خواهد بوداردوغان: مبارزه با تروریسم محور دیدار و گفتگوهای ما در آمریکا خواهد بود اردوغان خطاب به اروپا: وقتی روند بازگرداندن داعشی‌های زندانی آغاز شد فکری به حال خود کنید

تدابیر وزارت کشور در مسیری نیست که شور انتخاباتی ایجاد کند/ مردم می‌خواهند مبارزه با فساد را در عمل ببینند/ باید از بحث اصلاح‌طلبی و اصولگرایی خارج شویمیک نماینده مجلس دهم گفت: سه جبهه تشکیل شده است. به توصیه وزارت کشور جبهه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان و جبهه دیگری هم فارغ از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی وارد میدان شده‌اند. این تدبیر وزارت کشور برای ایجاد جبهه‌های اصلاحات و جبهه اصولگراها برای شور انتخاباتی به نظر من مسیری نیست که بتواند شور انتخاباتی ایجاد کند.