پارلمان آلمان, نمایندگان پارلمان آلمان, بوندس‌تاگ, انتخابات آلمان ۲۰۲۱

پارلمان آلمان, نمایندگان پارلمان آلمان

نمایندگان پارلمان آلمان چه حقوق و مزایایی می‌گیرند؟ | DW | 20.09.2021

حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری.

20/09/2021 10:01:00 ق.ظ

حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری.

حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری.

نمایندگی پارلمان در آلمان حرفه‌ای مشابه مشاغل دیگر نیست. شغل نمایندگان مبتنی بر انتخابات و رای مردم است و تمدید کارشان نیز مستلزم تکرار این روند. طبق قانون، نمایندگان باید روی وظایف و کارآمدی خود تمرکز کنند. این اما بدان معنا نیست که اجازه ندارند در جای دیگر مشغول باشند.

همه سوارند به جز لوکوموتیوران؛ سفر نخستین قطار خودران جهان در آلمان انجام شد نخستین موشک ساخت کره جنوبی به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود ناکام ماند وزیر اسرائیلی: رویارویی با ایران «قریب الوقوع» است

دیوان‌عالی آلمان (دادگاه حفاظت از قانون اساسی) چنین چیزی را ممنوع نکرده؛ البته نمایندگان حقوق مکفی می‌گیرند و فرصت چندانی هم برایشان باقی نمی‌ماند.بند سه ماده ۴۸ قانون اساسی آلمان تصریح می‌کند که نمایندگان باید در حدی تامین مالی شوند که نیازی به ممر درآمد دیگر نداشته باشند. سقف میانگین دستمزد یک نماینده، باید هم‌سطح حقوق قاضی دادگاه باشد.

این میزان که اول ژوئیه هر سال تعریف و تعیین می‌شود، در حال حاضر ۱۰هزار و ۱۲ یورو و ۸۹ سنت در ماه است؛ حقوقی خالص که طبق جدول متداول، باید از آن مالیات و حق بیمه و بازنشستگی کسر شود.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدنمایندگان در عین حال مبلغی تحت عنوان"کمک هزینه" دریافت می‌کنند که برای مخارج مربوط به کارهایشان است. هر نماینده عملا در دو جا انجام وظیفه می‌کند: اول در بوندستاگ (پارلمان فدرال) که مقر آن در برلین است و دوم  در حوزه انتخاباتی خودش. headtopics.com

طبعا دفتر نماینده در حوزه انتخاباتی مخارجی دارد. از طرف دیگر هر نماینده باید جایی در برلین برای زندگی داشته باشد و اجاره بپردازد. سقف هزینه‌های این دو عرصه نیز همه ساله در اول ژانویه و بر اساس تورم و متوسط قیمت‌ها تعیین می‌شود. این مبلغ در حال حاضر ماهانه بر چهار هزار و ۵۶۰ یورو و ۵۹ سنت بالغ می‌شود و مشمول مالیات نیست.

امکانات و فضای کارپارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) در طول سال دست کم ۲۰ هفته جلسه برگزار می‌کند و شرکت در نشست‌ها برای نمایندگان الزامی است. به هر نماینده و رئیس دفترش، محلی به وسعت ۴۵ متر مربع تعلق می‌گیرد؛ دفتری مبله با کلیه وسایل ارتباطاتی مرسوم. نمایندگان می‌توانند برای رفت‌وآمد از وسایل نقلیه پارلمان استفاده کنند. از این گذشته، آنها کارت ویژه راه‌آهن سراسری برای تردد رایگان در سطح کشور می‌گیرند و چنانچه برای امور کاری، با هواپیما سفر داخلی داشته باشند، هزینه پرواز به آنها برگردانده می‌شود.

هر نماینده سالانه تا حداکثر ۱۲هزار یورو نیز برای مایحتاج اداری تنخواه مالی دریافت می‌کند. این بودجه البته نقدی نیست بلکه باید صرف تهیه وسایلی چون لپ‌تاپ، موبایل، لوازم تحریر یا اتصال اینترنت و تجهیزات دیجیتال شود.در همین زمینه، موضوعی در سال ۲۰۰۹ سرخط خبرها شد که به ماجرای"مون‌بلان" (Montblanc) شهرت یافت. در آن سال برای بیش از۱۰۰ نماینده، خودنویس‌ها و خودکارهایی لوکس از این برند معروف با قیمت ۶۸هزار یورو سفارش داده شده بود. سر و صدا و اعتراض چنان بالا رفت که رئیس وقت پارلمان ناگزیر شد در لیست لوازم اداری سال ۲۰۱۰ تجدیدنظر کند. از آن زمان به بعد وسایل تجملی در اختیار نمایندگان قرار نمی‌گیرد.

دریافتی‌های جانبیدر سال‌های اخیر همیشه بر سر درآمد و عواید جنبی بعضی نمایندگان بحث و اختلاف نظر وجود داشته است. چنانچه کسی افزون بر حقوق نمایندگی، پول دیگری در می‌آورد، باید مراتب را امور اداری مجلس اطلاع دهد. حتی اگر این عایدی از محل شغل سابق نماینده نیز باشد، باز باید آن را اعلام کرد. در دوره قانون‌گذاری قبلی، یک سوم نمایندگان شامل چنین مقرراتی بودند. headtopics.com

تصاویری از ضرب و جرح خبرنگاران از سوی طالبان در حاشیه تظاهرات گروهی از زنان در کابل مادری در پی اعدام هم‌زمان دو فرزندش در زندان سپیدار سکته کرد و جان‌ باخت جدول زمانی مذاکرات دولت ائتلافی آلمان؛ شولتس برای جانشینی مرکل آماده می‌شود

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیددر سال‌های گذشته بر سر درآمد و عواید جنبی بعضی نمایندگان پارلمان آلمان بحث و مشاجره وجود داشته استبنیاد"اوتو – برنر" که به اتحادیه کارگران صنایع فلزی آلمان تعلق دارد، طی تحقیقی نتیجه گرفته که در آخرین دوره پارلمان، نمایندگان وابسته به حزب دمکرات آزاد با ۶۲ درصد، صدر لیست نمایندگانی با درآمدهای جانبی هستند پس از آن نمایندگان احزاب سوسیال مسیحی / دمکرات مسیحی با ۴۲ درصد. فراکسیون این احزاب به طور معمول شامل کسانی می‌شود که در حوزه کارآفرینی، مشاغل آزاد و سرمایه‌گذاری نیز فعالیت دارند.

در پژوهش مربوطه مشخص شد که درآمد جنبی چهار نماینده فراکسیون محافظه‌کاران و یک نماینده حزب دمکرات آزاد متجاوز از یک میلیون یوروست.اصلاح قوانین شفافیتموارد پرشمار رسوایی و جنجال‌بر سر درآمدهای جنبی نمایندگان در آلمان باعث اصلاحاتی در مقررات مربوط به شفافیت مالی شده است. از سال ۲۰۲۱ کلیه نمایندگان موظف شده‌اند درآمد حاصل از محل فعالیت‌های جانبی را طبق فرمول تعیین‌شده اطلاع دهند. اگر عایدی اضافی‌نماینده، از محل فعالیت‌های ثانویه، سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی، از ماهی ۱۰۰۰ یورو یا سالی ۳۰۰۰ یورو بیشتر باشد، مبلغ مربوطه باید دقیقا و تا آخرین سنت اعلام شود. شراکت پنج درصد به بالا در شرکت‌ها نیز باید روشن و شفاف اظهار مالی شوند.

نقطه عطف رسوایی‌های مالی نمایندگان، افشای زد و بند مربوط به دلالی ماسک در دوران پاندمی کرونا بود و این که تعدادی از اعضای فراکسیون احزاب محافظه‌کار سوسیال دموکرات / سوسیال مسیحی برای تامین و تحویل ماسک به وزارت‌خانه‌های ایالتی و فدرال، کمیسیون‌های میلیونی به جیب زده بودند. این باعث شد تا لابی‌و واسطه‌گری نمایندگان برای اهداف تجاری ممنوع و غیرقانونی اعلام شود.

آیا نمایندگان اجازه دارند هدیه قبول کنند؟تا قبل از تشدید قوانین شفافیت نمایندگان مجاز بودند بدون هیچ محدودیتی هدایا دریافت کنند و البته با این پیش‌فرض که هدیه‌ها محمل پارتی‌بازی یا بهره بردن از موقعیت اجتماعی نماینده نباشند. مقررات فعلی اما هرگونه شائبه رشوه و فساد در مبادله هدایا را مستوجب رسیدگی قانونی می‌داند. headtopics.com

نکته جدید این است که نمایندگان اجازه ندارند از کسی یا جایی وجه نقد دریافت کنند. هم‌چنین نمی‌توانند برای سخنرانی‌های مربوط به فعالیت پارلمانی خود پول بگیرند. نمایندگانی که زیاد به سفر می‌روند و هدایایی از سوی میزبان به آنها داده می‌شود، اجازه نگه داشتن هدایای گران‌تر از ۲۰۰ یورو را ندارند. اگر قیمت هدیه بالاتر بود نماینده موظف است آن را یا به نهاد ریاست جمهوری تحویل دهد یا معادل مبلغ هدیه را از جیب خود بپردازد تا به صندوق خزانه فدرال واریز شود.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دارای حق رایدر انتخابات سراسری سال ۲۰۲۱ آلمان ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دارای حق رای هستند. ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از رای دهندگان را زنان و ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را مردان تشکیل می‌دهند.

شهبانو فرح پهلوی: ایران روزی از خاکستر خود برخواهد خاست باکو رانندگان ایرانی را آزاد کرد؛ ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد تظاهرات با الهام از «بازی مرکب»؛ هزاران کارگر در کره‌جنوبی به شرایط استخدامی اعتراض کردند

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویررای اولی‌ها۸۶ درصد از رای‌دهندگان بالای ۳۰ سال سن دارند. ۱۴ درصد نیز زیر ۳۰ ساله هستند. ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای نخستین‌بار در پای صندوق‌های رای‌گیری حاضر می‌شوند.نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر

تعداد کاندیداهادر انتخابات سراسری آلمان در سال ۲۰۲۱ از سوی احزاب و گروه‌ها ۶ هزار و ۲۱۱ نفر کاندیدا شده‌اند. از این میزان ۲هزار و ۷۶ نفر هم در لیست ایالتی احزاب و هم کاندیدای مستقیم برای نمایندگی در پارلمان هستند. ۲ هزار و ۸۵۱ نفر در لیست ایالتی کاندید شده‌اند و یک هزار و ۲۸۴ نفر هم بصورت مستقیم و بیرون از لیست احزاب کاندیدای نمایندگی در پارلمان شده‌اند.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرشمار کاندیداهای جوانیکصد و ۱۹ نفر از کاندیداهایی که خواستار راه‌یابی به مجلس هستند بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ متولد شده‌اند. متولدین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۸ با ۶۴۷ نفر بیشترین شمار کاندیداها به لحاظ سنی را تشکیل می‌دهند.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرسهم زنانزنان ۷ /۵۷ درصد از کل جمعیت آلمان را تشکیل می‌دهند. ۴/ ۳۱ درصد نمایندگان پارلمان آلمان (بوندس تاگ) را زنان تشکیل می‌دهندنکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرسهم کاندیداهای زن در احزاب۵۴ درصد کاندیداهای حزب سبزها را زنان تشکیل می‌دهند که ۷ درصد به نسبت سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. ۴۳ درصد کاندیداهای حزب سوسیال دمکرات زنان هستند که به نسبت دور قبلی ۲ درصد اصافه شده است. ۴۰ درصد کاندیداهای احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی را زنان تشکیل می‌دهند که به نسبت دور قبل بترتیب ۴ و ۱۸ درصد افزایش یافته است. ۳۸ درصد کاندیداهای حزب چپ‌ها با افزایش ۲ درصدی نیز زنان هستند.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرهزینه انتخاباتبرگزاری انتخابات سال ۲۰۲۱ حدودا یکصد میلیون یورو هزینه دارد که بخش اعظم آن مربوط به هزینه ناظران انتخاباتی و ارسال برگه‌های رای از طریق پست است. هزینه انتخابات سال ۲۰۱۷ تقریبا ۹۲ میلیون یورو بود. هزینه برگزاری انتخابات آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. برگزاری انتخابات در اسپانیا ۱۳۰ میلیون، بریتانیا ۱۵۹ میلیون و فرانسه ۲۰۰ میلیون یورو هزینه داشته است.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرچند حزب در انتخابات شرکت می‌کنند؟در انتخابات سراسری سال ۲۰۲۱ در مجموع ۴۷ حزب و گروه برای راه‌یافتن به پارلمان باهم به رقابت می‌پردازند. احزاب و گروه‌ها برای ورود به پارلمان آلمان (بوندس تاگ) باید حداقل ۵ درصد آرا را حائز شوند یا حداقل ۳ نامزد آنها با کسب اکثریت آرا و بطور مستقیم به پارلمان راه یابند.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرمانع پنج درصدیاحزابی که حداقل پنج درصد آرا را کسب کنند به پارلمان راه می‌یابند. بدین ترتیب آرای احزابی که نتوانند از مانع پنج درصدی عبور کنند از دست می‌روند. در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار رای به احزابی داده شد که نتوانستند از مانع پنج درصدی عبور کنند. در سال ۲۰۱۳ این آرا بالغ بر ۶ میلیون و ۸۶۰ هزار بوده است.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرپر رای‌ترین ایالات آلماندر ایالت «"نورد‌ راین وست‌فالن" با مرکزیت دوسلدورف واقع در غرب آلمان ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که"پر رای‌ترین" ایالت آلمان محسوب می‌شود. ایالت بایرن با ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرحوزه‌های انتخاباتی۲۹۹ حوزه انتخاباتی برای انتخابات سال ۲۰۲۱ درنظر گرفته شده است. حوزه شماره یک در شمال آلمان و در مرز دانمارک با نام"اشلسویک – فلنس‌بورگ" قرار گرفته است. حوزه ۲۹۹ نیز"زار فالس" نام دارد.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویرپارلمان، تنها نهاد انتخابی در آلماندر میان سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، پارلمان آلمان (بوندس تاگ) تنها قوه‌ای است که اعضای آن مستقیما از سوی مردم انتخاب می‌شوند. در پایان انتخابات و تشکیل مجلس، رئیس جمهور نماینده حزب پیروز را به عنوان کاندیدای صدر‌اعظمی و رئیس دولت به پارلمان پیشنهاد می‌کند. حزب پیروز در صورتی که از آرایی زیر ۵۰ درصد داشته باشد می‌تواند برای بدست گرفتن قدرت با دیگر احزاب"ائتلاف" کند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

بدون شرح | euronews: تصاویر اخبار بین‌المللی بدون شرح و تفسیر

بدون شرح | euronews: تصاویر اخبار بین‌المللی بدون شرح و تفسیر

من حداقل یه نفرو می شناسم که فقط بخاطر پولش نماینده شده. اونم چون خودش در حالت مستی اعتراف کرد. :) دستمزد کلمه حقوق دو معنی دارد یکی اینکه جایی به کسی اجرتی می‌دهد دوم به معنی حق و عدالت، مانند کیف پول یا موبایل در جیب شما که متعلق بر شماست حالا یه گوشی نوکیا 1100 یا یک گوشی از طلا به هر حال کسی اگر به سرقت برد به پلیس زنگ میزنی پیگیری میکنی.

نسبت به حد اقل ساعتی 8 یورو خیلی بالاست

امیرعبداللهیان در نیویورک با نمایندگان ۱+۴ ملاقات می‌کند | DW | 19.09.2021وزیر امور خارجه ایران به نیویورک سفر می‌کند. او در این سفر با نمایندگان کشورهای گروه ۱+۴ ملاقات خواهد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از تغییرات قریب‌الوقوع ترکیب هیات ایرانی مذاکره‌کننده در احیای برجام خبر داده است.

سخنگوی طالبان در قندوز از آلمان درخواست کمک کرد | DW | 19.09.2021یکی از سخنگویان طالبان در پایگاه نظامی آلمان در قندوز از جامعه بین‌المللی، از جمله آلمان درخواست کمک کرد. او گفت، این کمک‌ها می‌توانند به شکل سرمایه‌گذاری، پروژه‌های بازسازی و یا کمک بشردوستانه ارائه شوند. اشتباه کرده امارت اسلامی که از کفار کمک نمیگیره بی شرفا از پاکستان کمک بگبرین عوضی ها کمک به طالبان، شریک شدن در جنایات، شامل سنگسار، تیرباران، قطع اعضا از طرفی و از طرف دیگر کمک به نابودی بشر در دراز مدت میباشد. چرا کمک مالی باید بکنید؟ مگر در رژیم دموکراتیک قبلی که شما ساختید در کنفرانس بن، این پول ها نتیجه داد؟ دلیلش شاید همان خارج کردن پول و پس بازگرداندن آن به اروپا و آلمان باشید، تا بدین وسیله پول از چرخه سیستم مالیاتی خارج و به جیب مبارک سیاست مداران اروپایی برگردد.

امارات قطع‌نامه پارلمان اروپا درباره وضعیت حقوق بشر در آن کشور را «نادرست» خواندامارات متحده عربی قطع‌نامه مصوب پارلمان اروپا در انتقاد از وضعیت حقوق بشر در آن کشور و دعوت به آزادی فعالان سیاسی صلح‌طلب را «نادرست» خواند و آن رد کرد. ترکیه عضو ناتو هست و اون کشتار عفرین در کردستان را انجام داد و هنوز جنایت میکنه اروپاییها کجان

کرونا در ایران؛ داستان واکسن‌ستیزان و اول شدن در یک مسابقه بی‌رقیب

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند

۳۹۱ فوتی جدید کرونا در کشور / ۶۷۶۵ تن در شرایط شدید بیماری۳۹۱ فوتی و ۱۵۹۷۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۵۹۷۵ نفر *جانباختگان جدید: ۳۹۱ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۴۲۴۸۳۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۷۶۴۹۹۸ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۷۱۸۲ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۴۳۳۷۲۲۷۰