نمایندگان پارلمان آلمان چه حقوق و مزایایی می‌گیرند؟ | DW | 20.09.2021

29/06/1400 10:01:00 ق.ظ

حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری.

پارلمان آلمان, نمایندگان پارلمان آلمان

حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری.

حقوق نمایندگان در آلمان را دولت پرداخت می‌کند و سقف آن در سطحی تعیین می‌شود که نماینده تامین باشد و بر وظایف خود تمرکز کند. حقوق فعلی حدود ۱۰هزار یورو در ماه است همراه با مزایایی چون مخارج دفتری، سفرها و ارتباطات کاری.

این میزان که اول ژوئیه هر سال تعریف و تعیین می‌شود، در حال حاضر ۱۰هزار و ۱۲ یورو و ۸۹ سنت در ماه است؛ حقوقی خالص که طبق جدول متداول، باید از آن مالیات و حق بیمه و بازنشستگی کسر شود.امکانات و فضای کاردریافتی‌های جانبیبنیاد"اوتو – برنر" که به اتحادیه کارگران صنایع فلزی آلمان تعلق دارد، طی تحقیقی نتیجه گرفته که در آخرین دوره پارلمان، نمایندگان وابسته به حزب دمکرات آزاد با ۶۲ درصد، صدر لیست نمایندگانی با درآمدهای جانبی هستند پس از آن نمایندگان احزاب سوسیال مسیحی / دمکرات مسیحی با ۴۲ درصد. فراکسیون این احزاب به طور معمول شامل کسانی می‌شود که در حوزه کارآفرینی، مشاغل آزاد و سرمایه‌گذاری نیز فعالیت دارند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

من حداقل یه نفرو می شناسم که فقط بخاطر پولش نماینده شده. اونم چون خودش در حالت مستی اعتراف کرد. :) دستمزد کلمه حقوق دو معنی دارد یکی اینکه جایی به کسی اجرتی می‌دهد دوم به معنی حق و عدالت، مانند کیف پول یا موبایل در جیب شما که متعلق بر شماست حالا یه گوشی نوکیا 1100 یا یک گوشی از طلا به هر حال کسی اگر به سرقت برد به پلیس زنگ میزنی پیگیری میکنی.

نسبت به حد اقل ساعتی 8 یورو خیلی بالاست

امیرعبداللهیان در نیویورک با نمایندگان ۱+۴ ملاقات می‌کند | DW | 19.09.2021وزیر امور خارجه ایران به نیویورک سفر می‌کند. او در این سفر با نمایندگان کشورهای گروه ۱+۴ ملاقات خواهد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از تغییرات قریب‌الوقوع ترکیب هیات ایرانی مذاکره‌کننده در احیای برجام خبر داده است.

سخنگوی طالبان در قندوز از آلمان درخواست کمک کرد | DW | 19.09.2021یکی از سخنگویان طالبان در پایگاه نظامی آلمان در قندوز از جامعه بین‌المللی، از جمله آلمان درخواست کمک کرد. او گفت، این کمک‌ها می‌توانند به شکل سرمایه‌گذاری، پروژه‌های بازسازی و یا کمک بشردوستانه ارائه شوند. اشتباه کرده امارت اسلامی که از کفار کمک نمیگیره بی شرفا از پاکستان کمک بگبرین عوضی ها کمک به طالبان، شریک شدن در جنایات، شامل سنگسار، تیرباران، قطع اعضا از طرفی و از طرف دیگر کمک به نابودی بشر در دراز مدت میباشد. چرا کمک مالی باید بکنید؟ مگر در رژیم دموکراتیک قبلی که شما ساختید در کنفرانس بن، این پول ها نتیجه داد؟ دلیلش شاید همان خارج کردن پول و پس بازگرداندن آن به اروپا و آلمان باشید، تا بدین وسیله پول از چرخه سیستم مالیاتی خارج و به جیب مبارک سیاست مداران اروپایی برگردد.

امارات قطع‌نامه پارلمان اروپا درباره وضعیت حقوق بشر در آن کشور را «نادرست» خواندامارات متحده عربی قطع‌نامه مصوب پارلمان اروپا در انتقاد از وضعیت حقوق بشر در آن کشور و دعوت به آزادی فعالان سیاسی صلح‌طلب را «نادرست» خواند و آن رد کرد. ترکیه عضو ناتو هست و اون کشتار عفرین در کردستان را انجام داد و هنوز جنایت میکنه اروپاییها کجان

کرونا در ایران؛ داستان واکسن‌ستیزان و اول شدن در یک مسابقه بی‌رقیب

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند

۳۹۱ فوتی جدید کرونا در کشور / ۶۷۶۵ تن در شرایط شدید بیماری۳۹۱ فوتی و ۱۵۹۷۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۵۹۷۵ نفر *جانباختگان جدید: ۳۹۱ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۴۲۴۸۳۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۷۶۴۹۹۸ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۷۱۸۲ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۴۳۳۷۲۲۷۰

در قانون اساسی آلمان تصریح شده، نمایندگان باید در حدی تامین مالی شوند که نیازی به ممر درآمد دیگر نداشته باشند نمایندگی پارلمان در آلمان حرفه‌ای مشابه مشاغل دیگر نیست.حسین امیرعبداللهیان سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) در نشست خبری خود در تهران از سفر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به نیویورک خبر داد.مطیع‌الله روحانی، یکی از سخنگویان طالبان یکشنبه ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) در پایگاه نظامی سابق آلمان در قندوز و در مصاحبه با خبرگزاری آلمان تاکید کرد که طالبان از کمک‌های بین‌المللی"بسیار استقبال" می‌کند.به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه امارات روز جمعه ۲۶ شهریور در بیانیه‌ای ضمن اعلام این که «هر کشوری قوانین و موسسات حقوقی خود را دارد» افزود: «قانون اساسی و قوانین ملی امارات متحده عربی دربرگیرنده حقوق بنیادینی هستند که رفتار عادلانه با همه شهروندان و ساکنان را فراهم می‌کنند.

شغل نمایندگان مبتنی بر انتخابات و رای مردم است و تمدید کارشان نیز مستلزم تکرار این روند. طبق قانون، نمایندگان باید روی وظایف و کارآمدی خود تمرکز کنند. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری خود در این باره گفت: «اگر ببینیم که این ملاقات می‌تواند در مسیر مذاکره سودمند و مفید باشد، تصمیم آن اتخاذ خواهد شد. این اما بدان معنا نیست که اجازه ندارند در جای دیگر مشغول باشند. طالبان ۸ اوت قندوز را تصرف کرد و یک هفته بعد در کابل، پایتخت افغانستان قدرت را به دست گرفت. دیوان‌عالی آلمان (دادگاه حفاظت از قانون اساسی) چنین چیزی را ممنوع نکرده؛ البته نمایندگان حقوق مکفی می‌گیرند و فرصت چندانی هم برایشان باقی نمی‌ماند.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید خطیب‌زاده همچنین گفت که دیدارهای امیرعبداللهیان با وزیران خارجه گروه ۱+۴ دوجانبه و جداگانه خواهد بود. بند سه ماده ۴۸ قانون اساسی آلمان تصریح می‌کند که نمایندگان باید در حدی تامین مالی شوند که نیازی به ممر درآمد دیگر نداشته باشند.

سقف میانگین دستمزد یک نماینده، باید هم‌سطح حقوق قاضی دادگاه باشد. آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ از برجام خارج شد. البته موضوع خروج همکاران محلی آلمان و دیگر کشورهای اروپایی از افغانستان حفظ ارتباط و تماس با طالبان را الزامی می‌کند. این میزان که اول ژوئیه هر سال تعریف و تعیین می‌شود، در حال حاضر ۱۰هزار و ۱۲ یورو و ۸۹ سنت در ماه است؛ حقوقی خالص که طبق جدول متداول، باید از آن مالیات و حق بیمه و بازنشستگی کسر شود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید نمایندگان در عین حال مبلغی تحت عنوان"کمک هزینه" دریافت می‌کنند که برای مخارج مربوط به کارهایشان است. شش دور از این مذاکرات تا انتخابات ریاست جمهوری در ایران انجام شد. هر نماینده عملا در دو جا انجام وظیفه می‌کند: اول در بوندستاگ (پارلمان فدرال) که مقر آن در برلین است و دوم  در حوزه انتخاباتی خودش. البته ماس تاکید کرده بود که بازگشایی سفارت این کشور در افغانستان الزاما به معنای به رسمیت شناختن دولت طالبان نیست. طبعا دفتر نماینده در حوزه انتخاباتی مخارجی دارد. مقام‌های جمهوری اسلامی برای ادامه مذاکرات اعلام آمادگی کرده‌‌اند اما پیوسته روی شرط رفع تحریم‌ها تاکید می‌کنند.

از طرف دیگر هر نماینده باید جایی در برلین برای زندگی داشته باشد و اجاره بپردازد. سقف هزینه‌های این دو عرصه نیز همه ساله در اول ژانویه و بر اساس تورم و متوسط قیمت‌ها تعیین می‌شود. رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور از انتصاب علی باقری کنی به معاونت سیاسی امیرعبداللهیان خبر دادند.» سخنگوی طالبان در پاسخ به سئوالی در مورد سیاست‌های جنجال‌برانگیز طالبان در باره زنان تنها به این پاسخ بسنده کرد که دولت طالبان"به همه شهروندان احترام می‌گذارد. این مبلغ در حال حاضر ماهانه بر چهار هزار و ۵۶۰ یورو و ۵۹ سنت بالغ می‌شود و مشمول مالیات نیست. امکانات و فضای کار پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) در طول سال دست کم ۲۰ هفته جلسه برگزار می‌کند و شرکت در نشست‌ها برای نمایندگان الزامی است. او طبق تغییرات جدید در وزارت امور خارجه ایران جانشین عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی در گفت‌وگوهای وین شده است. به هر نماینده و رئیس دفترش، محلی به وسعت ۴۵ متر مربع تعلق می‌گیرد؛ دفتری مبله با کلیه وسایل ارتباطاتی مرسوم. در این کنفرانس آلمان به پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو کمک بشردوستانه، ایالات متحده آمریکا به  پرداخت حدود ۵۴ میلیون یورو و سوئیس به پرداخت ۳۰ میلیون یورو تعهد دادند.

نمایندگان می‌توانند برای رفت‌وآمد از وسایل نقلیه پارلمان استفاده کنند. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: «موقعی که این رویکرد در عمل کنار گذاشته شود و اطمینان پیدا کنیم یا ایالات متحده راستی‌آزمایی شده قابل اعتماد است آن وقت مسیر برجام همان مسیر خود خواهد بود. از این گذشته، آنها کارت ویژه راه‌آهن سراسری برای تردد رایگان در سطح کشور می‌گیرند و چنانچه برای امور کاری، با هواپیما سفر داخلی داشته باشند، هزینه پرواز به آنها برگردانده می‌شود. هر نماینده سالانه تا حداکثر ۱۲هزار یورو نیز برای مایحتاج اداری تنخواه مالی دریافت می‌کند. بدین ترتیب هر شرکتی که با آمریکا و با دلار در سطح جهانی معامله می‌کند در صورتی که با ایران معامله کند، می‌تواند مشمول جریمه سنگینی بشود. از دریچه دوربین؛ زندگی روزمره افغان‌ها تحت سیطره طالبان رستوران"مردانه" در عکس‌ها و ویدیوهایی که خبرگزاری‌ها منتشر کرده‌اند، می‌توان دید که روال زندگی روزمره در افغانستان آرام‌ آرام از سر گرفته می‌شود. این بودجه البته نقدی نیست بلکه باید صرف تهیه وسایلی چون لپ‌تاپ، موبایل، لوازم تحریر یا اتصال اینترنت و تجهیزات دیجیتال شود. در همین زمینه، موضوعی در سال ۲۰۰۹ سرخط خبرها شد که به ماجرای"مون‌بلان" (Montblanc) شهرت یافت. کومرتس بانک آلمان در سال ۲۰۱۴ مجبور به پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون دلار و گروه"بی ان پی پاریبا" فرانسوی حتی ۹ میلیارد دلار جریمه پرداخت کرد.

در آن سال برای بیش از۱۰۰ نماینده، خودنویس‌ها و خودکارهایی لوکس از این برند معروف با قیمت ۶۸هزار یورو سفارش داده شده بود. از زمان روی کار آمدن طالبان در افغانستان حضور زنان در خیابان‌ها کم‌رنگ شده است. سر و صدا و اعتراض چنان بالا رفت که رئیس وقت پارلمان ناگزیر شد در لیست لوازم اداری سال ۲۰۱۰ تجدیدنظر کند. آلمان در سال گذشته ۳ و نیم میلیارد یورو به ایران صادرات داشته درحالیکه ارزش صادرات آن به آمریکا بالغ بر ۱۱۱ میلیارد یورو بوده است. از آن زمان به بعد وسایل تجملی در اختیار نمایندگان قرار نمی‌گیرد. دریافتی‌های جانبی در سال‌های اخیر همیشه بر سر درآمد و عواید جنبی بعضی نمایندگان بحث و اختلاف نظر وجود داشته است. در ژانویه سال ۲۰۱۷ ایران سفارش خرید یکصد فروند هواپیمای ایرباس را به ارزش ۲۳ میلیارد یورو داد. عبدالباقی حقانی، وزیر آموزش عالی طالبان، تحصیل مشترک را مغایر اصول شرع و ارزش‌ها و سنن ملی خوانده است. چنانچه کسی افزون بر حقوق نمایندگی، پول دیگری در می‌آورد، باید مراتب را امور اداری مجلس اطلاع دهد.

حتی اگر این عایدی از محل شغل سابق نماینده نیز باشد، باز باید آن را اعلام کرد. کمپانی اروپایی ایرباس بخشی از تولیدات خود را در آمریکا تامین می‌کند. در دوره قانون‌گذاری قبلی، یک سوم نمایندگان شامل چنین مقرراتی بودند. از دریچه دوربین؛ زندگی روزمره افغان‌ها تحت سیطره طالبان بازرسی‌های دائمی آنچه در صحنه‌های خیابان‌ها به چشم می‌خورد، پست‌های بازرسی است و نیروهای مسلح که رفت و آمد مردم را سخت کنترل می‌کنند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در سال‌های گذشته بر سر درآمد و عواید جنبی بعضی نمایندگان پارلمان آلمان بحث و مشاجره وجود داشته است بنیاد"اوتو – برنر" که به اتحادیه کارگران صنایع فلزی آلمان تعلق دارد، طی تحقیقی نتیجه گرفته که در آخرین دوره پارلمان، نمایندگان وابسته به حزب دمکرات آزاد با ۶۲ درصد، صدر لیست نمایندگانی با درآمدهای جانبی هستند پس از آن نمایندگان احزاب سوسیال مسیحی / دمکرات مسیحی با ۴۲ درصد. این سفارش‌ها هیچگاه در تولید لحاظ نشدند و حالا هم دنیس مویلنبرگ، مدیریت بوئینگ، اعلام کرده است که"ما پیرو سیاست دولت آمریکا هستیم". فراکسیون این احزاب به طور معمول شامل کسانی می‌شود که در حوزه کارآفرینی، مشاغل آزاد و سرمایه‌گذاری نیز فعالیت دارند. در پژوهش مربوطه مشخص شد که درآمد جنبی چهار نماینده فراکسیون محافظه‌کاران و یک نماینده حزب دمکرات آزاد متجاوز از یک میلیون یوروست. جو کایزر، مدیر کمپانی زیمنس، از نخستین مدیران آلمانی بود که در آغاز سال ۲۰۱۶ به ایران سفر کرد و قرارداد‌های میلیاردی فروش توربین‌های گازی و مدرنیزه کردن قطارهای ایران را به امضا رساند. نیروهای طالبان پس از فتح کابل این باغستان و ویلا را به تصرف خود درآورده‌اند.

اصلاح قوانین شفافیت موارد پرشمار رسوایی و جنجال‌بر سر درآمدهای جنبی نمایندگان در آلمان باعث اصلاحاتی در مقررات مربوط به شفافیت مالی شده است. از سال ۲۰۲۱ کلیه نمایندگان موظف شده‌اند درآمد حاصل از محل فعالیت‌های جانبی را طبق فرمول تعیین‌شده اطلاع دهند."کاسپار رورستد"، مدیر پیشین این کمپانی، در سال ۲۰۱۵ و قبل از"برچیده شده تحریم‌ها" گفته بود: «فروش میلیونی ما در بازار ایران (سه رقم دارد) و به افزایش آن هم خوشبین هستیم. اگر عایدی اضافی‌نماینده، از محل فعالیت‌های ثانویه، سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی، از ماهی ۱۰۰۰ یورو یا سالی ۳۰۰۰ یورو بیشتر باشد، مبلغ مربوطه باید دقیقا و تا آخرین سنت اعلام شود. از دریچه دوربین؛ زندگی روزمره افغان‌ها تحت سیطره طالبان اعتراضات خیابانی از زمان قدرت‌گیری طالبان در افغانستان این کشور شاهد اعتراضات مردمی به ویژه اعتراضات زنان بوده‌ است که از جمله خواهان آزادی و برخورداری از حق تحصیل و اشتغال هستند. شراکت پنج درصد به بالا در شرکت‌ها نیز باید روشن و شفاف اظهار مالی شوند. خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند کمپانی دایملر، ایران خودرو و ماموت در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ قرارداد طولانی مدت تولید کامیون در ایران را به امضا رساندند. نقطه عطف رسوایی‌های مالی نمایندگان، افشای زد و بند مربوط به دلالی ماسک در دوران پاندمی کرونا بود و این که تعدادی از اعضای فراکسیون احزاب محافظه‌کار سوسیال دموکرات / سوسیال مسیحی برای تامین و تحویل ماسک به وزارت‌خانه‌های ایالتی و فدرال، کمیسیون‌های میلیونی به جیب زده بودند.

این باعث شد تا لابی‌و واسطه‌گری نمایندگان برای اهداف تجاری ممنوع و غیرقانونی اعلام شود. خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند کمپانی خودروسازی فولکس واگن هم تصمیم داشت از اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی با کمک ایران خودرو و ماموت با مدل‌های تیگوان و پاسات وارد بازار ایران شود. از دریچه دوربین؛ زندگی روزمره افغان‌ها تحت سیطره طالبان طرفداران طالبان این زنان که خود را کاملا پوشانده‌اند از طرفداران طالبان محسوب می‌شوند. آیا نمایندگان اجازه دارند هدیه قبول کنند؟ تا قبل از تشدید قوانین شفافیت نمایندگان مجاز بودند بدون هیچ محدودیتی هدایا دریافت کنند و البته با این پیش‌فرض که هدیه‌ها محمل پارتی‌بازی یا بهره بردن از موقعیت اجتماعی نماینده نباشند. مقررات فعلی اما هرگونه شائبه رشوه و فساد در مبادله هدایا را مستوجب رسیدگی قانونی می‌داند. خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند بازار خودروی ایران بصورت"سنتی" در دست صنایع خودروسازی فرانسه است. نکته جدید این است که نمایندگان اجازه ندارند از کسی یا جایی وجه نقد دریافت کنند. حتی خبرنگاران نیز رسما دعوت شده بودند تا در باره این رویداد گزارش تهیه کنند. هم‌چنین نمی‌توانند برای سخنرانی‌های مربوط به فعالیت پارلمانی خود پول بگیرند. کمپانی"PSA" در سال ۲۰۱۶ قرارداد همکاری برای تولید سه مدل پژو را در سال ۲۰۱۶ با ایران خودرو به امضا رساند.

نمایندگانی که زیاد به سفر می‌روند و هدایایی از سوی میزبان به آنها داده می‌شود، اجازه نگه داشتن هدایای گران‌تر از ۲۰۰ یورو را ندارند. اگر قیمت هدیه بالاتر بود نماینده موظف است آن را یا به نهاد ریاست جمهوری تحویل دهد یا معادل مبلغ هدیه را از جیب خود بپردازد تا به صندوق خزانه فدرال واریز شود. خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند خودروساز فرانسوی رنو در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد یک سرمایه‌گذاری بزرگ به همراه خط تولید در ایران خواهد داشت. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دارای حق رای در انتخابات سراسری سال ۲۰۲۱ آلمان ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دارای حق رای هستند. ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از رای دهندگان را زنان و ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را مردان تشکیل می‌دهند. خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند بازار و صنایع نفت و گاز ایران یکی از بازارهای جالب توجه برای شرکت‌های بین‌المللی است. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر رای اولی‌ها ۸۶ درصد از رای‌دهندگان بالای ۳۰ سال سن دارند.

۱۴ درصد نیز زیر ۳۰ ساله هستند. خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند رئیس کمپانی نفتی اِنی (Eni)، کلادیو دسکالزی هم جزو اولین مدیرانی بود که با پایان تحریم‌ها راهی تهران شد. ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای نخستین‌بار در پای صندوق‌های رای‌گیری حاضر می‌شوند. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر تعداد کاندیداها در انتخابات سراسری آلمان در سال ۲۰۲۱ از سوی احزاب و گروه‌ها ۶ هزار و ۲۱۱ نفر کاندیدا شده‌اند. از سوی دیگر انی از ایران طلبکار است که به دلیل تحریم‌ها امکان پرداخت بدهی برای ایران وجود نداشت. از این میزان ۲هزار و ۷۶ نفر هم در لیست ایالتی احزاب و هم کاندیدای مستقیم برای نمایندگی در پارلمان هستند. ۲ هزار و ۸۵۱ نفر در لیست ایالتی کاندید شده‌اند و یک هزار و ۲۸۴ نفر هم بصورت مستقیم و بیرون از لیست احزاب کاندیدای نمایندگی در پارلمان شده‌اند. کمپانی نفتی شل سفارش جدید دیگر به ایران نداده و قراردادهای جدید هم در حد"مطالعه برای توسعه میادین آزادگان جنوبی، یادآوران و کیش" است.

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر شمار کاندیداهای جوان یکصد و ۱۹ نفر از کاندیداهایی که خواستار راه‌یابی به مجلس هستند بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ متولد شده‌اند. متولدین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۸ با ۶۴۷ نفر بیشترین شمار کاندیداها به لحاظ سنی را تشکیل می‌دهند. دولت آمریکا در مورد این سرمایه‌گذاری"استثنا" قائل شد و اجازه آن را صادر کرد. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر سهم زنان زنان ۷ /۵۷ درصد از کل جمعیت آلمان را تشکیل می‌دهند. ۴/ ۳۱ درصد نمایندگان پارلمان آلمان (بوندس تاگ) را زنان تشکیل می‌دهند نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر سهم کاندیداهای زن در احزاب ۵۴ درصد کاندیداهای حزب سبزها را زنان تشکیل می‌دهند که ۷ درصد به نسبت سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. پاتریک پویان، مدیرعامل توتال، در ماه مارس ابراز امیدواری کرد تا اجازه آمریکا به‌قوت خود باقی بماند. ۴۳ درصد کاندیداهای حزب سوسیال دمکرات زنان هستند که به نسبت دور قبلی ۲ درصد اصافه شده است.

۴۰ درصد کاندیداهای احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی را زنان تشکیل می‌دهند که به نسبت دور قبل بترتیب ۴ و ۱۸ درصد افزایش یافته است. نویسنده: محمود صالحی. ۳۸ درصد کاندیداهای حزب چپ‌ها با افزایش ۲ درصدی نیز زنان هستند. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر هزینه انتخابات برگزاری انتخابات سال ۲۰۲۱ حدودا یکصد میلیون یورو هزینه دارد که بخش اعظم آن مربوط به هزینه ناظران انتخاباتی و ارسال برگه‌های رای از طریق پست است. هزینه انتخابات سال ۲۰۱۷ تقریبا ۹۲ میلیون یورو بود. هزینه برگزاری انتخابات آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کمتر است.

برگزاری انتخابات در اسپانیا ۱۳۰ میلیون، بریتانیا ۱۵۹ میلیون و فرانسه ۲۰۰ میلیون یورو هزینه داشته است. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر چند حزب در انتخابات شرکت می‌کنند؟ در انتخابات سراسری سال ۲۰۲۱ در مجموع ۴۷ حزب و گروه برای راه‌یافتن به پارلمان باهم به رقابت می‌پردازند. احزاب و گروه‌ها برای ورود به پارلمان آلمان (بوندس تاگ) باید حداقل ۵ درصد آرا را حائز شوند یا حداقل ۳ نامزد آنها با کسب اکثریت آرا و بطور مستقیم به پارلمان راه یابند. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر مانع پنج درصدی احزابی که حداقل پنج درصد آرا را کسب کنند به پارلمان راه می‌یابند. بدین ترتیب آرای احزابی که نتوانند از مانع پنج درصدی عبور کنند از دست می‌روند.

در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار رای به احزابی داده شد که نتوانستند از مانع پنج درصدی عبور کنند. در سال ۲۰۱۳ این آرا بالغ بر ۶ میلیون و ۸۶۰ هزار بوده است. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر پر رای‌ترین ایالات آلمان در ایالت «"نورد‌ راین وست‌فالن" با مرکزیت دوسلدورف واقع در غرب آلمان ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که"پر رای‌ترین" ایالت آلمان محسوب می‌شود. ایالت بایرن با ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر حوزه‌های انتخاباتی ۲۹۹ حوزه انتخاباتی برای انتخابات سال ۲۰۲۱ درنظر گرفته شده است.

حوزه شماره یک در شمال آلمان و در مرز دانمارک با نام"اشلسویک – فلنس‌بورگ" قرار گرفته است. حوزه ۲۹۹ نیز"زار فالس" نام دارد. نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر پارلمان، تنها نهاد انتخابی در آلمان در میان سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، پارلمان آلمان (بوندس تاگ) تنها قوه‌ای است که اعضای آن مستقیما از سوی مردم انتخاب می‌شوند. در پایان انتخابات و تشکیل مجلس، رئیس جمهور نماینده حزب پیروز را به عنوان کاندیدای صدر‌اعظمی و رئیس دولت به پارلمان پیشنهاد می‌کند. حزب پیروز در صورتی که از آرایی زیر ۵۰ درصد داشته باشد می‌تواند برای بدست گرفتن قدرت با دیگر احزاب"ائتلاف" کند.

نویسنده: محمود صالحی .