نماینده مجلس ایران: فروش نفت کشور تا ۲۰ برابر کاهش یافته است | DW | 05.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته حشمت‌الله فلاحت‌پیشه فروش نفت ایران تا ۲۰ برابر کمتر شده است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که وزارت خارجه باید راهی برای برون‌رفت از این وضعیت بیابد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه گفت که فروش نفت ایران با کاهش تا ۲۰ برابری روبروست و این موضوع مهمی است که وزارت امور خارجه ایران باید برای تغییر آن "راهبردی را طراحی کرده و به گونه‌ای عمل کند که کشور بتواند در اولین سال پایان کوچک شدن اقتصاد، گام‌های تازه‌ای را برداشته تا بخشی از مشکلات مردم حل شود".

فلاحت‌پیشه در ادامه مصاحبه با خانه ملت گفت: «ما نمی‌توانیم منتظر دیپلماسی تازه‌ای در حوزه برجام باشیم زیرا اولویت‌ها تغییر کرده، ترامپ خود درگیر استیضاح، اروپایی‌ها درگیر برگزیت و خاورمیانه نیز درگیر ناآرامی‌های کشورهایی هستند که هر کدام با چالش‌های خاص خود مواجه هستند.» در نتیجه به نظر فلاحت‌پیشه مسئله اتمی ایران دیگر در کانون توجه رسانه‌ها و دیپلماسی غرب قرار ندارد، و اما همزمان مشکل کاهش شدید فروش نفت ایران پابرجاست و بر اقتصاد ایران و مردم این کشور فشار وارد می‌آورد.

پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در اردیبهشت سال گذشته تحریم‌های لغو یا تعلیق شده علیه ایران دوباره اعمال شدند. آمریکا هدف از تشدید تحریم‌ها را به صفر رساندن صادرات نفت و وارد کردن"فشار حداکثری" بر جمهوری اسلامی به منظور کشاندن ایران به پای میز مذاکره عنوان کرده است. چشم‌انداز این مذاکرات دست یافتن به توافق جدیدی عنوان شده که برای همیشه به نگرانی‌ها در مورد برنامه اتمی، فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه‌های موشکی تهران خاتمه دهد.

مطابق گزارش‌هایی که تا پیش از این منتشر شده بودند فروش نفت ایران در ماه‌های گذشته به ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته بود. برخی برآوردها این میزان را تا ۲۰۰ هزار بشکه و حتی کمتر ارزیابی کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این که خام فروشی نفت کم شده خبر بدی نیست، به امید خدا با تمرکز بر روی فرآوری نفت و توسعه صنایع مرتبط علاوه بر خودکفایی، ایجاد اشتغال و کاهش فقر، ثروت ملی نیز افزایش چندین برابری خواهد یافت.

شما و دولت متبوع بی اختیارتان کلاه بالاتر بگذارید!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده مجلس ایران: میزان سرمایه‌گذاری در استان کردستان 50 درصد کاهش یافته است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مشاور عالی رهبر ایران در امور نیروهای مسلح: ابوبکر البغدادی کشته نشده استمشاور عالی رهبر ایران در امور نیروهای مسلح، با بیان اینکه «سازمان ملل و مقامات آمریکایی» کشته شدن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پمپئو: تحریم‌ها بر بخش‌های زیادی در ایران تاثیر گذاشته استپمپئو مدعی شد: *تحریم‌ها بر بخش‌های زیادی در ایران تاثیر گذاشته است *حزب‌الله اکنون منابع کمتری دارد، برخی گروه‌های شیعی نیز منابع کمتری دارند *مقامات ایران برای تعیین بودجه می‌بایست تصمیمات سختی بگیرند *فشارها بر ایران باید ادامه یابد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش وزیر خارجه آلمان به اقدام هسته‌ای ایران: اقدام تهران به خطر انداختن توافق هسته‌ای استواکنش وزیر خارجه آلمان به اقدام هسته‌ای ایران: اقدام تهران به خطر انداختن توافق هسته‌ای است به گزارش آسوشیتدپرس، هایکو ماس در یک کنفرانس خبری به گزارش ها درباره اقدام جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و آن را غیرقابل قبول نامید. کدام توافق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طرح موضوع تقلیل مجازات حبس در مجلس، موجب تزلزل قانون مجازات اسلامی استرئیس قوه قضائیه، تعامل جدی با دولت، مجلس و سایر دستگاه‌ها را راهبرد جدی قوه قضاییه دانست و گفت: تعامل با دولت، مجلس و دستگاه‌ها راهکار اصلی برون رفت از مشکلات کشور است و ما همه قوا، نهادها، رسانه‌ها و دغدغه‌مندان کشور را در مسیر مبارزه با فساد در کنار خود می‌دانیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کارت زرد مجلس ایران به وزیر کشاورزی این کشورپاسخ وزیر کشاورزی ایران به سوال نماینده بندرعباس درباره مجوز صیادی به کشتی‌های چینی در آبهای کشورش نتوانست نمایندگان مجلس را قانع کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »