نماینده روسیه: بیش از ۹۰ درصد مسیر در مذاکرات وین طی شده است

11/07/2021 10:17:00 ب.ظ

نماینده روسیه: بیش از ۹۰ درصد مسیر در مذاکرات وین طی شده است

نماینده روسیه: بیش از ۹۰ درصد مسیر در مذاکرات وین طی شده است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در گفت و گویی به پیشرفت های حاصل شده در مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و زمان برگزاری دور جدید این مذاکرات پرداخت.

اولیانوف گفت، اگرچه نمی تواند جزئیاتی از مذاکرات ارائه کند اما یکی از موضوعات بازگردانی وضعیتی است که در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا ایجاد شد و «آمریکایی ها می گویند قانونشان ارائه هرگونه تضمین در این زمینه را غیر ممکن می کند». 

نماینده روسیه در وین هشدار داد که سیاست فشار حداکثری آمریکا کاملا با نتایج معکوسی منتهی می شود. به بیان او، دولت جدید آمریکا آماده کنار گذاشتن این رویه است اما فقط تحت سازش در زمینه احیای توافقی که در ازای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهدات هسته ای، لغو تحریم ها را دربر خواهد داشت. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

سناتور جمهوری‌خواه: بایدن متحدان منطقه‌ای آمریکا را در مذاکرات برجام شرکت دهدبیل هگرتی، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تنسی، از پرزیدنت بایدن خواسته به جای مماشات با جمهوری اسلامی، متحدان آمریکا در خاورمیانه را در مذاکرات احیای توافق

انفجار بمب در ولیعصر شمال تهران؛ نهادهای امنیتی در حال بررسی منطقهدر ساعت اول بامداد شنبه، صدای انفجار مهیبی منطقه‌ای در نزدیکی پارک ملت، شمال تهران را لرزاند. برخی شاهدان عینی از وقوع یک انفجار یک بمب در یک ساختمان دولتی انفجار درون صداوسیما هست، این آتش سوزی به عمد برای پوشش بوده، انفجار به حدی بوده نیمه شمالی تهران صدا رو شنیدند، پس طبیعتا این ساختمان بلید تخريب شده بود من عاشق فیسبوک و حکومت ایران هستم که هر دو طرفدار حقوق بشر هستند این که شبکه خبر بعد ۳۰ثانیه با تصویر فیک انفجار رو پوشش داد نشون میده یه انفجار مهم تو یه جای مهم بوده

روزگار سخت زندانیان متهم به جاسوسی در زندان اوین؛ حبس در حبس

گسترش آتش‌سوزی در شمال کالیفرنیا موجب تخلیه نواحی مرزی در ایالت نوادا شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ازدحام و «بیهوشی مسافران ایرانی» در مرز ارمنستان هم‌زمان با کندی واکسیناسون در ایرانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این ملت همین حکومت بدردش میخوره نه_به_جمهوری‌_اسلامی

پیشروی طالبان در نیمروز و کشته شدن 70 عضو این گروه در قندهاردر حالی که گروه طالبان از تصرف مناطقی دیگر در ولایت نیمروز خبر می‌دهد وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد 70 عضو این گروه در ولایت قندهار کشته شدند.گفتنی افغانستان برادر پیشروی طالبان در نیمروز و کشته شدن 70 عضو این گروه در قندهار به اطلاع هم میهنان آزاده وشریف میرسانم :

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری روسی تاس، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز یکشنبه در گفت و گویی با روزنامه کومرسانت اظهار کرد که بیش از ۹۰ درصد مسیر در مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین طی شده است اما با این حال، چندین موضوع حساس سیاسی حل نشده باقی مانده.هسته‌ای با ایران موسوم به «برجام» شرکت دهد.در نزدیکی صدا و سیما و خیابان ولیعصر ، خبر دادند.«سالن جاسوس‌ها»؛ اصطلاحی که در زندان اوین به محل نگهداری متهمان پرونده‌های ارتباط با دول متخاصم و جاسوسی اطلاق می‌شود.

  اولیانوف گفت، اگرچه نمی تواند جزئیاتی از مذاکرات ارائه کند اما یکی از موضوعات بازگردانی وضعیتی است که در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا ایجاد شد و «آمریکایی ها می گویند قانونشان ارائه هرگونه تضمین در این زمینه را غیر ممکن می کند».  نماینده روسیه در وین هشدار داد که سیاست فشار حداکثری آمریکا کاملا با نتایج معکوسی منتهی می شود. Advertisement او ضمن انتقاد از بایدن نوشت: «پرزیدنت بایدن ادعا می‌کند که می‌خواهد به توافق با ایران بازگردد تا آن را"طولانی‌تر و مستحکم‌تر" کند. به بیان او، دولت جدید آمریکا آماده کنار گذاشتن این رویه است اما فقط تحت سازش در زمینه احیای توافقی که در ازای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهدات هسته ای، لغو تحریم ها را دربر خواهد داشت. در این تصاویر دود بلندی از مکان انفجار بلند می‌شود.  اولیانوف در ادامه با گفتن این که مذاکرات در زمینه احیای برجام(توافق هسته ای) زودتر از ده روز، شاید هم دیرتر، از سر گرفته نخواهد شد، مطرح کرد: ما بر این عقیده ایم که مذاکرات هرچه زودتر از سر گرفته شود، بهتر است.» به گفته سناتور ایالت تنسی، اگر دولت بایدن می‌خواهد طرحی را در منطقه دنبال کند که «تاریخ مصرف» آن با انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی ایالات متحده به اتمام نرسد، باید سیاست خاورمیانه خود را بر اساس «سه اصل» بنا کند.  به گفته این دیپلمات روس، فعلا هیچ کسی نمی تواند با اطمینان بگوید که چه زمانی برگزار خواهد شد. تعداد کثیری از این زندانیان دوران حبس انفرادی طولانی، بدون داشتن حق استفاده از وکیل و تماس با خانواده را در بندهای امنیتی زندان اوین سپری کرده‌اند؛ اما بعد از انتقال به بند عمومی هم شرایط سختی را از سر می‌گذرانند.

  اولیانوف در این راستا با توجه به انتخابات اخیر ریاست جمهوری کشورمان گفت: کاملا قابل توضیح است، اخیرا رئیس جمهور جدیدی در ایران انتخاب شده است، تیم جدیدی در حال شکل گیری است و آن ها به فرصت نیاز دارند تا درباره موضعشان تصمیم گیری کنند. دوم، وقتی دوستان آمریکا مورد تعرض قرار می‌گیرند، بایدن باید محکم بایستد. این یک موضوع مهم برای جامعه ایران و حاکمیت آن است.  طی ماهای گذشته مذاکرات احیای توافق هسته ای میان اعضای کمیسیون مشترک برجام با حضور آمریکا در وین، محل برگزاری مذاکرات در جریان بوده است. سوم، بایدن باید روند صلح در خاورمیانه را دومرتبه راه‌اندازی کند. مذاکرات در مسیری پیش می رود که احیای توافق از طریق بازگشت آمریکا به توافق هسته ای و بازگشت ایران به پایبندی دوباره به تعهدات برجامی که آن ها را طی اقدامات جبرانی در نتیجه خروج آمریکا از برجام کاهش داده بود، محقق شود.  آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می‌کنند. متحدان آمریکا در منطقه انتظار دارند که پرزیدنت بایدن در مسیر گسترش پیمان ابراهیم و تشویق دیگر کشورها برای پیوستن به آن قدم بردارد. طبقه بالا سالن‌های ۵ و ۶ قرار دارند و کنارش کتابخانه و آرایشگاه مخصوص اندرزگاه و طبقه بالاتر از آن نمازخانه.

انتهای پیام .