نماینده مجلس ایران: نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر هستند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده مجلس ایران: نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر هستند نماینده مردم چابهار در مجلس ایران در واکنش به سخنان معاون وزیر کار این کشور گفت خط فقر واقعی 10 میلیون تومان است و نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر هستند.

نماینده مردم چابهار در مجلس ایران در واکنش به سخنان معاون وزیر کار این کشور گفت خط فقر واقعی 10 میلیون تومان است و نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر هستند.

وی در گفت‌وگو با سایت «نو اندیش» گفت:« آیا معاون وزیر کار می‌تواند با 4 ميليون تومان، حداقل‌های زندگی خود را بگذراند؟ خط فقر واقعی 10 میلیون تومان است». سعیدی در ادامه افزود: «بنده بر این باورم که سخنان وی اصلا متناسب با داده‌های اقتصادی جامعه نبوده است. اگر قرار باشد دوستان بر این مبنا برای تامین معیشت دهک‌های پایین برنامه ریزی کنند آن زمان باید فاتحه این نوع برنامه ریزی و این نوع آمارسازی را باید خواند».

این نماینده مجلس با بیان اینکه با حذف ارز ترجیحی در بودجه مخالف است اظهار کرد:« این اقدام منجر به شوک تورمی خواهد شد مگر اینکه دولت بیاید برخی از کالاهای اساسی مثل مرغ گوشت، روغن، برنج، شکر را در قالب کارتهایی با قیمت معقول در اختیار مردم به ویژه دهک‌های پایین قرار دهد. در واقع با حذف ارز ترجیحی، قیمت مرغ به بالای 60 هزار تومان، تخم مرغ به بالای 90 هزار تومان می‌رسد گوشت هم برای همیشه از سفره مردم حذف می‌شود».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستکاری داده‌ها مبتنی بر تفکر سرمایه‌داری است/ دولت سیزدهم مساله فقر را جدی نمی‌گیرد/ آیا خط فقر ۴ میلیون تومانی واقعیت دارد؟یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: این تفکر سرمایه‌داری است که بدون اینکه اقدامی انجام داده باشند به دنبال دستکاری داده‌ها برای نمایش ارتقای وضعیت و شرایط معیشتی مردم هستند. دولت سیزدهم تا اینجای کار به دنبال یاری از افرادی است که امکانات دارند و مساله فقر جدی گرفته نشده‌ است. Manejer1987 این روزنامه رسید صادر شده ای از گمرک آذربایجان به دستش رسیده مبنی بر اینکه رانندگان ایرانی که توسط تجار ارمنی به حمل و نقل کالا می پردازند همچنان از مسیر جاده گوریس - کاپان تحت کنترل آذری ها استفاده می کنند که بابت آن ۱۳۰ دلار به آذری ها پرداخت می شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

درخواست شش کشور از کره شمالی برای پایان آزمایش موشک بالستیک
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدارِ بروز پیک ششم کرونا در کشور / اُمیکرون خفیف نیستدبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا ضمن تشریح چرایی گرفتاری کشورهای اروپایی در پیک جدید با سویه اُمیکرون و همچنین خطر واکسن‌نزده‌ها در ایجاد پیک ششم در کشور، گفت: بر خلاف تصور ایجاد شده، ‌اُمیکرون می‌تواند سنین بالا را هم گرفتار کرده و حتی منجر به بستری در آی‌سی‌یو و مرگ شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روزنامه کیهان در دفاع از روابط نزدیک‌تر با روسیه: نمی‌توان دور کشور را حصار کشیدروزنامه کیهان چاپ تهران با دفاع از گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه نوشته است: «نمی‌توان دور کشور حصار کشید» و سفر پیش روی ابراهیم رئیسی به روسیه می‌تواند به «از کار... عجب! تازه به این نتیجه رسیدن که نمیشه دور کشور حصار کشید! قبلا که میگفتن ارتباط با دنیا به چه دردی میخوره؟ به درک که با ما قطع رابطه کنن! ولی چطوره که این دیوار رو فقط سمت غرب میشه کشید ولی سمت شرق نه؟! شریعتنداری عامل نفوذی و جاسوس روسیه است که همینا به خامنه ای احمق خط میدن. سال ۱۳۵۷ نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی سال ۱۴۰۰ هم شرقی هم غربی جمهوری اسلامی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قهرمان دو نیمه ماراتن کشور: نگهبان ساختمان هستمقهرمان دو نیمه ماراتن کشور: *نگهبان ساختمان هستم *برای امرار معاش و کسب درآمد موفق نشدم شغل مناسبی پیدا کنم *این رشته درآمد مناسبی ندارد *با این شرایط شب‌ها بیدار هستم و روزها که باید استراحت کنم به تمرین می‌روم تا بتوانم مقامی کسب کنم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۲۵ فوتی و ۱۹۶۱ مبتلای جدید کرونا در کشور۲۵ فوتی ۱۹۶۱ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۹۶۱ *جانباختگان جدید: ۲۵ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۲۱۰۲۹۸ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۰۵۴۶۷۰ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۱۹۴۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۲۴۰۴۲۵۳۴
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »