نماینده مجلس ایران: سوخت ارسالی به لبنان «مجانی نبود»

04/07/1400 05:58:00 ب.ظ

نماینده مجلس ایران: سوخت ارسالی به #لبنان «مجانی نبود» #العربيه_فارسى

لبنان, العربيه_فارسى

نماینده مجلس ایران : سوخت ارسالی به لبنان «مجانی نبود» العربيه_فارسى

هادی بیگی‌نژاد ، عضو کمیسیون انرژی مجلس ایران با رد ادعای حسن نصرالله ، رهبر گروه حزب‌الله لبنان مبنی بر هدیه‌بودن محموله‌های سوخت ارسالی از سوی تهران، گفت

بیگی نژاد، یک‌شنبه 26 سپتامبر تاکید کرد که پول این محموله‌ها دریافت شده و این محموله‌ها هدیه نبوده‌اند.Advertisementاو همچنین افزود که ایران باید با کشورهای دوست و همفکر از جمله ونزوئلا و لبنان از نزدیک کار کند.سکوت دولت لبنانتانکرهای سوخت ایرانی اواسط ماه گذشته در سایه سکوت دولت لبنان از بندر بانیاس سوریه وارد لبنان شدند.

اولین محموله سوخت شامل 80 تانکر به مقدار 4 میلیون لیتر بود که بار خود را در جایگاه‌های «الامانه» تحت تملک حزب‌الله در شهر بعلبک تخلیه کردند.شرکت مالک این جایگاه‌ها که از سال 2020 تحت تحریم آمریکا است، پس تحویل سوخت، طبق اولویت‌های تعیین شده از سوی حزب‌الله اقدام به توزیع سوخت کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران به لبنان: مردم به نمایش تبلیغاتی حزب‌الله نیاز ندارندوزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی به لبنان منتقل می‌شود گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله. KevinTav45 مردم فشارها و تحریم ها و بدعهدی های آمریکا را نیاز دارند و بس KevinTav45 به خاک مالیدن پوزه آمریکا و اسرائیل تبلیغات نیست بلکه یک واقعیته... KevinTav45 اون تانکر ها حامل خون جوانان ایرانی هستند ،اون بنزین ها بوی خون ایرانیان را می دهند. دعا می‌کنم به زودی حزب الله لبنان به سوگ تک تک جوانان و عزیزانش بنشیند.

ایران ۲ - آرژانتین ۳/ جوانان والیبال ایران از صعود بازماندندتیم ملی والیبال جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان مقابل آرژانتین شکست خورد.

تیم ملی هندبال زنان ایران از کسب مدال آسیا بازماند/ چهارمی ایران با کسب سهمیه جهانیتیم ملی هندبال زنان ایران در آخرین دیدارش از مسابقات قهرمانی آسیا مقابل تیم قزاقستان شکست خورد و در رده چهارم آسیا ایستاد.

ایران صفر (4) - اردن صفر (2)/ صعود تاریخی دختران ایرانشماره ۲۰ به حميد سجادي بايستي از بعضي كله خرهاي آخوندي نادان و نافهم دوري كرد چونکه نبايستي احترام به يه تيكه پارچه گردي كه روي سر بعضي آخوندها هست احترام كرد بلكه به عقل وفهم وشعور و تمدن آنطرف احترام گذاشت حتى در قانون جنگل هم با دوچرخه سواري خانمهاي با حجاب مخالفت نميكنند🤔

خطیب زاده: تنها ایران به نمایندگی از ایران سخن می‌گوید/ مأموریت ما فقط حضور در گفتگوی نتیجه‌محور است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسخنگوی وزارت خارجه: تنها ایران به نمایندگی از ایران سخن می‌گوید؛ مأموریت ما حضور در گفت‌وگوی صرفا نتیجه‌محور است مذاکره برای مذاکره به هیچ وجه قابل پذیرش نیست؛ همینطور این تصور غلط که «تروریسم اقتصادی» نتیجه‌بخش است!

سهیلا حجاب و چند زندانی سیاسی و مدنی دیگر در ایران اعتصاب غذا کردندسهیلا_حجاب و چند زندانی سیاسی و مدنی دیگر در ایران اعتصاب_غذا کردند بنا بر گزارش‌ها، سهیلا حجاب «افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی» و «اعمال نفوذ بازجو و ضابطان قضایی در پرونده این زندانیان» را از دلایل اعتصاب غذای خود اعلام کرده است.

که این محموله‌ها مجانی نبوده و پول آنها پیشاپیش پرداخت شده است.اشتراک چاپ وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی از این کشور به لبنان منتقل می‌شود، گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله.به گزارش ایسنا،  بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۱ سال جهان با حضور ۱۶ تیم برتر از قاره‌های مختلف جهان به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان درحال برگزاری است.به گزارش ایسنا، ملی‌پوشان هندبال ایران در آخرین دیدارشان از مسابقات قهرمانی زنان آسیا مقابل تیم قزاقستان قرار گرفتند که این بازی با نتیجه ۳۳ بر ۳۸ به سود تیم قزاقستان به پایان رسید و از کسب مدال بازماند.

بیگی نژاد، یک‌شنبه 26 سپتامبر تاکید کرد که پول این محموله‌ها دریافت شده و این محموله‌ها هدیه نبوده‌اند. Advertisement او همچنین افزود که ایران باید با کشورهای دوست و همفکر از جمله ونزوئلا و لبنان از نزدیک کار کند.» این سخنگو که نخواست هویتش فاش شود در ادامه افزود: «ولی به طور کلی، تهیه سوخت از کشوری مانند ایران که مورد تحریم‌های شدید است، راه‌حل با ثباتی برای بحران انرژی لبنان نیست. سکوت دولت لبنان تانکرهای سوخت ایرانی اواسط ماه گذشته در سایه سکوت دولت لبنان از بندر بانیاس سوریه وارد لبنان شدند. بازی ایران مقابل آرژانتین درحالی برگزار شد که این رقابت برای ملی پوشان اهمیت زیادی داشت چرا که در صورت باخت، والیبالیست‌های ایران از صعود به دور بعدی این مسابقات باز می‌ماندند. اولین محموله سوخت شامل 80 تانکر به مقدار 4 میلیون لیتر بود که بار خود را در جایگاه‌های «الامانه» تحت تملک حزب‌الله در شهر بعلبک تخلیه کردند. این چیزی است که مردم لبنان به آن نیاز دارند و نه یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله. شرکت مالک این جایگاه‌ها که از سال 2020 تحت تحریم آمریکا است، پس تحویل سوخت، طبق اولویت‌های تعیین شده از سوی حزب‌الله اقدام به توزیع سوخت کرد.  تیم ملی زنان ایران برای اولین‌بار در تاریخ هندبال ایران به نیمه نهایی آسیا رسیده و سهمیه حضور در مسابقات جهانی را نیز کسب کرده است.

بسیاری از شهروندان لبنان اظهار داشتند که حزب‌الله می‌بایست به‌جای ورود قاچاقی سوخت از ایرانِ تحت تحریم‌های بین‌المللی، مانع قاچاق بنزین و مشتقات نفتی به سوریه از گذرگاه‌های مرزی تحت کنترلش می‌شد. این محموله گازوئیل نیز مانند محموله اول، در حال تخلیه در بندر بانیاس و انتقال به کامیون‌های نفتکش جهت ارسال به لبنان از طریق زمینی است. در پایان این رقابت، صداقت با کسب ۱۸ امتیاز عنوان امتیاز آورترین بازیکن ایران را به نام خود کرد. کنشگران لبنانی همچنین از تیراندازی شادمانه عناصر حزب‌الله در کنار تانکرهای سوخت به‌شدت انتقاد کردند و این اقدام آنها را خطرناک و غیر عاقلانه به‌شمار آورند. تانکرهای سوخت ارسالی از ایران به لبنان بازسازی جایگاه از دست‌رفته در همین رابطه، باربارا لیو، نامزد معاونت وزارت خارجه آمریکا سوخت ارسالی ایران برای حزب الله را ترفندی از سوی این حزب برای بازسازی جایگاه سیاسی خود نزد مردم لبنان دانست و بیان کرد که این محموله‌ها نمی‌توانند بحران انرژی و مشکلات اقتصادی لبنان را حل کنند. ایران و سوریه هر دو با تحریم‌های ایالات متحده در حوزه نفت و محصولات نفتی روبرو هستند. او که در نشست کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا سخن می‌گفت، افزود، ایالات متحده آماده لغو برخی تحریم‌های مرتبط با قانون «سزار» است تا لبنان بتواند از طریق سوریه به واردات گاز و برق از مصر و اردن اقدام کند. انتهای پیام. صف‌های طولانی لبنان مدتها است با مشکل سوخت دست به گریبان است و شهروندان این کشور برای خرید سوخت سمیه‌بندی شده مجبور به انتظار در صف‌های طولانی هستند. نخست وزیر دولت لبنان هم پس از ارسال محموله سوخت اول.

تصمیم حزب‌الله در وارد کردن سوخت از ایران در 19 اوت گذشته با ادعای هدیه ایران به مردم لبنان، واکنش منفی مردم و مخالفان سیاسی این گروه وابسته به ایران را در بر داشت و منتقدان حزب‌الله را متهم کردند که کشور را به تهران فروخته است. همزمان مقامات دولت لبنان اعلام کردند که این کشور تحریم‌های مالی و بانکی بین‌المللی علیه ایران را نقض نمی‌کند. .