لبنان, العربيه_فارسى, حسن نصرالله, حزب الله, ایران, هادی بیگی‌نژاد, لبنان

لبنان, العربيه_فارسى

نماینده مجلس ایران: سوخت ارسالی به لبنان «مجانی نبود»

نماینده مجلس ایران: سوخت ارسالی به #لبنان «مجانی نبود» #العربيه_فارسى

26/09/2021 05:58:00 ب.ظ

نماینده مجلس ایران : سوخت ارسالی به لبنان «مجانی نبود» العربيه_فارسى

هادی بیگی‌نژاد ، عضو کمیسیون انرژی مجلس ایران با رد ادعای حسن نصرالله ، رهبر گروه حزب‌الله لبنان مبنی بر هدیه‌بودن محموله‌های سوخت ارسالی از سوی تهران، گفت

بیگی نژاد، یک‌شنبه 26 سپتامبر تاکید کرد که پول این محموله‌ها دریافت شده و این محموله‌ها هدیه نبوده‌اند.Advertisementاو همچنین افزود که ایران باید با کشورهای دوست و همفکر از جمله ونزوئلا و لبنان از نزدیک کار کند.سکوت دولت لبنانتانکرهای سوخت ایرانی اواسط ماه گذشته در سایه سکوت دولت لبنان از بندر بانیاس سوریه وارد لبنان شدند.

گمانه‌زنی گروسی از احتمال سفر دوباره به تهران/ملاقات با امیرعبداللهیان ضروری است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim وزیر دفاع آمریکا در اوکراین: روسیه مانع برقراری صلح در منطقه است کدام کشورها بهترین و بدترین سیستم بازنشستگی را در سال ۲۰۲۱ دارند؟

اولین محموله سوخت شامل 80 تانکر به مقدار 4 میلیون لیتر بود که بار خود را در جایگاه‌های «الامانه» تحت تملک حزب‌الله در شهر بعلبک تخلیه کردند.شرکت مالک این جایگاه‌ها که از سال 2020 تحت تحریم آمریکا است، پس تحویل سوخت، طبق اولویت‌های تعیین شده از سوی حزب‌الله اقدام به توزیع سوخت کرد.

بسیاری از شهروندان لبنان اظهار داشتند که حزب‌الله می‌بایست به‌جای ورود قاچاقی سوخت از ایرانِ تحت تحریم‌های بین‌المللی، مانع قاچاق بنزین و مشتقات نفتی به سوریه از گذرگاه‌های مرزی تحت کنترلش می‌شد.کنشگران لبنانی همچنین از تیراندازی شادمانه عناصر حزب‌الله در کنار تانکرهای سوخت به‌شدت انتقاد کردند و این اقدام آنها را خطرناک و غیر عاقلانه به‌شمار آورند. headtopics.com

تانکرهای سوخت ارسالی از ایران به لبنانبازسازی جایگاه از دست‌رفتهدر همین رابطه، باربارا لیو، نامزد معاونت وزارت خارجه آمریکا سوخت ارسالی ایران برای حزب الله را ترفندی از سوی این حزب برای بازسازی جایگاه سیاسی خود نزد مردم لبنان دانست و بیان کرد که این محموله‌ها نمی‌توانند بحران انرژی و مشکلات اقتصادی لبنان را حل کنند.

او که در نشست کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا سخن می‌گفت، افزود، ایالات متحده آماده لغو برخی تحریم‌های مرتبط با قانون «سزار» است تا لبنان بتواند از طریق سوریه به واردات گاز و برق از مصر و اردن اقدام کند.صف‌های طولانیلبنان مدتها است با مشکل سوخت دست به گریبان است و شهروندان این کشور برای خرید سوخت سمیه‌بندی شده مجبور به انتظار در صف‌های طولانی هستند.

تصمیم حزب‌الله در وارد کردن سوخت از ایران در 19 اوت گذشته با ادعای هدیه ایران به مردم لبنان، واکنش منفی مردم و مخالفان سیاسی این گروه وابسته به ایران را در بر داشت و منتقدان حزب‌الله را متهم کردند که کشور را به تهران فروخته است. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

بدون شرح | euronews: تصاویر اخبار بین‌المللی بدون شرح و تفسیر

بدون شرح | euronews: تصاویر اخبار بین‌المللی بدون شرح و تفسیر

واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران به لبنان: مردم به نمایش تبلیغاتی حزب‌الله نیاز ندارندوزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به بخش فارسی صدای آمریکا در این مورد که چگونه با وجود تحریم‌های نفتی علیه ایران هنوز سوخت ارسالی به لبنان منتقل می‌شود گفت مردم لبنان به راه‌حلی طولانی مدت برای حل مشکل سوخت نیاز دارند و نه به یک نمایش تبلیغاتی دیگر از سوی حزب‌الله. KevinTav45 مردم فشارها و تحریم ها و بدعهدی های آمریکا را نیاز دارند و بس KevinTav45 به خاک مالیدن پوزه آمریکا و اسرائیل تبلیغات نیست بلکه یک واقعیته... KevinTav45 اون تانکر ها حامل خون جوانان ایرانی هستند ،اون بنزین ها بوی خون ایرانیان را می دهند. دعا می‌کنم به زودی حزب الله لبنان به سوگ تک تک جوانان و عزیزانش بنشیند.

ایران ۲ - آرژانتین ۳/ جوانان والیبال ایران از صعود بازماندندتیم ملی والیبال جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان مقابل آرژانتین شکست خورد.

تیم ملی هندبال زنان ایران از کسب مدال آسیا بازماند/ چهارمی ایران با کسب سهمیه جهانیتیم ملی هندبال زنان ایران در آخرین دیدارش از مسابقات قهرمانی آسیا مقابل تیم قزاقستان شکست خورد و در رده چهارم آسیا ایستاد.

ایران صفر (4) - اردن صفر (2)/ صعود تاریخی دختران ایرانشماره ۲۰ به حميد سجادي بايستي از بعضي كله خرهاي آخوندي نادان و نافهم دوري كرد چونکه نبايستي احترام به يه تيكه پارچه گردي كه روي سر بعضي آخوندها هست احترام كرد بلكه به عقل وفهم وشعور و تمدن آنطرف احترام گذاشت حتى در قانون جنگل هم با دوچرخه سواري خانمهاي با حجاب مخالفت نميكنند🤔

خطیب زاده: تنها ایران به نمایندگی از ایران سخن می‌گوید/ مأموریت ما فقط حضور در گفتگوی نتیجه‌محور است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسخنگوی وزارت خارجه: تنها ایران به نمایندگی از ایران سخن می‌گوید؛ مأموریت ما حضور در گفت‌وگوی صرفا نتیجه‌محور است مذاکره برای مذاکره به هیچ وجه قابل پذیرش نیست؛ همینطور این تصور غلط که «تروریسم اقتصادی» نتیجه‌بخش است!

سهیلا حجاب و چند زندانی سیاسی و مدنی دیگر در ایران اعتصاب غذا کردندسهیلا_حجاب و چند زندانی سیاسی و مدنی دیگر در ایران اعتصاب_غذا کردند بنا بر گزارش‌ها، سهیلا حجاب «افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی» و «اعمال نفوذ بازجو و ضابطان قضایی در پرونده این زندانیان» را از دلایل اعتصاب غذای خود اعلام کرده است.