نمایشگاه آثار هنرمند باسابقه ایرانی در استانبول

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نمایشگاه مجموعه آثار نقاشی‌خط اسماعیل رشوند، هنرمند باسابقه ایرانی در موزه «تاریخ هنرهای ترک و اسلام» استانبول آغاز شد.

نمایشگاه مجموعه آثار نقاشی‌خط اسماعیل رشوند، هنرمند باسابقه ایرانی در موزه «تاریخ هنرهای ترک و اسلام» استانبول آغاز شد.هفدهمین نمایشگاه مجموعه آثار اسماعیل رشوند در زمینه خط و نقاشی به همت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و سرکنسولگری ایران در استانبول در موزه «تاریخ هنرهای ترک و اسلام» میدان سلطان احمد این شهر گشایش یافت.«در اولین نمایشگاه خود در استانبول ترکیه آثار 40 سال گذشته خود را ارائه کردم.

موقع کار تحت تاثیر محیط رنگ و بوی جامعه، مردم، طبیعت قرار می‌گیرم. گهگاه با توجه به حال و روح خود از رنگ‌های شاد و تیره تر برای انتقال غم و اندوه استفاده می کنم».«در سبک نقاشی‌خط می توان از هر نوع الفبایی و اعداد مانند فارسی و لاتین به شکل خوشنویسی یا ساده در بیان بصری استفاده کرد. امیدوارم این هنر را در ترکیه معرفی کرده و افرادی را به این سمت سوق دهم».

بختیار اسدزاده، سرکنسول ایران در استانبول ضمن ابراز خرسندی از حضور اسماعیل رشوند در این شهر تصریح کرد: «با کمک و همکاری مسئولین محترم فرهنگی ترکیه و شهر استانبول، آثار یکی از هنرمندان برجسته ایرانی در رشته نقاشی‌خط را در معرض دید هنردوستان قرار داده ایم. هنر زبان مشترک ملت‌هاست و نقش مهمی در آشنایی و نزدیکی فرهنگ‌ها دارد. امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برگزاری نمایشگاه‌های مشترک هنرمندان ایرانی و ترکیه در استانبول باشیم».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمایش آثار ۲۰ هنرمند زن ایرانی در پایتخت آلمان | DW | 14.09.2019نمایشگاه جمعی ۲۰ هنرمند زن ایرانی در برلین افتتاح شد. هنردوستان می‌توانند تا آخر ماه سپتامبر از این اتفاق هنری نادر دیدن کنند. گزارش فرهاد پایار به همراه گالری عکس:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

از درخواست خانواده دانش‌آموزان برای دیدار با رئیسی تا پاکسازی آثار آتش‌سوزی/ فروش وسایل بجا مانده یک روز پس از حادثه/ ارتقای شغلی مدیر آموزش و پرورش منطقهاواسط آذرماه سال 97 بود که آتش به جان دانش آموزان یک مدرسه در زاهدان افتاد و داغش را بر دل پدر و مادر چهار دانش آموز دختر آن مدرسه که نامش اسوه حسنه بود گذاشت. حال با گذشت حدود 10 ماه از ماجرا، خانواده‌های آنها از روند بررسی پرونده این حادثه گله مندند. lمملکت مشکلاتش یه حجاب ب. بود یه ورزشگاه نرفتن خدا روشکر حل شد با یه خودسوزی مملکتی که کم سرمایه منابع نداره اینه بچه هاش می سوزن به همین سادگی عجب
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نمایش آثار ۲۰ هنرمند زن ایرانی در پایتخت آلمان | DW | 14.09.2019نمایشگاه جمعی ۲۰ هنرمند زن ایرانی در برلین افتتاح شد. هنردوستان می‌توانند تا آخر ماه سپتامبر از این اتفاق هنری نادر دیدن کنند. گزارش فرهاد پایار به همراه گالری عکس:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

از پهپاد تهاجمی و اتومبیل پرنده ترکیه رونمایی می‌شودپهپاد تهاجمی آکینجی و اتومبیل پرنده جزری ساخت ترکیه در نمایشگاه «تکنوفست 2019» استانبول رونمایی خواهند شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان | DW | 15.09.2019'شن در جعبه دنده' نامی است که جنبش دفاع از محیط‌ زیست برای تغییر ساختار حمل و نقل شهری در آلمان برای خود برگزیده است. معترضان دو دروازه اصلی ورودی نمایشگاه بین‌المللی خودرو در فرانکفورت را مسدود کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشف نشانه های وجود آب بر سیاره ای دورافتادهمنجمان می گویند برای اولین بار موفق به ردیابی آثار آب در اتمسفر سیاره ای در فاصله ۱۱۰ سال نوری از زمین شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »