نمایندگان جریان صدر از پارلمان عراق استعفا دادند

22/03/1401 10:19:00 ب.ظ

نمایندگان جریان صدر از پارلمان عراق استعفا دادند. جزئیات بیشتر🔽

بعد از درخواست مقتدی صدر، نمایندگان این جریان سیاسی به صورت دسته‌جمعی استعفای خود را از نمایندگی در پارلمان عراق تقدیم رئيس مجلس این کشور کردند. نمایندگان جریان مقدی صدر در پارلمان عراق روز یکشنبه ۱۲ ژوئن به درخواست رهبر خود، به صورت دسته‌جمعی از نمایندگی در مجلس این کشور استعفا دادند.

این اقدام نمایندگان جریان صدر احتمالا بن‌بست پدید آمده در روند تشکیل دولت جدید در عراق را عمیق‌تر از قبل خواهد کرد. جریان صدر که بزرگ‌ترین برنده انتخابات پارلمانی عراق بود و توانسته بود ۷۳ کرسی را به خود اختصاص دهد، از روند تشکیل دولت جدید و انتخاب نخست وزیر و رئیس جمهوری جدید در این کشور ناراضی بود. با گذشت ۸ ماه از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق هنوز جریان‌های سیاسی نتوانسته‌اند بر سر تشکیل دولت جدید با یکدیگر به نتیجه برسند.

جریان مقتدی صدر، روحانی شیعه بانفوذ در جریان سیاسی عراق، در این انتخابات با شعار مخالفت با حضور و دخالت کشورهای خارجی از جمله ایران و آمریکا در امور سیاسی این کشور وارد انتخابات شده بود. در بیانیه‌ای دست‌نویس که از سوی مقتدی صدر منتشر شده او از اعضای جریان سیاسی خود خواسته بود که از سمت خود در پارلمان عراق استعفا دهند. مقتدی می‌گوید تنها راه خروج عراق از بحران کنونی تشکیل دولت اکثریت ملی است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

ابوموسی اشعری عصر ما جريان صدر= جريان كصمشنگها بازی جدید مقتدی بعد از شکست در تشکیل ائتلاف بزرگ پارلمان

جزئیات جدید از سرقت صندوق امانات بانک ملی/انتقاد از وضعیت امنیت شعبه بانکرییس پلیس آگاهی کشوربا اشاره به به جوانب مختلف سرقت از بانک ملی گفت: این سرقت حرفه ای و پیچیده بوده است. با این حال امنیت ساختمان بانک به اندازه کافی نبوده قفل‌هایی ساده در حد ساختمانی ساده در در ورودی بکار گرفته شده است. همچنین ارتباط سامانه امنیتی بانک نیز با پلیس برقرار نبوده است. خواهش می کنم از سرقت ها نگید جوک می شه پلیس ها و سپاه نیروی مسلح شماها کی به سرقت ها دزدی ها که سران جمهوری شیطانی ایران می کنند و حتی غارت ایران می کنند اسراییل مدارک های امنیتی تون می بره چین روسیه هند ۵۰ درصد ایران رو گرفته پلیس ها سپاه نیروهای مسلح نوکری می کنند ببرید هر چه ۴۳ سال در ایران اتفاق افتاده از قاچاق ها دزدی ها کشتار ها غارت ایران ووو سپاه و پلیس ها و نیروهای مسلح نیروی قدس سربازان گمنام امام زمان اجازه دادند که چنین باشد وقتی پلیس ها سپاه ووو برای حفظ تمامیت ارضی ایران و دفاع ایران نداریم پس سپاه پلیس ها اصل همه چی هستند خاک عالم برسرتان . پنجشنبه بانک رو زدن شما دوشنبه با اطلاع شدید . باید برید بمیرید .

بزرگترین اخراج فلسطینی‌ها از کرانه باختری؛ اسرائيل ۱۲۰۰ نفر را از «مسافر یطا» بیرون می‌کندبا تصمیم دادگاه عالی اسرائيل، هزار و ۲۰۰ فلسطینی که در منطقه مسافر یطا در کرانه باختری زندگی می‌کنند باید خانه و کاشانه خود را ترک کنند تا ارتش اسرائيل بتواند در این منطقه، محدوده آموزشی تیراندازی راه‌اندازی کند. بزرگترین اخراج تروریستا و چاقوکش ها. آغاز شورش های جدید 😔 ای حکام سرزمین‌های اسلامی! بیاد داشته باشید که ما(مسلمان‌ها) قبله اول مان را از اسرائيل پس می‌گیریم. چیزی که به‌ شما باقی می‌ماند، روسیاهی و مزدوری تان خواهد بود.

انتقاد رئیس‌جمهوری آلمان از گرهارد شرودر و فاصله‌گیری شخصی از او | DW | 12.06.2022فرانک-والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان، صدراعظم پیشین این کشور گرهارد شرودر را به خاطر فعالیت‌هایش برای کنسرن‌های دولتی روسیه مورد انتقاد قرار داد. او حتی به طور شخصی از دوست حزبی خود، شرودر فاصله گرفت. چه طور برای کسی که پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و بنا بگفته ی خودش شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری نوشدارو پس از مرگ سهراب !؟ اوکراین ویران شد هم شرودر و هم اشتاین مایر مقصرند

اتخاذ تدابیر امنیتی شدید توسط ترکیه برای جلوگیری از ورود غیرقانونی از مرز ایراننیروهای امنیتی ترکیه تدابیر امنیتی شدیدی برای مقابله با مهاجرتهای غیرقانونی در مرز وان با ایران اتخاذ کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

افق‌های سیاسی لبنان بعد از ابقای «نبیه بری» در ریاست پارلمان/ سقوط دومینووار پروژه‌های محور آمریکایی-سعودی-صهیونیستی علیه مقاومت +تصاویرسقوط دومینووار پروژه‌های محور آمریکایی-سعودی-صهیونیستی علیه مقاومت مهمترین نتیجه انتخاب دوباره نبیه بری به عنوان رئیس پارلمان لبنان و سنگین‌تر شدن وزنه سیاسی مقاومت، شکست پروژه‌های توطئه‌آمیز محور آمریکایی-سعودی-صهیونیستی در لبنان است. گزارش کامل:

قیمت دلار در بازار تهران به بیش از 33 هزار تومان رسیدقیمت هر دلار آمریکا امروز یکشنبه 12 ژوئن در بازار تهران به بیش از 33 هزار تومان رسید. - خبرگزاری آناتولی