نماینده ویژه آمریکا برای حل و فصل مسائل باقی‌مانده پیش از مذاکرات صلح افغانستان، به پنج کشور سفر می‌کند

06/05/1399 04:06 ب.ظ

نماینده ویژه آمریکا برای حل و فصل مسائل باقی‌مانده پیش از مذاکرات صلح افغانستان، به پنج کشور سفر می‌کند زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، روز ۲۴ ژوئیه واشنگتن را به مقصد دوحه، اسلام آباد، کابل، اسلو، و صوفیه ترک کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، گفت که وی در دوحه و کابل برای حل و فصل مسائل باقی مانده پیش از مذاکرات بین افغانی تلاش خواهد کرد.

در این بیانیه که شنبه ۴ مرداد منتشر شد همچنین گفته شده است که آقای خلیل‌زاد در اسلام‌آباد در پی جلب حمایت پاکستان از این مذاکرات خواهد بود، و در اسلو و صوفیه هم‌پیمانان ناتو را در حریان پیشرفت‌های حاصله در زمینه روند صلح افغانستان قرار خواهد داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

موج ابراز همبستگی با نماینده مجلس فرانسه پس از تجمع راستگرایان افراطیژان کاستکس، نخست‌وزیر فرانسه تجمع راستگرایان افراطی در برابر دفتر یک نماینده سیاهپوست مجلس ملی این کشور را محکوم کرد و گفت: «جمهوری [فرانسه] در مقابل نفرت باید متحد باشد و واکنش نشان دهد.»

ایران ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را به تنگه هرمز برده استتصویرهای ماهواره‌ای که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد ایران در روزهای اخیر ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی را که قبلا ساخته بود، بازسازی کرده و دیروز آن را به آب‌های تنگه هرمز برده است. این ماکت اسفند ۱۳۹۳ در یک مانور نیروی دریایی سپاه هدف حمله قرار گرفت. سپاه در آن زمان اعلام کرده بود که این ماکت را با ۴ موشک ساحل به دریا و ۴۰۰ راکت منهدم کرده است.

فریدون مجلسی: کره جنوبی بدون آمریکا، گداخانه‌ای مثل کره شمالی استیک کارشناس مسائل بین الملل: *کره‌جنوبی بدون آمریکا، گداخانه‌ای مثل کره شمالی است *کره‌‌ای‌ها تحت نفوذ آمریکا پول‌های ایران را بلوکه کرده *آن‌ها با این کار آمریکا را خوشحال می‌کنند و رضایت آمریکا را دارند * اشتباه را کسانی کردند که آن موقع نفت را فروختند

مسافران «آزار دیده» هواپیمای ماهان به شکایت از آمریکا فراخوانده شدندمعاون رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه «دوران بزن در روی نظامی به پایان رسیده» تصریح کرد که دستگاه قضایی ایران برای آنکه این موضوع را به «قلدرهای حاکم بر واشنگتن» بفهماند از همه ظرفیت های قانونی و حقوقی داخلی و بین‌المللی استفاده خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش: آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور قطعی استتهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه با توجه به شرایط ویژه جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا با آمادگی کامل، سال تحصیلی جاری را از ۱۵ شهریورماه امسال آغاز می‌کند.

پاسداری از بیت‌المال ماموریت اصلی دیوان محاسبات است/ باید قیمت کالا و خدمات را کنترل کنیمبذرپاش در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل و دادستان دیوان محاسبات: *با ما کار سیاسی کردند، ولی من در اینجا کار سیاسی نخواهم کرد *من از همه آنها گذشتم *از حقوق مردم و بیت‌المال کوتاه نمی‌آیم *پای بیت‌المال در میان است و شوخی ندارم

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، روز ۲ژوئیه واشنگتن را به مقصد دوحه، اسلام آباد، کابل، اسلو، و صوفیه ترک کرد.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، گفت که وی در دوحه و کابل برای حل و فصل مسائل باقی مانده پیش از مذاکرات بین افغانی تلاش خواهد کرد.

در این بیانیه که شنبه ۴ مرداد منتشر شد همچنین گفته شده است که آقای خلیل‌زاد در اسلام‌آباد در پی جلب حمایت پاکستان از این مذاکرات خواهد بود، و در اسلو و صوفیه هم‌پیمانان ناتو را در حریان پیشرفت‌های حاصله در زمینه روند صلح افغانستان قرار خواهد داد.

در پایان این بیانیه آمده است که به رغم حصول دستاوردها و پیشرفت‌های فراوان در این زمینه، حل و فصل کامل این موضوع و جنگ ۴۰ ساله افغانستان نیازمند تلاش‌های بیشتر است.