نماینده سازمان ملل: ترکیه نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد.گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با شرکت در فروم دیپلماسی آنتالیا که به مناسبت دهمین سال آغاز جنگ داخلی سوریه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد.

پدرسون با تشکر از مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: اجازه دهید از ترکیه به دلیل سخاوتش در میزبانی از 3.6 میلیون آواره سوری تشکر کنم. نباید فراموش کنیم که طی سال 2020 از هر 10 سوری سه نفر با تلاش‌های ترکیه موفق به دسترسی به کمک‌های بشردوستانه شده‌اند. وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا و افت ارزش پول سوریه فشار مضاعفی را به مردم جنگ زده این کشور وارد کرده است، افزود: باید در چارچوب قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت و در راستای خواسته‌های مردم سوریه راه حلی سیاسی برای بحران این کشور یافت. ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی مناسب با خواسته‌های مردم سوریه دارد.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین با اشاره به اینکه طی سال گذشته وضعیت درگیری‌ و خشونت‌ها در سوریه نسبت به سالهای گذشته نسبتا کاهش یافته است، گفت: باید آرامش موجود را حفظ کرده و به آن عمق ببخشیم. توافقات شکل گرفته میان ترکیه و روسیه درباره ادلب نیز در این چارچوب بسیار مهم هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حداقل 3 کشته در حمله پهپادی به نفتکش ایرانی در سواحل سوریهوزارت نفت سوریه روز شنبه 24 آوریل 2021 اعلام کرد یک نفتکش در سواحل بانیاس این کشور در دریای مدیترانه عرازشه : تا سرش رو نگیریم،اروم نمیگیگیریم اين نفتكش متعلق به سوريه بوده و آنچه رخ داده یک حادثه بر اثر بی احتیاطی در حین جوشکاری بوده . لطفا در صحت اخبار خود توجه فرمائید .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله اسرائيل به 'پایگاه وابسته به حزب‌الله لبنان' در سوریه | DW | 06.05.2021بالگردهای نظامی اسرائیل اهدافی را در قنیطره سوریه مورد حمله قرار دادند. یک روز پیشتر نیز مناطقی از لاذقیه و حماه مورد حمله قرار گرفتند. فرمانده سپاه پاسداران از حملات متقابل سخن می‌گوید. این رژیم متجاوز هر روز قصد تعدی به دیگر کشورها را دارد FreePalestine قدس_تنها_نیست اسرائیل یک غده سرطانی است FreePalestine قدس_تنها_نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در آستانه برگزاری کنفرانس کمک به سوریه: پول به تنهایی کافی نیست | DW | 30.03.2021ده سال از جنگ داخلی سوریه می‌گذرد. بیش از ۶۰ کشور جهان به میزبانی اتحادیه اروپا در کنفرانس کمک به سوریه شرکت می‌کنند. دولت آلمان بر آن است به کمک مالی خود به سوریه ادامه دهد. کارشناسان می‌گویند: پول به تنهایی کافی نیست. چرا ابرقدرت های جهان از پس داعش و ... بر نمیان؟ یا اونها ابر قدرت نیستند یا اینها رو از خودشون میدونند. جمع کردن بساط داعش و یا از طرف دیگه حکومت اسد برای ابرقدرت های جهان کاری نداره. فکر میکنم سودی از وجود این شرایط ببرند و یا شاید ابر قدرت نیستند!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمله شبه‌نظامیان وابسته به ایران به شهرک مسکونی رسم‌الخوالد در جنوب سوریه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

در اسرائيل هزاران نفر در اعتراض به نتانیاهو به خیابان رفتند | DW | 21.03.2021در اسرائيل ناخشنودی از سیاست‌های نتانیاهو بار دیگر هزاران نفر را به خیابان کشاند. در آستانه انتخابات سراسری نخست وزیر اسرائيل باید به تخلفات قانونی پرشمار پاسخ گوید. مخالفان او را به سوءاستفاده از قدرت متهم می‌کنند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. اینها باید بیان ایران ببینند مردم ایران چه میکشن وصداشون درنمیاد الان دارن روزی صدها کشته میدن برای کرونا ونه واکسنی ونه درمانی ونه برنامه‌ ای ونفسشون هم درنمیاد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »