نماینده سازمان ملل: ترکیه نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد

15/03/2021 03:45:00 ب.ظ

نماینده سازمان ملل: #ترکیه نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم #سوریه دارد

سوریه, ادلب

نماینده سازمان ملل: ترکیه نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد. - خبرگزاری آناتولی

15.03.2021آنکارا/ خبرگزاری آناتولیگیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با شرکت در فروم دیپلماسی آنتالیا که به مناسبت دهمین سال آغاز جنگ داخلی سوریه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد.

پدرسون با تشکر از مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: اجازه دهید از ترکیه به دلیل سخاوتش در میزبانی از 3.6 میلیون آواره سوری تشکر کنم. نباید فراموش کنیم که طی سال 2020 از هر 10 سوری سه نفر با تلاش‌های ترکیه موفق به دسترسی به کمک‌های بشردوستانه شده‌اند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

حداقل 3 کشته در حمله پهپادی به نفتکش ایرانی در سواحل سوریهوزارت نفت سوریه روز شنبه 24 آوریل 2021 اعلام کرد یک نفتکش در سواحل بانیاس این کشور در دریای مدیترانه عرازشه : تا سرش رو نگیریم،اروم نمیگیگیریم اين نفتكش متعلق به سوريه بوده و آنچه رخ داده یک حادثه بر اثر بی احتیاطی در حین جوشکاری بوده . لطفا در صحت اخبار خود توجه فرمائید .

حمله اسرائيل به 'پایگاه وابسته به حزب‌الله لبنان' در سوریه | DW | 06.05.2021بالگردهای نظامی اسرائیل اهدافی را در قنیطره سوریه مورد حمله قرار دادند. یک روز پیشتر نیز مناطقی از لاذقیه و حماه مورد حمله قرار گرفتند. فرمانده سپاه پاسداران از حملات متقابل سخن می‌گوید. این رژیم متجاوز هر روز قصد تعدی به دیگر کشورها را دارد FreePalestine قدس_تنها_نیست اسرائیل یک غده سرطانی است FreePalestine قدس_تنها_نیست

در آستانه برگزاری کنفرانس کمک به سوریه: پول به تنهایی کافی نیست | DW | 30.03.2021ده سال از جنگ داخلی سوریه می‌گذرد. بیش از ۶۰ کشور جهان به میزبانی اتحادیه اروپا در کنفرانس کمک به سوریه شرکت می‌کنند. دولت آلمان بر آن است به کمک مالی خود به سوریه ادامه دهد. کارشناسان می‌گویند: پول به تنهایی کافی نیست. چرا ابرقدرت های جهان از پس داعش و ... بر نمیان؟ یا اونها ابر قدرت نیستند یا اینها رو از خودشون میدونند. جمع کردن بساط داعش و یا از طرف دیگه حکومت اسد برای ابرقدرت های جهان کاری نداره. فکر میکنم سودی از وجود این شرایط ببرند و یا شاید ابر قدرت نیستند!

حمله شبه‌نظامیان وابسته به ایران به شهرک مسکونی رسم‌الخوالد در جنوب سوریه

در اسرائيل هزاران نفر در اعتراض به نتانیاهو به خیابان رفتند | DW | 21.03.2021در اسرائيل ناخشنودی از سیاست‌های نتانیاهو بار دیگر هزاران نفر را به خیابان کشاند. در آستانه انتخابات سراسری نخست وزیر اسرائيل باید به تخلفات قانونی پرشمار پاسخ گوید. مخالفان او را به سوءاستفاده از قدرت متهم می‌کنند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. اینها باید بیان ایران ببینند مردم ایران چه میکشن وصداشون درنمیاد الان دارن روزی صدها کشته میدن برای کرونا ونه واکسنی ونه درمانی ونه برنامه‌ ای ونفسشون هم درنمیاد

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد.مورد حمله پهپادی قرار گرفته و دچار حریق شد.خبرگزاری رسمی سوریه"سانا" روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت (۶ مه) از حمله بالگردهای اسرائیلی "به یک ایست بازرسی" ارتش سوریه در شمال قنیطره خبرداد.حدود ۱۳ میلیون نفر از مردم سوریه آواره شده‌اند کنفرانس کمک به سوریه روز سه‌شنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) با مشارکت ۶۰ کشور جهان آغاز به کار می‌کند.

15.03. خبرگزاری فرانسه اعلام کرد یک نفتکش متعلق به ایران در سواحل سوریه مورد حمله قرار گرفت.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با شرکت در فروم دیپلماسی آنتالیا که به مناسبت دهمین سال آغاز جنگ داخلی سوریه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی در راستای خواسته‌های مردم سوریه دارد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید یک روز پیشتر نیز صدای انفجارهای شدیدی در سواحل لاذقیه و طرطوس در غرب سوریه شنیده شد. پدرسون با تشکر از مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: اجازه دهید از ترکیه به دلیل سخاوتش در میزبانی از 3.» دیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن 3 نفر در حمله پهپادی به نفتکش ایرانی در سواحل بانیاس خبر داد شبکه العالم هم گزارش کرد نفتکش مورد نظر یکی از سه‌ نفتکشی است که جدیدا وارد این بندر نفتی شده‌اند.6 میلیون آواره سوری تشکر کنم. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه آلمان، کل کمک مالی که دولت این کشور برای سوریه در سال ۲۰۲۰ پرداخت کرده، با احتساب کمک‌ به آوارگان سوری در کشورهای منطقه یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون یورو بوده است.

نباید فراموش کنیم که طی سال 2020 از هر 10 سوری سه نفر با تلاش‌های ترکیه موفق به دسترسی به کمک‌های بشردوستانه شده‌اند. رسانه‌های ایرانی اعلام کردند نفتکش مذکور با دو موشک هدف گرفته و برخی گزارش‌ها حاکی از آن است پهپادی که به این کشتی حمله کرد از سمت لبنان آمده بود. اسرائیل اخباری از این دست را معمولا نه تائید و نه رد می‌کند. وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا و افت ارزش پول سوریه فشار مضاعفی را به مردم جنگ زده این کشور وارد کرده است، افزود: باید در چارچوب قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت و در راستای خواسته‌های مردم سوریه راه حلی سیاسی برای بحران این کشور یافت. ترکیه به همراه دیگر بازیگران بزرگ جهانی نقش مهمی در دستیابی به راه‌حلی مناسب با خواسته‌های مردم سوریه دارد. رامی عبدالرحمان مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت که نفتکش ایران در نزدیکی بندر نفتی بانیاس مورد حمله گرفت. نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین با اشاره به اینکه طی سال گذشته وضعیت درگیری‌ و خشونت‌ها در سوریه نسبت به سالهای گذشته نسبتا کاهش یافته است، گفت: باید آرامش موجود را حفظ کرده و به آن عمق ببخشیم. حملات متقابل علیه اسرائیل حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در آخرین سخنانش از حملات متقابل جمهوری اسلامی به اسرائیل سخن گفته است. توافقات شکل گرفته میان ترکیه و روسیه درباره ادلب نیز در این چارچوب بسیار مهم هستند. حمله صورت گرفته به یکی از مخازن نفتی این کشتی، سبب ایجاد حریف شد. دولت آلمان از زمان آغاز جنگ سوریه تا کنون مجموعا بیش از پنج میلیارد یورو کمک‌های انسان‌دوستانه به سوریه اختصاص داده است.

.