نماینده پارلمان بریتانیا: لندن در برابر گردش پول‌های کثیف روسیه در بی‌ثباتی اروپا مسئول است

08/11/1400 08:04:00 ب.ظ

پایتخت بریتانیا از سوی منتقدان «لندن‌گراد» خوانده می‌شود. رهبران بریتانیا به نادیده گرفتن گردش پول‌های کثیف مسکو متهم می‌شوند.

پایتخت بریتانیا از سوی منتقدان «لندن‌گراد» خوانده می‌شود. رهبران بریتانیا به نادیده گرفتن گردش پول‌های کثیف مسکو متهم می‌شوند. لندن، یکی از بزرگ‌‌ترین بازارهای مالی جهان، از سوی منتقدان «لندن‌گراد» خوانده می‌شود. رهبران بریتانیا به نادیده گرفتن گردش پول‌های کثیف مسکو متهم می‌شوند.

گزارش نهادهای بین‌المللی مبارزه با فساد نشانگر آن است که الیگارشی‌های روسیه مالک اموال غیرمنقول قابل توجهی در منطقه‌های گران و مرکزی لندن هستند.

سازمان غیردولتی «شفافیت بین‌المللی» ارزش دارایی‌های اتباع روسیه در لندن را ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون پاوند برآورد می‌کند. کمیسیون روابط خارجی پارلمان بریتانیا از سال‌ها پیش نسبت به انفعال لندن در برابر پولشویی پول‌های کثیف خارجی در نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری در مستغلات لوکس هشدار داده بود. همین کمیسیون در سال ۲۰۱۸ با انتشار گزارشی با عنوان «طلای مسکو» اعلام کرده بود بهترین راه برای مقابله با تهاجم روسیه، قطع امکان پولشویی کرملین در بریتانیا و سرزمین‌های فرادریایی بریتانیا است.

یک نماینده مجلس عوام به خبرگزاری فرانسه گفت به زودی درخواستی را برای تحقیق همه‌جانبه درباره پولشویی روسیه در این کشور به پارلمان تقدیم خواهد کرد. روسیه دو روز پیش با وجود کم‌اهمیت دانستن تحریم ولادیمیر پوتین از سوی ایالات متحده آمریکا در صورت حمله به اوکراین، چنین کاری را «ویرانگر» توصیف کرده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

نظرسنجی در بریتانیا: ۶۲ درصد بزرگسالان می‌گویند جانسون باید کناره‌گیری کند🔺نظرسنجی در بریتانیا: ۶۲ درصد بزرگسالان می‌گویند جانسون باید کناره‌گیری کند شبکه خبری سی ان‌ان می‌گوید این نظرسنجی را مرکز «سوریشن» انجام داده که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: متحدآمریکا ،انگلیس هرروزگرفتارتر...آمریکا هم مجسمه ای پوشالی...۲۰۲۲سال روشن برای طلوع قدرتِ تمدنی وفرهنگی وسیطره نظامی ایران،روسیه،چین،درجهان چندقطبی بدون غرب وآمریکا...

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

افزایش شدید موارد خشونت جنسی در فرانسه در سال ۲۰۲۱وزیر کشور فرانسه روز پنچشنبه ۲۷ ژانویه با صدور بیانیه‌ای از افزایش ۳۳ درصدی موارد ثبت شده خشونت جنسی در این کشور در سال ۲۰۲۱ خبر داد. به گفته ژرالد درمنن، بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل ثبت جرایم سال‌های گذشته است.

بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویمرئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا؛ افغان‌ها و سوری‌ها در صدر قرار دارندآژانس پناهندگی اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که درخواست‌های پناهندگی به ۲۷ کشور عضو این اتحادیه به همراه سوئیس و نروژ، در ماه نوامبر ۲۰۲۱ میلادی دو برابر شده و به رکورد ماه سپتامبر که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۶ میلادی بود، بسیار نزدیک شده است.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکانهمزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.