نمایندگان: از قرارداد با چین و روسیه بی‌خبریم؛ قالیباف: هنوز قراردادی بسته نشده است

06/11/1400 09:20:00 ب.ظ

نمایندگان: از قرارداد با چین و روسیه بی‌خبریم؛ قالیباف: هنوز قراردادی بسته نشده است محمدباقر قالیباف می‌گوید هنوز قراردادی با چین بسته نشده است و اگر چنین شود باید به تأیید مجلس برسد.

روز چهارشنبه ۶ بهمن در جریان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا صباغیان، نماینده بافق و مهریز در تذکری به رئیس مجلس گفت: «در خصوص قراردادی که بین ایران و چین بسته شد و اخیرا هم با روسیه بسته شده، مجلس بی‌خبر است.» چاپ محمدباقر قالیباف می‌گوید هنوز قراردادی با چین بسته نشده است و اگر چنین شود باید به تأیید مجلس...

چاپ محمدباقر قالیباف می‌گوید هنوز قراردادی با چین بسته نشده است و اگر چنین شود باید به تأیید مجلس برسد. محمدرضا صباغیان، نماینده بافق و مهریز روز چهارشنبه ۶ بهمن در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، در تذکری به رئیس مجلس گفت: «در خصوص قراردادی که بین ایران و چین بسته شد و اخیرا هم با روسیه بسته شده، مجلس بی‌خبر است.»

او با اشاره به اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر این که قراردادهای بین‌المللی باید در مجلس تصویب شود، گفت که بی‌خبر ماندن از این موضوعات «این ضعف مجلس است»، دست‌کم شما توضیح دهید که محتوای قرارداد چیست.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی بدون اشاره به روسیه، تأکید کرد: «قراردادی بین ایران و چین بسته نشده، از نظر حقوقی اگر قراردادی بسته شود باید به تأیید مجلس برسد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.