فریدون_احمدی, کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران, فریدون احمدی, نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی ایران, نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران, مجلس دهم شورای اسلامی ایران

فریدون_احمدی, کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران

نماینده بازداشتی مجلس: افراد مغرض به من تهمت ناحق زده‌اند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

«#فریدون_احمدی نماینده بازداشتی مجلس مدعی شد: افراد مغرض به من تهمت ناحق زده‌اند»

02/09/2019 11:38:00 ق.ظ

« فریدون_احمدی نماینده بازداشتی مجلس مدعی شد: افراد مغرض به من تهمت ناحق زده‌اند»

یک نماینده بازداشتی مجلس شورای اسلامی گفت: درباره تهمت‌هایی که به ناحق از سوی برخی افراد مغرض و معلوم‌الحال مطرح شده، به این نکته بسنده می‌کنم که حتی در کیفرخواست صادره نیز چنین اتهاماتی نسبت داده نشده است.

نماینده مردم زنجان در مجلس افزود: در یکی از همین مراجعات مردمی از طریق یکی از همکاران، واحدی که قراردادی با شرکت سایپا داشته به مانند ده‌ها خریدار دیگر، تعدادی خودرو را متعاقب مقررات و مصوبات داخلی آن شرکت در شرایط بحران فروش خودرو و کمپین نخریدن آن، به صورت سبدی خریداری کرده بود، شرکت سایپا به سبب تغییر مدیران و سوءظن ایجاد شده نسبت به عملکرد مدیران سابق، از ایفای آخرین مرحله تعهدات قرارداری امتناع می‌کرد.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد

احمدی ادامه داد: با عنایت به اینکه تعهدات پایانی اندک بود، بنا به درخواست همکار خود بر‌اساس مسئولیتی که در کمیسیون دارم، به صورت شفاهی پیگیری این موضوع را به معاون وزیر مربوطه انتقال داده و هیچگونه تخلف یا تعدی از حدود وظایف نمایندگی خود نکردم و به شهادت همان کیفرخواست صادره، هیچگونه نفعی نیز در این پیگیری‌ها نبوده است.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد عده‌ای به بهانه مبارزه با فساد که خواست عموم ملت شریف ایران است، با افرادی قصد تسویه حساب دارند و متأسفانه به علت لاقیدی راجع‌به برخی رسانه‌ها به خصوص در فضای مجازی، حیثیت افراد به شدت در معرض آسیب قرار گرفته و لازم به یادآوری است که یک بار در همین پرونده رفع اتهام شده بودم، اما به سبب فشارهای روانی افرادی مانند یکی از همکاران سابق، مجددا بدون هیچ توجیهی اتهاماتی نسبت داده شده و خوراکی برای تبلیغات رسانه‌های معاند فراهم شده است. headtopics.com

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: باز هم تأکید می‌کنم، همانطوری که آقای پزشکیان نایب رئیس مجلس نیز اشاره کرد، تمام اقدامات صورت گرفته در چارچوب اختیارات قانونی بوده و رفتارهای صورت گرفته، ظلم آشکار بوده است.احمدی تصریح کرد: درباره تهمت‌های دیگری که به ناحق از سوی برخی افراد مغرض و معلوم‌الحال مطرح شده، به این نکته بسنده می‌کنم که حتی در کیفرخواست صادره نیز چنین اتهاماتی نسبت داده نشده است؛ بنده با اتکاء به تجربه و تخصص برای نمایندگی آمده‌ام و به اندازه خودم از نمایندگان متخصص هستم و اگرچه بخش عمده‌ای از ناکارآمدی‌ها محصول مدیریت کسانی است که در 40 سال گذشته در مسند قدرت‌ها و مسئولیت‌ها بوده اند، اساسا مراجعان مجلس از کسانی هستند که امورات آنها در پیچ و خم بروکراسی اداری و نامه‌نگاری و عدم تصمیم‌گیری‌های به موقع قفل شده که خود زمینه اصلی بروز فساد است.

وی با بیان اینکه اساسا کسی که کار آن در چارچوب ضوابط انجام شود به مجلس مراجعه نمی‌کند، اظهار داشت: من هم مثل شما ابزاری برای تشخیص سوابق مراجعه‌کنندگان نداشته و نسبت به نیات آنها در حال و آینده علم غیب ندارم، اما ناچار به پذیرش مراجعان، پاسخگویی، ارجاع و پیگیری گرفتاری‌های آنها هستم.

نماینده مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه امروز ارتباط و تشویق سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی برای اقدامات سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های اقتصادی، از اصلی‌ترین مأموریت‌های نمایندگان دانست و عنوان کرد: نباید از این ارتباطات تفاسیر منفی به عمل بیاید؛ سرمایه‌گذار، کارآفرین، تولیدکننده و فعال اقتصادی انتظار حمایت از جانب نمایندگان را دارد.

احمدی خطاب به نمایندگان گفت: پیگیری مراجعات مردمی از هر طیف و گروهی، بخشی از فعالیت‌های روزانه ما بوده و انجام مکاتبات، سفارشات، پیگیری‌ها و ملاقات‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و ابزارهایی نظیر سؤال، تذکر و استیضاح، تضمین‌کننده این وظیفه است.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خطاب به رسانه‌ها خاطرنشان کرد: اینجانب به عنوان نماینده ملت خود را موظف می‌دانم در رعایت قانون پیشتاز باشم و اگر این اظهارات نادرست و فراتر از کیفرخواست نبود سکوت می‌کردم؛ اکنون علی‌رغم همه اتفاقات و بی‌مهری‌های انجام شده، به سلامت و پاکدستی خود یقین دارم؛ آنهایی که به هر قیمتی حتی با ریختن آبروی مؤمنان که حرمت آن از حرمت کعبه نیز بالاتر است و نیز با افشای زندگی خصوصی مردم در رسانه‌ها می‌خواهند در معرض دید مردم باشند، شرمنده خواهند شد. headtopics.com

ادامه اعتراضات در ایران؛ تجمعات در اصفهان و ایوان غرب | DW | 28.07.2021 مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند علت سردرد صبحگاهی چیست؟ | DW | 28.07.2021

به گزارش خبرنگار پارلمانی ، طی روزهای اخیر فریدون احمدی و محمد عزیزی، اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به اتهام اخلال در بازار خودرو از سوی دستگاه قضایی بازداشت و با قید وثیقه  آزاد شده‌اند. ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

انتقاد نماینده پارلمان لبنان از حمله اسرائيل به کشورشنماینده پارلمان لبنان اظهار داشت دولت اسرائیل متوجه شده که نمی تواند هر زمانی خواست به علیه کشور ما اقدامات تجاوزگرانه انجام دهد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش سخنگوی انصارالله یمن به تقدیم استوارنامه سفیر این کشور به ظریفسخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید این کشور در تهران به وزیر خارجه کشورمان، گفت، این اقدام به تمام تحلیل‌ها در مورد موضع ایران در رابطه با مجلس اعلای سیاسی و دولت نجات ملی یمن پایان می‌دهد.

عمار حکیم خطاب به رژیم صهیونیستی: به وقتش پاسخ کلوخ را با سنگ می‌دهیمرهبر جریان اپوزیسیون 'حکمت ملی' عراق در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به مقرهای حشد شعبی تأکید کرد که آسمان این کشور صحنه هیچ‌گونه تعرض خارجی نیست و بغداد پاسخ مضاعفی به عامل این حمله خواهد داد.

پاسخ ظریف به پمپئو: ما به همه و هر خریداری نفت خواهیم فروختپاسخ ظریف به پمپئو: ایالات متحده ابزارهای دفاعی را از ما دریغ کرد، موشک ساختیم، شاکی است، سوخت هسته‌ای را از ما دریغ کرد، ما آن را ساختیم، شاکی است، حالا مشغول دزدی دریایی است تا مانع فروش نفت به مشتریان سنتی ما شود! غُر نزنید، ما نفت‌مان را خواهیم فروخت

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.

حمله به ادلب به معنی تایید منافع ترکیه و آمریکا است/ انحلال تحریرالشام به قصد اعطاء پوشش سیاسی انجام می‌شودکارشناس مسائل منطقه گفت: زمانی که ارتش سوریه خان‌شیخون را پاک‌سازی کرد و قرار بر حرکت به سوی ادلب شد، معادلات ترکیه و آمریکا به هم ریخت و حالا شاهد حمله مصلحتی هستیم.