نماینده بازداشتی مجلس: افراد مغرض به من تهمت ناحق زده‌اند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

02/09/2019 11:38:00 ق.ظ

«#فریدون_احمدی نماینده بازداشتی مجلس مدعی شد: افراد مغرض به من تهمت ناحق زده‌اند»

فریدون_احمدی, کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران

« فریدون_احمدی نماینده بازداشتی مجلس مدعی شد: افراد مغرض به من تهمت ناحق زده‌اند»

یک نماینده بازداشتی مجلس شورای اسلامی گفت: درباره تهمت‌هایی که به ناحق از سوی برخی افراد مغرض و معلوم‌الحال مطرح شده، به این نکته بسنده می‌کنم که حتی در کیفرخواست صادره نیز چنین اتهاماتی نسبت داده نشده است.

نماینده مردم زنجان در مجلس افزود: در یکی از همین مراجعات مردمی از طریق یکی از همکاران، واحدی که قراردادی با شرکت سایپا داشته به مانند ده‌ها خریدار دیگر، تعدادی خودرو را متعاقب مقررات و مصوبات داخلی آن شرکت در شرایط بحران فروش خودرو و کمپین نخریدن آن، به صورت سبدی خریداری کرده بود، شرکت سایپا به سبب تغییر مدیران و سوءظن ایجاد شده نسبت به عملکرد مدیران سابق، از ایفای آخرین مرحله تعهدات قرارداری امتناع می‌کرد.

احمدی ادامه داد: با عنایت به اینکه تعهدات پایانی اندک بود، بنا به درخواست همکار خود بر‌اساس مسئولیتی که در کمیسیون دارم، به صورت شفاهی پیگیری این موضوع را به معاون وزیر مربوطه انتقال داده و هیچگونه تخلف یا تعدی از حدود وظایف نمایندگی خود نکردم و به شهادت همان کیفرخواست صادره، هیچگونه نفعی نیز در این پیگیری‌ها نبوده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

انتقاد نماینده پارلمان لبنان از حمله اسرائيل به کشورشنماینده پارلمان لبنان اظهار داشت دولت اسرائیل متوجه شده که نمی تواند هر زمانی خواست به علیه کشور ما اقدامات تجاوزگرانه انجام دهد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش سخنگوی انصارالله یمن به تقدیم استوارنامه سفیر این کشور به ظریفسخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید این کشور در تهران به وزیر خارجه کشورمان، گفت، این اقدام به تمام تحلیل‌ها در مورد موضع ایران در رابطه با مجلس اعلای سیاسی و دولت نجات ملی یمن پایان می‌دهد.

عمار حکیم خطاب به رژیم صهیونیستی: به وقتش پاسخ کلوخ را با سنگ می‌دهیمرهبر جریان اپوزیسیون 'حکمت ملی' عراق در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به مقرهای حشد شعبی تأکید کرد که آسمان این کشور صحنه هیچ‌گونه تعرض خارجی نیست و بغداد پاسخ مضاعفی به عامل این حمله خواهد داد.

پاسخ ظریف به پمپئو: ما به همه و هر خریداری نفت خواهیم فروختپاسخ ظریف به پمپئو: ایالات متحده ابزارهای دفاعی را از ما دریغ کرد، موشک ساختیم، شاکی است، سوخت هسته‌ای را از ما دریغ کرد، ما آن را ساختیم، شاکی است، حالا مشغول دزدی دریایی است تا مانع فروش نفت به مشتریان سنتی ما شود! غُر نزنید، ما نفت‌مان را خواهیم فروخت

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.

حمله به ادلب به معنی تایید منافع ترکیه و آمریکا است/ انحلال تحریرالشام به قصد اعطاء پوشش سیاسی انجام می‌شودکارشناس مسائل منطقه گفت: زمانی که ارتش سوریه خان‌شیخون را پاک‌سازی کرد و قرار بر حرکت به سوی ادلب شد، معادلات ترکیه و آمریکا به هم ریخت و حالا شاهد حمله مصلحتی هستیم.

حضور دو نماینده بازداشتی در جلسه علنی مجلس نماینده مردم زنجان در مجلس افزود: در یکی از همین مراجعات مردمی از طریق یکی از همکاران، واحدی که قراردادی با شرکت سایپا داشته به مانند ده‌ها خریدار دیگر، تعدادی خودرو را متعاقب مقررات و مصوبات داخلی آن شرکت در شرایط بحران فروش خودرو و کمپین نخریدن آن، به صورت سبدی خریداری کرده بود، شرکت سایپا به سبب تغییر مدیران و سوءظن ایجاد شده نسبت به عملکرد مدیران سابق، از ایفای آخرین مرحله تعهدات قرارداری امتناع می‌کرد.نماینده پارلمان لبنان اظهار داشت دولت اسرائیل متوجه شده که نمی تواند هر زمانی خواست به علیه کشور ما اقدامات تجاوزگرانه انجام دهد.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المسیره، محمد عبدالسلام، رئیس هیات مذاکره‌کنندگان یمن و سخنگوی جنبش انصارالله در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید یمن در تهران به وزارت امور خارجه، گفت: محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران استوارنامه ابراهیم محمد الدیلمی، سفیر جدید یمن در تهران را دریافت کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، سید عمار حکیم، رهبر جریان اپوزیسیون"حکمت ملی" عراق در جریان سخنرانی خود در گردهمایی سالیانه آغاز ماه محرم در میدان"الخلانی" در بغداد نسبت به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مقرهای حشد شعبی واکنش نشان داد.

احمدی ادامه داد: با عنایت به اینکه تعهدات پایانی اندک بود، بنا به درخواست همکار خود بر‌اساس مسئولیتی که در کمیسیون دارم، به صورت شفاهی پیگیری این موضوع را به معاون وزیر مربوطه انتقال داده و هیچگونه تخلف یا تعدی از حدود وظایف نمایندگی خود نکردم و به شهادت همان کیفرخواست صادره، هیچگونه نفعی نیز در این پیگیری‌ها نبوده است. وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد عده‌ای به بهانه مبارزه با فساد که خواست عموم ملت شریف ایران است، با افرادی قصد تسویه حساب دارند و متأسفانه به علت لاقیدی راجع‌به برخی رسانه‌ها به خصوص در فضای مجازی، حیثیت افراد به شدت در معرض آسیب قرار گرفته و لازم به یادآوری است که یک بار در همین پرونده رفع اتهام شده بودم، اما به سبب فشارهای روانی افرادی مانند یکی از همکاران سابق، مجددا بدون هیچ توجیهی اتهاماتی نسبت داده شده و خوراکی برای تبلیغات رسانه‌های معاند فراهم شده است.09. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: باز هم تأکید می‌کنم، همانطوری که آقای پزشکیان نایب رئیس مجلس نیز اشاره کرد، تمام اقدامات صورت گرفته در چارچوب اختیارات قانونی بوده و رفتارهای صورت گرفته، ظلم آشکار بوده است. بر اساس این گزارش، ابراهیم الدیلمی، سفیر جدید یمن در تهران دیروز(شنبه، ۹ شهریور) در مقابل مهدی المشاط، رئیس مجلس اعلای سیاسی یمن سوگند یاد کرد. احمدی تصریح کرد: درباره تهمت‌های دیگری که به ناحق از سوی برخی افراد مغرض و معلوم‌الحال مطرح شده، به این نکته بسنده می‌کنم که حتی در کیفرخواست صادره نیز چنین اتهاماتی نسبت داده نشده است؛ بنده با اتکاء به تجربه و تخصص برای نمایندگی آمده‌ام و به اندازه خودم از نمایندگان متخصص هستم و اگرچه بخش عمده‌ای از ناکارآمدی‌ها محصول مدیریت کسانی است که در 40 سال گذشته در مسند قدرت‌ها و مسئولیت‌ها بوده اند، اساسا مراجعان مجلس از کسانی هستند که امورات آنها در پیچ و خم بروکراسی اداری و نامه‌نگاری و عدم تصمیم‌گیری‌های به موقع قفل شده که خود زمینه اصلی بروز فساد است. وی افزود: «دشمن درک کرد که هیچ تجاوزی بدون پاسخ نخواهد ماند. وی با بیان اینکه اساسا کسی که کار آن در چارچوب ضوابط انجام شود به مجلس مراجعه نمی‌کند، اظهار داشت: من هم مثل شما ابزاری برای تشخیص سوابق مراجعه‌کنندگان نداشته و نسبت به نیات آنها در حال و آینده علم غیب ندارم، اما ناچار به پذیرش مراجعان، پاسخگویی، ارجاع و پیگیری گرفتاری‌های آنها هستم. رهبر جریان اپوزیسیون حکمت ملی عراق ادامه داد: از عمق تلاش‌هایی که هدفش تبدیل عراق به میدان جنگ و نه مرکز ثبات است، مطلع هستیم بنابراین به  تمامی آن طرف‌ها می‌گوییم که عراق در راستای تأمین منافع ملی، حاکمیت و استقلال خود و همچنین قدرت و عزت ملتش پیش خواهد رفت و هرگز وارد جنگ‌های نیابتی نخواهد شد، چراکه ملت عراق عمرشان را در چنین جنگ‌های بیهوده‌ای تلف کرده‌اند.

نماینده مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه امروز ارتباط و تشویق سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی برای اقدامات سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های اقتصادی، از اصلی‌ترین مأموریت‌های نمایندگان دانست و عنوان کرد: نباید از این ارتباطات تفاسیر منفی به عمل بیاید؛ سرمایه‌گذار، کارآفرین، تولیدکننده و فعال اقتصادی انتظار حمایت از جانب نمایندگان را دارد. گفتنی است ارتش اسرائیل دیروز اعلام کرده بود: چندین راکت‌ ضدتانک از سمت لبنان به سوی پایگاه و خودروهای نظامی مرزی کشورمان شلیک شده است. به گزارش ایسنا، ابراهیم محمد الدیلمی، سفیر جدید یمن در تهران بعد از ظهر امروز با دکتر محمدجواد ظریف دیدار و استوارنامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کرد. احمدی خطاب به نمایندگان گفت: پیگیری مراجعات مردمی از هر طیف و گروهی، بخشی از فعالیت‌های روزانه ما بوده و انجام مکاتبات، سفارشات، پیگیری‌ها و ملاقات‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و ابزارهایی نظیر سؤال، تذکر و استیضاح، تضمین‌کننده این وظیفه است. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خطاب به رسانه‌ها خاطرنشان کرد: اینجانب به عنوان نماینده ملت خود را موظف می‌دانم در رعایت قانون پیشتاز باشم و اگر این اظهارات نادرست و فراتر از کیفرخواست نبود سکوت می‌کردم؛ اکنون علی‌رغم همه اتفاقات و بی‌مهری‌های انجام شده، به سلامت و پاکدستی خود یقین دارم؛ آنهایی که به هر قیمتی حتی با ریختن آبروی مؤمنان که حرمت آن از حرمت کعبه نیز بالاتر است و نیز با افشای زندگی خصوصی مردم در رسانه‌ها می‌خواهند در معرض دید مردم باشند، شرمنده خواهند شد. از سوی دیگر افیخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است: «بر اثر حمله حزب الله با 3 موشک در مرز لبنان هیچ اسرائیلی آسیب ندیده است. به گزارش خبرنگار پارلمانی  ، طی روزهای اخیر فریدون احمدی و محمد عزیزی، اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به اتهام اخلال در بازار خودرو از سوی دستگاه قضایی بازداشت و با قید وثیقه  آزاد شده‌اند. انتهای پیام/ . شامگاه 25 اوت جاری دو پهپاد جاسوسی اسرائیل وارد حریم هوایی لبنان در ضاحیه بیروت به عنوان «قلعه حزب الله» شد. انتهای پیام.