نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت؛ کوچک‌تر اما همچنان بزرگ‌ترين | DW | 24.10.2021

02/08/1400 09:42:00 ب.ظ

بزرگ‌ترين نمايشگاه جهانی کتاب که پارسال تنها به صورت مجازی برپا شد امسال از ۱۹ تا ۲۴ اکتبر در فرانکفورت برگزار شد. چالش کرونا در این سال به شدت از تعداد غرفه‌ها و ديدارکنندگان کاسته بود.

بزرگ‌ترين نمايشگاه جهانی کتاب که پارسال تنها به صورت مجازی برپا شد امسال از ۱۹ تا ۲۴ اکتبر در فرانکفورت برگزار شد. چالش کرونا در این سال به شدت از تعداد غرفه‌ها و ديدارکنندگان کاسته بود. افزون بر این ۱۳۰ هزار علاقه‌مند از ۹۷ کشور جهان برنامه‌های زنده نمایشگاه را با گوشی‌ها و کامپیوتر دنبال کردند و ۲۵۰۰ نفر از سوی رسانه‌های ۳۹ کشور جهان از این نمایشگاه گزارش دادند.

يورگن بوس سرپرست برگزاری نمايشگاه به دويچه وله گفت: «جای بيشتر غرفه‌داران آسيايی و آفريقايی خالی بود و به طور کلی غرفه‌داران يک چهارم تعداد پيش از کرونا بودند و ما اجازه داشتيم فقط روزی تا ۲۵۰۰۰ ديدارکننده را به نمايشگاه راه بدهيم. با اينهمه ما به خود می‌باليم که با پشتيبانی وزارت آموزش عالي، معاونت عالی فرهنگی دولت و شهرداری فرانکفورت توانستيم نمايشگاه را برگزار کنيم.»

ميهمان ويژه امسال کانادا ميهمان ويژه نمايشگاه تالار مخصوص را به ياری تازه‌ترين فنآوری‌ها به صورت واقعيت مجازی و يک فيلم پويانما (انیمیشن) درآورده بود. بازی با رنگ‌ها تنها زمين را به دريا مانند نکرده بود، بلکه کوه‌های سفيد و جنگل سبز را نيز طوری نمايان می‌ساخت که گويی ديدارکننده به راستی در طبيعت چندگونه کانادا گردش می‌کند. به محض اينکه ديدارکننده به يکی از ديواره‌های تالار نزديک می‌شد، تصويرهای متحرک نويسندگان کانادايی را می‌ديد که گويی با او به گفتگو ايستاده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

MadarAfghanist1 بدبختانه با آمدن طالبان افغانستان در وضعیت بد اقتصادی قرار گرفته است. ‌کتاب که قبلاً هم جایگاهی نداشت به حکومت غنی. حالا سردچار رکود صددرصدی شده است! یعنی افغانستان به‌سوی فروپاشی و تباهی اجتماعی‌اقتصادی قرار دارد!

۱۱ اثر پیکاسو به قیمت بیش از ۱۰۸ میلیون دلار در لاس‌وگاس به فروش رفتتابلوی «زنی با کلاه لبه‌دار قرمز و نارنجی» که به قیمت ۴۰ میلیون و ۴۷۰ هزار دلار فروخته شد آخرین بار در دهه ۱۹۸۰ به حراج گذاشته شده بود. این تابلو در آن زمان حدود ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید. جالبه،خالقین این آثار،اغلب درفقروغربت وگمنامی وانزوابدرودحیاط گفتن... پولشویی، نقاشی های کلاس سوم ابتدایی.

ادامه درخواست‌ها از ایران برای بازگشت به گفت‌و‌گوها؛ امیرعبداللهیان: مذاکرات «به زودی» از سر گرفته می‌شودمتولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. چی شده دیگه در می رن از مذاکرات نه به اون وقت که اون کثافت بی همه چیز ماله کش دوره راه افتاده بود کشور فروشی می کرد و همش بر جام بر جام می کرد تموم شد ؟؟ نظام سراسر دروغ ‌‌خدعه و نیرنگ و مردم فریب که رئیس جمهورش بیش از ۵ کلاس سواد ندارد چه انتظاری جز دروغ بیشتر از آنها میتوان داشت؟ ایران

روسیه در واکنش به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» به چه معناست؟میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به وعده دوباره حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران مبنی بر «به زودی» از

محاکمه سالوینی به دلیل جلوگیری از پهلوگیری کشتی حامل پناهجویان آغاز شددر جریان مقاومت ۲۰ روزه وزیر کشور پیشین ایتالیا در برابر پهلوگیری کشتی متعلق به سازمان غیردولتی «آغوش باز» گروهی از پناهجویان مستاصل خود را به دریا انداختند. این در حالی است که شرایط بهداشتی در داخل کشتی «فاجعه بار» توصیف می‌شد.

سه مورد ابتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی شناسایی شدرییس دانشگاه علوم پزشکی اراک: *سه مورد ابتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی شناسایی شد *نگرانی از آنفلوآنزا بیشتر از کروناست *شرایط خوب نیست، میزان رعایت پروتکل‌‌ها کاهش و تعداد سفرها افزایش یافته است *عدم رعایت پروتکل‌ها باعث بروز دو بحران در استان میشود

زن کشی در ایلام؛ زن جوان به دست همسرش کاردآجین شد