نماینده تهران در مجلس: ده هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی تعطیل شده‌اند

18/06/1399 08:47:00 ق.ظ

محسن دهنوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت که بیش از ۲۱ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شامل دست‌کم ۹ هزار و ۴۵۰ واحد به کلی تعطیل شده است، ۱۰ هزار واحد با ظرفیت زیر ۵۰ درصد و ۱۳ هزار واحد با ظرفیت ۵۰ تا ۶۰ درصد فعالیت می‌کنند

محسن دهنوی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت که بیش از ۵۰ درصد ظرفیت واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی درحال حاضر تعطیل یا راکد شده و این نماینده مجلس، آمار تعطیلی و رکود واحدهای صنعتی و تولیدی را عصر دوشنبه هفدهم شهریور ماه در...

این نماینده مجلس، آمار تعطیلی و رکود واحدهای صنعتی و تولیدی را عصر دوشنبه هفدهم شهریور ماه در جریان برگزاری هجدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های فناوری پردیس ارائه کرد، مراسمی که در آن سورنا ستاری معاون علمی و فناوری حسن روحانی نیز حضور داشت.

دهنوی با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس از شهرک‌های صنعتی استان تهران، گفت که اوضاع این شهرک‌ها و صنعت کشور را نامناسب است. او افزود که بیش از ۴۵ هزار واحد صنعتی و تولیدی فقط در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند که ۲۱ درصد از این شرکت‌ها کاملا تعطیل شده‌اند.

به گفته این نماینده مجلس ۲۳ درصد از از ۴۵ هزار واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی که شامل نزدیک به ۱۰ هزار و ۳۵۰ واحد است در حال حاضر با ظرفیت زیر ۵۰ درصد فعالیت می‌کنند.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهران| «سلطان قبر» در شهرری دستگیر و زندانی شد- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها_ دادستان شهر ری با اشاره به دستگیری سلطان قبر و اعزام به زندان گفت: از شاکیان مرتبط با پرنده فروش غیرقانونی قبر درخواست می‌شود با مراجعه به دفتر خدمات قضایی محل زندگی خود و اعلام محل وقوع جرم  نسبت به ثبت شکایت اقدام کنند.

وزرای دفاع ایران و هند در تهران دیدار کردندراج نات سینک و امیر حاتمی امروز در تهران دیدار و درلاره موضوعات منطقه‌ای مذاکره کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزرای خارجه ایران و سوئیس در تهران دیدار کردند - BBC News فارسیایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس امروز در تهران با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار کرد. محور اصلی مذاکرات ایران و سوئیس در این سفر دیپلماتیک روابط دوجانبه و به طور ویژه کانال مالی سوئیس عنوان شده است. قرار است آقای کاسیس با حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور، نیز دیدار کند.

تهران- بِرن؛ گفت‌وگوهای سازنده در سفری سه‌روزهتهران- ایرنا- سفر سه‌روزه «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوییس به ایران در حالی دیروز دوشنبه هفدهم شهریورماه پایان یافت که در این مدت فرصتی برای مذاکره این کشور اروپایی با مسوولان جمهوری اسلامی در مسائل مختلف به ویژه مناسبات دوجانبه و کانال مالی ایجاد شد.

در رشته‌حملاتی با چاقو در لندن و بیرمنگام چند تن زخمی شدند | DW | 06.09.2020به گفته پلیس بریتانیا، پنج نفر در حمله با چاقو و سلاح سرد در لندن زخمی‌ شده‌ و تعدادی بازداشت شده‌اند. در رشته‌حملاتی مشابه در شهر بیرمنگام نیز چند تن زخمی شده‌اند. انگیزه این حملات هنوز روشن نیست.

سومین شب ناآرامی‌ها در لایپزیگ در واکنش به بحران مسکن | DW | 06.09.2020شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد.