نماینده ایالات متحده در امور افغانستان: صلح با طالبان منتظر تائید پرزیدنت ترامپ است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

♦️ نماینده ایالات متحده در امور افغانستان: صلح با طالبان منتظر تائید پرزیدنت ترامپ است ⚡️ زلمی خلیلزاد گفت براساس این توافق، ایالات متحده پنج هزار نیروی خود را از پنج پایگاه در طول ۱۳۵ روز بعد از امضای توافق، خارج خواهد کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدای آمریکا - نماینده ایالات متحده در امور افغانستان می‌گوید پیش نویس توافق صلح با طالبان نهایی شده و منتظر تائید پرزیدنت دونالد ترامپ است.

زلمی خلیلزاد روز دوشنبه به تلویزیون خصوصی طلوع افغانستان گفت براساس این توافق، چنانچه از سوی پرزیدنت ترامپ تائید شود، ایالات متحده پنج هزار نیروی خود را از پنج پایگاه در طول ۱۳۵ روز بعد از امضای توافق، خارج خواهد کرد.دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها از تمایلش برای کاهش نیروهای آمریکا در افغانستان گفته بود. او روز پنجشنبه گفت که نیروهای آمریکا در افغانستان را تا ۸۶۰۰ نفر کاهش می‌دهد.

در صورت خروج نیروهای آمریکا از طولانی ترین جنگ آمریکا، این یک پیروزی در سیاست خارجی برای او و کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ خواهد بود.هیئت آمریکا به سرپرستی زلمی خلیلزاد از ابتدای شهریور به مدت ده روز با نمایندگان طالبان در دوحه مذاکرات دور نهم را برگزار کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه ایالات متحده به بروکسل سفر می کندسخنگوی وزارت خارجه آمریکا از سفر وزیر خارجه ایالات متحده به بروکسل خبر داد. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر روز یکشنبه ۱۰ شهریور در صفحه توئیتر خود با اعلام این خبر نوشت که مایک پمپئو
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایالات متحده می گوید اگر توافق با طالبان امضا شود ۵ پایگاه در افغانستان را ترک می‌‌کندایالات متحده می گوید اگرتوافق با طالبان امضا شود ۵ پایگاه در افغانستان را ترک می‌‌کند سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد که تلاش های صلح تحت رهبری ایالات متحده به توقف تخاصم طالبان و مذاکرات مستقیم صلح بین دولت افغانستان و آن گروه شورشی می‌‌انجامد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نهمین دور گفت‌وگوهای آمریکا-طالبان پایان یافتزلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکاUS4AfghanPeace برای صلح افغانستان: نهمین دور گفت‌وگوهای صلح میان هیئت آمریکایی با نمایندگان طالبان در دوحه پایتخت قطر پایان یافته و وی برای مشورت بیشتر با مقامات دولت افغانستان به کابل می‌رود.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خلیلزاد: توافقنامه صلح با طالبان نهایی شده و منتظر امضا دونالد ترامپ هستیمزلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شامگاه دوشنبه 2 سپتامبر تایید کرد، توافقنامه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پایان دور نهم گفت‌وگوهای دوحه؛ 'آمریکا در آستانه توافق با طالبان'زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان از پایان نهمین دور مذاکرات با طالبان در دوحه قطر خبر داد. آقای خلیلزاد در توییتی نوشت که آمریکا آماده توافق صلح با طالبان است. قرار است نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان امروز به کابل سفر کند و جزئیات مذاکراتش را با رهبران دولت شریک سازد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خلیلزاد کاپی پیش‌نویس توافقنامه صلح با طالبان را به رهبران افغانستان دادزلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح دوشنبه 2 سپتامبر با رییس جمهوری و رییس اجرایی افغانستان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »