نماینده آبادان: جاده‌های آبادان و خرمشهر میعاد‌گاه ملک‌الموت است

05/10/1400 11:38:00 ق.ظ

مجتبی محفوظی نماینده آبادان در مصاحبه‌ای با ایسنا به کشته شدن ۱۰ نفر در تصادف_زنجیره‌ای خوزستان اشاره کرد و گفت: «جاده‌های آبادان و خرمشهر به میعادگاه ملک الموت تبدیل شده است و هر ماه شاهد حوادث منجر به فوت در این جاده‌ها هستیم.» خوزستان اخبار_ایران

.

» این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در شهر آبادان وضعیت شهروندان ساکن در آبادان و خرمشهر را «همچنان در وضع جنگ زدگی» توصیف کرد و گفت: «گویی به زمان ما قبل از تاریخ بازگشتیم، آیا این همه عقب افتادگی و کم برخورداری حق این مردم است؟

» مجتبی محفوظی همچنین در تذکری به وزیر کشور ازمدیریت شهری ضعیف در آبادان انتقاد کرد و گفت: «چرا همچنان بر ابقاء مدیریت ضعیف اصرار دارید؟ چرا با وجود دستور مستقیم رییس جمهور و معاونش همچنان با خالقین غائله واکسن پاکبان های بی نوا برخوردی نشده است؟

» مجمع نمایندگان استان خوزستان نیز ضمن تسلیت به خانواده شهروندان جان‌باخته خواستار برخورد با متخلفین این حادثه شد این خواسته در حالی مطرح می‌شود که اطلاعی از نتیجه‌ بررسی‌های کارشناسی انجام شده در خصوص تشخیص علت یا علل...

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دو دختر نوجوان در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» به قتل رسیدنددو دختر در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» و با شلیک گلوله به دست اعضای خانواده خود کشته شدند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟

تشدید تنش‌ها در پی حمله به کنسولگری روسیه در اوکرایندر پی حمله با بمب‌ آتش‌زا به کنسولگری روسیه در شهر لووف اوکراین و به‌دنبال آن احضار کاردار سفارت اوکراین در مسکو، روسیه بی‌اعتنا به نگرانی‌ها و هشدارهای

در یک تصادف زنجیره‌ای در جاده اهواز به خرمشهر دست‌کم ۹ نفر کشته شدنددر یک تصادف زنجیره‌ای که روز شنبه، چهارم دی، در جاده اهواز به خرمشهر رخ داد دست کم ۹ نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شدند.

یک شکارچی به دلیل ترویج شکار در فضای مجازی به شش ماه حبس محکوم شدرییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج گفت:یک متخلف شکار و صید با انتشار تصاویر و ترویج شکار حیات وحش در فضای مجازی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این آشغال عوضی مریض برای جامعه خطر بالقوه هست.باید حبس ابد بهش بدن.

جروزالم پست: حزب‌الله لبنان به حملات اسرائیل به مواضعش در سوریه واکنش نشان نمی‌دهدجروزالم پست به نقل از مقا‌م‌های ارشد امنیتی نوشت٬ اسرائیل تاکنون ده‌ها موضع حزب‌الله لبنان را در سوریه هدف قرار داده٬ اما این گروه به این حملات پاسخ نداده است. برای اینکه خایه ندارند همشون مزدورند حرمزادها چون حزب الله توان ، پول مفت و از همه مهمتر خایه درگیری در جبهه جنوبی را ندارد.