نماینده مجلس ایران: عملیات احداث واحد سوم نیروگاه اتمی بوشهر توسط روسیه آغاز شد

05/11/1399 02:06 ب.ظ

نماینده مجلس ایران: عملیات احداث واحد سوم نیروگاه اتمی بوشهر توسط روسیه آغاز شد جزئیات بیشتر🔽

آقای بیگی‌نژاد به خبرگزاری فارس گفت که پی‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر در حال انجام است و تسطیح زمین محل احداث واحد سوم این نیروگاه نیز آغاز شده است.به گفته این نماینده مجلس ایران در حال حاضر، سهم برق تولیدی توسط نیروگاه بوشهر هزار مگاوات از ۵۸ هزار مگاوات برق تولید شده در ایران است. او تصریح کرد که تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به طور متناوب ادامه دارد و تنها برای مدت کوتاهی به منظور اورهال(بازآماده‌سازی و بروزسانی) متوقف می‌شود که این توقف هم در ایام پیک(اوج مصرف) تابستان و زمستان نیست.

به گفته این نماینده مجلس ایران در حال حاضر، سهم برق تولیدی توسط نیروگاه بوشهر هزار مگاوات از ۵۸ هزار مگاوات برق تولید شده در ایران است. او تصریح کرد که تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به طور متناوب ادامه دارد و تنها برای مدت کوتاهی به منظور اورهال(بازآماده‌سازی و بروزسانی) متوقف می‌شود که این توقف هم در ایام پیک(اوج مصرف) تابستان و زمستان نیست.

آقای بیگی‌نژاد با تاکید بر لزوم متنوع‌سازی ظرفیت‌های تولید برق در ایران از مجلس و دولت خواست تا نسبت به تامین اعتبار لازم برای تسریع در ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر اقدام کنند. فرانسه با ابراز نگرانی از فعالیت‌ هسته‌ای ایران خواستار بازگشت فوری بایدن به برجام شد

ادامه مطلب:
euronews_pe »

این روسیه چرا نمیکنه بره اه:/ ترامپ اینجا کم کاری کردا کله هویجی بی خاصیت:// این بوشهر هم شده منبع درآمد برادران کمونیست و ولایتمدار روسیه و رشوه گیران ولایی! هر از گاهی که بوی پول از گوشه ای به مشامشون میرسه، میرن یه دوری میزنن و تق توقی راه میندازن و پولارو گرفتن دوباره خدافظ تا پول بعدی!!! چند سال دیگه قراره تموم بشه!؟ تا وقتی پول تموم شه..

زااااااااارت

پخش زنده I مراسم کلنگ‌زنی واحد سوم نیروگاه هسته‌ای آک‌کویو🎥پخش زنده I مراسم کلنگ‌زنی واحد سوم نیروگاه هسته‌ای آک‌کویو پوتین: دوره جدیدی در نیروگاه اتمی آک‌کویو به عنوان پروژه مشترک ترکیه و روسیه آغاز شده است

مجلس انقلابی و نهضت فرزندآوری؛ چرا وام ۱۵۰ میلیون تومانی فرزند سوم جواب نمی‌دهد؟

تفاهم با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در چهارچوب مصوبه مجلس استسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مذاکرات فنی با سازمان انرژی اتمی انجام شد و دستاورد دیپلماتیک و قابل توجه فنی به دست آمد. صالحی و همکارانشان زحمات زیادی انجام دادند تا در چارچوب قانون مجلس انجام شد. همانطور که در بیانیه مشترک و آژانس آمده است، این توافق بر وفق قانون مجلس است.

جزئیات توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛ شکایت مجلس از دولت به قوه قضائیهدر اولین واکنش‌ها به توافقات حاصله میان دو طرف، مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه خود، بررسی بیانیۀ مشترک بین سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در دستور کار خود قرار داد و جایگزین برنامۀ پیشین یعنی رسیدگی به بودجه ۱۴۰۰ کرد تا به کِی باید با این بازیا گول بُخوریم

واکنش تند مجلس ایران به تفاهم این کشور با آژانس انرژی اتمینمایندگان مجلس ایران در واکنش به بیانیه دولت این کشور و آژانس بین المللی انرژی اتمی آن را مغایر با قانون خواندند و خواستار محاکمه «قانون شکنان» شدند. - خبرگزاری آناتولی مشکلات ایران و ایرانیان باحکومت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران همه جانبه سرریز شده اینحکومت دیگر نبایداستمرار یابد.بایدهرچه سریعتر حکومت حقیقی ایرانیان باهویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه ملتهای موسسان ایران ایرانیان باستان را بازتولید بنیان کرد

آقای بیگی‌نژاد به خبرگزاری فارس گفت که پی‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر در حال انجام است و تسطیح زمین محل احداث واحد سوم این نیروگاه نیز آغاز شده است.

به گفته این نماینده مجلس ایران در حال حاضر، سهم برق تولیدی توسط نیروگاه بوشهر هزار مگاوات از ۵۸ هزار مگاوات برق تولید شده در ایران است. او تصریح کرد که تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به طور متناوب ادامه دارد و تنها برای مدت کوتاهی به منظور اورهال(بازآماده‌سازی و بروزسانی) متوقف می‌شود که این توقف هم در ایام پیک(اوج مصرف) تابستان و زمستان نیست.

آقای بیگی‌نژاد با تاکید بر لزوم متنوع‌سازی ظرفیت‌های تولید برق در ایران از مجلس و دولت خواست تا نسبت به تامین اعتبار لازم برای تسریع در ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر اقدام کنند.

فرانسه با ابراز نگرانی از فعالیت‌ هسته‌ای ایران خواستار بازگشت فوری بایدن به برجام شد

شرکت روسی روزاتوم، آماده‌سازی تاسیسات دو واحد جدید نیروگاه اتمی را با ظرفیت ترکیبی ۲۱۰۰ مگاوات در سپتامبر ۲۰۱۶ آغاز کرد. در نوامبر ۲۰۱۹، عملیات بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی بوشهر شروع شد. مطابق قرارداد موجود، واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر قرار است در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۶ به بهره‌برداری برسد.نیروگاه اتمی بوشهر در ۱۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر بوشهر در امتداد ساحل خلیج فارس در جنوب غربی ایران واقع شده است.