نمایندگان آمریکایی از بایدن خواستند تا عاملان ترور لقمان سلیم را مجازات کند

19/02/2021 08:46:00 ق.ظ

نمایندگان آمریکایی از بایدن خواستند تا عاملان ترور لقمان سلیم را مجازات کند #العربية

العربية

نمایندگان آمریکایی از بایدن خواستند تا عاملان ترور لقمان سلیم را مجازات کند العربية

نمایندگانی از دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات آمریکا جمعه 19 فوریه 2021 از جو بایدن رئیس جمهوری ایالات

به گزارش خبرگزاری‌ها نمایندگان دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات آمریکایی از بایدن خواستند تا نقش احتمالی مسئولان ایرانی و لبنانی را در ترور لقمان سلیم بررسی کند.این نمایندگان آمریکایی قتل لقمان سلیم کنشگر لبنانی مخالفت حزب‌الله را با هدف ترساندن دیگران و ساکت کردن آنها دانستند.

این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا «ترور شنیع» لقمان سلیم کنشگر لبنانی را محکوم کرد و خواستار مجازات قاتلان او شد.بلینکن در این رابطه فراخوان‌های جامعه بین‌المللی برای سپردن عاملان ترور لقمان سلیم به چنگال عدالت را تایید کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از پرزیدنت بایدن خواستند تحریم‌های ایران را لغو نکندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. غلط کردند جمهوري اسلامي ثابت كرده كه فقط حرف زور را خوب ميفهمد. بخاطر همين دوران ترامپ، خفه خون گرفته بود و حتي با كشتن قاسم جنايتكار ، هيچ غلطي نكرد. ولي حالا با روي كار امدن بايدن، دوباره هار شده و موشك و جفتك پراني ميكند. اين اخوندها فقط حرف زور را ميفهمند. تقدیم به همه جنهوری خواهان 👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿

هشدار شماری از نمایندگان کنگره به بایدن در مورد فریب نخوردن از ایرانچند تن از اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به جو بایدن رئیس‌جمهوری این کشور هشدار دادند که فریب

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

درخواست رئیس‌جمهور رومانی از بایدن: نیروهای بیشتری از سوی ناتو به شرق اروپا بفرستیدکلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.

بایدن: حمله به متحدان ایران استفاده از حق دفاع از خود بود | DW | 28.02.2021جو بایدن در نامه‌ای به سران کنگره آمریکا حمله به شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در شرق سوریه را اقدامی بازدارنده خواند. او می‌گوید، دستور این حمله مطابق منشور سازمان ملل مبنی بر حق دفاع از خود صادر شده است. طبق همون منشور سازمان ملل وقتى ملتى تحت ظلم و ستم يك حكومت خودكامه قرار ميگيرد حق دارد كه دست به سلاح ببرد و براى آزادى خود مبارزه كند، اين حق را براى مردم ايران هم بايد به رسميت بشناسد اخوند جماعت زبانى جز زبان زور را متوجه نميشود مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه و خامنه‌ای_جنایتکار You are in Syria illegally and claim to be entitled to self defene . I guess when one has unlimited weaponry and disposable soldiers one can go anywhere he wants. خب پس منتظر اقدامات ضد تروریستی ایران که به منزله دفاع از خود هست هم باش،منتظر اقدامات پیشدستانه حشدالشعبی هم باش،منتظر ضربات دردناک حزب الله که برای‌ رژیم کودک کش صهیونیستی پیش میاره هم باش،کلا همون راه ترامپ رو برو و ادعاهای بشردوستانه ت رو هم بذار لب کوزه آبش رو بخور

متحده خواستند تا قانون ماگینتسکی را در مورد عاملان ترور لقمان سلیم فعال لبنانی مخالف حزب‌الله به اجرا گذاشته و آنها را مجازات کند.Share via Email Print this page از راست دان بیشاپ (از کارولینای شمالی)، دیانا هرشبرگر (از ایالت تنسی) و جان کاتکو (از ایالت نیویورک) هر سه جمهوریخواه دست‌کم ۱۵ عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده با انتشار نامه‌ای از پرزیدنت جو بایدن خواستند که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را لغو نکند.ایران را نخورده و بدون گرفتن ضمانت‌های گسترده‌تر، به برجام بازنگردد.حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال انتشار فایل صورتی از وزیر خارجه ، تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص در خصوص فعالیت مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌ جمهوری را به جریان انداخته اند، این موضوع با در صحن علنی اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها نمایندگان دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات آمریکایی از بایدن خواستند تا نقش احتمالی مسئولان ایرانی و لبنانی را در ترور لقمان سلیم بررسی کند. این نمایندگان آمریکایی قتل لقمان سلیم کنشگر لبنانی مخالفت حزب‌الله را با هدف ترساندن دیگران و ساکت کردن آنها دانستند. این نامه را ۱۴ نماینده دیگر عضو مجلس نمایندگان از جمله دان بیشاپ عضو جمهوریخواه از کارولینای شمالی، دیانا هرشبرگر جمهوریخواه از ایالت تنسی و جف ون درو عضو جمهوریخواه از ایالت نیوجرسی امضا کرده‌اند. این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا «ترور شنیع» لقمان سلیم کنشگر لبنانی را محکوم کرد و خواستار مجازات قاتلان او شد.» وضعیت ژئوپلتیکی عوض شده ‌است وندی شرمن نامزد منصب معاون وزیر امور خارجه، در مورد برجام گفت: «سال 2021، سال 2015 یا 2016 نیست که ما اجرای برجام را آغاز کردیم. بلینکن در این رابطه فراخوان‌های جامعه بین‌المللی برای سپردن عاملان ترور لقمان سلیم به چنگال عدالت را تایید کرد. این ۱۵ نماینده در نامه خود به رئیس جمهوری آمریکا گفتند: تحت هیچ شرایطی نباید ایران اجازه ساخت سلاح هسته‌ای پیدا کند. بلینکن در 4 فوریه جاری گفته بود که « ایالات متحده ترور شنیع لقمان سلیم کنشگر برجسته لبنانی در جنوب لبنان را محکوم می‌کند. معاونت نظارت مجلس ملزم به پیگیری اداری موارد مذکور است و گزارش پرونده‌ها را هر سه‌ماه یک‌بار به اطلاع نمایندگان می‌رساند.

حادثه ترور لقمان سلیم فعال برجسته لبنانی مخالفت حزب الله با موج گسترده‌ای از محکومیت‌ها در سطح جهان مواجه شد. دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت.» برد شرمن، عضو دموکرات کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز به نوبه خود گفت: «ایران از حوثی‌ها، حماس و حزب‌الله حمایت می‌کند و این‌ها تنها سازمان‌هایی هستند که با نامشان با حرف «ح» آغاز می‌شود. جسد لقمان سلیم فعال سیاسی و نویسنده 58 ساله لبنانی روز پنج‌شنبه 4 فوریه در حالی در جنوب این کشور پیدا شد که از سوی افراد ناشناسی هدف چندین گلوله قرار گرفته بود. قانون ماگینتسکی شایان ذکر است که قانون ماگینتسکی در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری اسبق آمریکا و از سوی دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات برای تحت پیگرد قرار دادن و مجازات مسئولان روسی متهم به فساد و نقض‌های حقوق بشری تدوین شده بود. دولت جدید آمریکا دیپلماسی بهترین راه پیش رو برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است. این قانون در سال 2016 تعدیل شد تا تحریم‌ها و مجازات‌هایی از قبیل بلوکه کردن اموال و ممانعت از ورود به خاک آمریکا را علیه همه مسئولان متهم به فساد و نقض‌های حقوق بشری در سر تا سر جهان شامل شود.» ماریو دیاز بالارت نماینده جمهوری‌خواه نیز گفت: «ایران، سفیر سعودی را در واشینگتن هدف قرار داد و از عوامل خود برای گسترش خشونت در لبنان و یمن استفاده کرد. در سال 2017 این قانون توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا علیه شرکت‌ها، کارفرمایان و مسئولان دولتی به مورد اجرا درآمد. خانم چینی گفت: توافق هسته‌ای ایران کماکان بدترین توافقی است که آمریکا تاکنون به آن پیوسته است.

دیوید شانکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در ژوئن 2020 تاکید کرد که «تحریم‌های اعمال شده بر لبنان مربوط به مبارزه با فعالیت‌های حزب‌الله و همچنین تحریم‌ها در چارچوب قانون ماگینتسکی برای مبارزه با فساد در لبنان است. . هرگونه اقدامی از سوی دولت بایدن برای بازگشت به این توافق، خطا خواهد بود و به ایران پیام می‌دهد اخاذی هسته‌ای، جواب می‌دهد. از سوی دیگر تهران با تأکید بر اولویت برداشته شدن تحریم‌های ایالات متحده، خاطر نشان ساخته دراین صورت به احترام کامل به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت.