نقض حقوق بشر به بهانه پیشرفت در پروژه ایلان ماسک

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

نورالینک ایلان ماسک با در نظر داشتن روند حدودا شش ساله این طرح سبب به‌وجود آمدن نگرانی‌های جدی درباره حقوق بشر شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش مشرق، جاه‌طلبی‌های «ایلان ماسک»، به اصطلاح کارآفرین آمریکایی و مالک شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به نگرانی‌های جدی در سطح جهان منجر شده است؛ «نورالینک» ماسک اکنون دغدغه مهمی در زمینه اخلاق، حقوق بشر، حقوق حیوانات و البته سوءاستفاده‌های تجاری از نیازهای پزشکی است.طرح مذکور از سوی شرکتی با همین نام که در زمینه فناوری نورون یا فناوری عصبی فعالیت می‌کند، قصد تولید تراشه‌های ارتباط مغز، تراشه‎های قابل کاشت در مغز یا واسط مغز و رایانه دارد.

«ماسک» وعده داده که پروتزها را متحول کرده و ایمپلنتی را مهندسی کند که به مغز انسان اجازه می‌دهد به‌صورت بی‌سیم با دستگاه‌های مصنوعی و حتی یکدیگر ارتباط برقرار کند. اسناد منتشر شده در این رابطه و شهادت یکی از کارکنان سابق این پروژه در تضاد کامل با ادعای «ماسک» قرار دارد و به همان اندازه جزئیات ناراحت کننده‌ای را درباره نورالینک مطرح می‌‍کند.

از سوی دیگر، کارکنان سابق طرح نورالینک می‌گویند که پستانداران مختلفی بر اثر انجام آزمایش‌های مربوط جان خود را از دست دادند.یک کمیته اخلاقی پزشکی معروف آمریکایی با ارسال نامه‌ای به کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا خواستار تحقیق درباره ادعای مشکوک «ماسک» شد. این تحقیقات به دنبال آن بود که تا رد درخواست نورالینک برای انجام آزمایش‌های بالینی درون انسانی از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا را مورد بررسی قرار دهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه انتقادی غریب‌آبادی درباره مواضع جاوید رحمان در حمایت از گروهک‌های تروریستیدبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در نامه‌ای به رئیس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از رویکرد و مواضع جانبدارانه جاوید رحمان، گزارشگر وضعیت حقوق بشر در ایران در حمایت از گروهک‌های تروریستی و تروریست‌ها به شدت انتقاد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

در واکنش به موضع‌گیری‌های جاوید رحمان؛ جمهوری اسلامی او را متهم به «حمایت از تروریسم» کرددبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی در نامه‌ای به رئیس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل مدعی «جانبدارانه بودن» مواضع گزارشگر ویٓژه وضعیت حقوق بشر در ایران شد و جمهوری اسلامی را «قربانی تروریسم» دانست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بهره برداری از ۳ پروژه عمرانی و تجاری در بانه به مناسبت هفته دفاع مقدسدر دومین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۳ پروژه عمرانی و تجاری در بانه به بهره برداری رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افتتاح ۱۱ پروژه گردشگری فارس در هفته گردشگریمدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس با اشاره به پیش‌رو بودن هفته گردشگری گفت: طی این هفته افتتاح ۱۱ پروژه گردشگری در استان به مناسبت هفته گردشگری انجام خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش غریب آبادی به حمایت جاوید رحمان از منافقیندبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در نامه‌ای به رئیس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از رویکرد و مواضع جانبدارانه جاوید رحمان، در حمایت از گروهک‌های تروریستی و تروریست‌ها به شدت انتقاد کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »