نقش گل در انقلاب‌های جهان | DW | 25.08.2020

04/06/1399 11:08:00 ق.ظ

خواه گل رز، خواه میخک و خواه یاس؛ در بسیاری از کشورهای جهان گل‌ نقش مهمی در جنبش‌های مردمی بازی می‌کنند و نمادی برای اعتراضات مسالمنت‌آمیز هستند. معترضان در بلاروس نیز برای بیان صلح‌جویانه اعتراض‌ها به گل متوسل شده‌اند.

خواه گل رز، خواه میخک و خواه یاس؛ در بسیاری از کشورهای جهان گل‌ نقش مهمی در جنبش‌های مردمی بازی می‌کنند و نمادی برای اعتراضات مسالمنت‌آمیز هستند. معترضان در بلاروس نیز برای بیان صلح‌جویانه اعتراض‌ها به گل متوسل شده‌اند. "گل بهتر از گلوله است" انتقلاب میخک در پرتغال انقلاب یاس در تونس شکوفایی"بهار عربی" سوریه همچنان در انتظار صلح یاسمن در چین انقلاب گل رز در گرجستان انقلاب گل لاله در قرقیزستان جهت معکوس از گل تا رنگ گل‌ برای بلاروس جدید "گل بهتر از گلوله است"...

"گل بهتر از گلوله است" انتقلاب میخک در پرتغال انقلاب یاس در تونس شکوفایی"بهار عربی" سوریه همچنان در انتظار صلح یاسمن در چین انقلاب گل رز در گرجستان انقلاب گل لاله در قرقیزستان جهت معکوس از گل تا رنگ گل‌ برای بلاروس جدید

"گل بهتر از گلوله است" انتقلاب میخک در پرتغال انقلاب یاس در تونس شکوفایی"بهار عربی" سوریه همچنان در انتظار صلح یاسمن در چین انقلاب گل رز در گرجستان انقلاب گل لاله در قرقیزستان

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گل‌ برای بلاروس جدید اعتراضات شهروندان بلاروس علیه نتایج اعلام‌شده انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دوباره آلکساندر لوکاشنکو، با برخورد خشونت‌آمیز نیروهای دولتی روبرو شد. زنان بلاروس در واکنش به این سرکوب با پیراهن‌های سفید و گل‌های سفید، مسالمت‌آمیز به اعتراضات خود ادامه دادند.

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

یک نهنگ در ساحل سیرک به گل نشست

انکار هولوکاست در محل کشتار صدها نفر به دست نازی‌ها در فرانسهسربازان آلمان نازی در روز ۱۰ ژوئن سال ۱۹۴۴ میلادی ۶۴۲ نفر از ساکنان روستای «ارادور» را کشتند.

بخت ترامپ برای پیروزی در کالج الکترال و بقا در کاخ سفید چه قدر است؟دونالد ترامپ برای پیروزی در کالج الکترال و رسیدن به ۲۷۰ رای مورد نیاز باید بتواند پیروزی سال ۲۰۱۶ خود در اکثر ایالت‌های کلیدی مانند ویسکانسین، میشیگان، پنسیلوانیا، فلوریدا، کارولینای شمالی و اوهایو را تکرار کند.

برداشت زغال‌ اخته در روستای هیر در استان قزوینهمزمان با آغاز فصل برداشت زغال‌اخته، جشن شکرگزاری همراه با آئین‌های محلی و سنتی در روستای هیر استان قزوین برگزار می‌شود. هیر، روستایی در ۷۰ کیلومتری شمال قزوین و در دل کوه‌های البرز واقع شده است؛ بیش از 85 درصد زغال اخته کشور در باغات الموت استان قزوین تولید می‌شود و بیشترین تعداد از این درختان در روستای هیر از توابع بخش الموت استان قزوین وجود دارد.

در قرن ۲۱ برده‌داری در موریتانی هم‌چنان رایج است | DW | 23.08.2020برده‌داری قرن‌ها در ساحل عاج به شکل گسترده رایج بود. نزدیک به چهار دهه پیش برده‌داری در این منطقه ممنوع شد. اما هنوز بسیاری در بردگی بسر می‌برند. این پدیده در شماری از کشورهای آفریقایی در حال بازگشت است.