نفت خوشبین به توافق روسیه و عربستان و نگران ماموریت وزیر انرژی آمریکا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 59%

نفت خوشبین به توافق روسیه و عربستان و نگران محتوای ماموریت وزیر انرژی آمریکا این گزارش را بخوانید 🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در حالی که عربستان و روسیه در آستانه برگزاری نشست روز پنج‌شنبه کشورهای تولید کننده نفت عضو اوپک و اوپک پلاس برای پایان دادن به جنگ قیمت به همگرایی رسیده‌اند، آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت جهان همچنان در قبال تعهد به کاهش تولید سکوت کرده تا سرنوشت قیمت نفت تا پایان نشست روز جمعه وزرای انرژی گروه بیست نامشخص باقی بماند.

روسیه و عربستان سعودی معتقدند که کاهش کارآمد تولید و مهار سقوط قیمت نفت بدون مشارکت آمریکا ممکن نیست. با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بارها از تشکیلاتی همچون اوپک انتقاد کرده و آن را «انحصارگری غیرقانونی» خوانده تا راه را برای حضور نماینده ایالات متحده در نشست‌های اعضای آن ببندد. با این حال با فشار عربستان و آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) مقرر شده تا وزرای انرژی کشورهای گروه بیست از جمله آمریکا روز جمعه گردهم بیایند. فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی در توضیح دلیل اصرار خود به برگزاری نشست روز جمعه به ریاست عربستان به فایننشیال تایمز گفت: «در حال رسیدن به مرحله‌ای هستیم که پیامدهای قابل توجهی برای ثبات اقتصاد جهانی و میلیون ها کارگر شاغل در صنعت نفت و گاز خواهد داشت و وظیفه اصلی گروه بیست نیز چیزی جز تأمین و حفظ ثبات مالی و اقتصادی بازارهای جهانی نیست.

در چنین شرایطی سرنوشت قیمت جهانی نفت به محتوای ماموریت روز جمعه دن برولیت، وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا بستگی خواهد داشت. طی این دوره انتظار، قیمت هر بشکه نفت پایه برنت دریای شمال در جریان معاملات روز سه‌شنبه بازارهای جهانی، متاثر از خوشبینی حاصل از همسویی عربستان و روسیه، ۷۲ سنت افزایش یافت و به ۳۳ دلار و ۸۰ سنت رسید که بالاترین قیمت نفت در هفته کاری جاری به حساب می‌آید.

کارشناسان معتقدند که سقوط قیمت ثبات کشورهای وابسته به نفت و ادامه فعالیت تولیدکنندگان نفت شیل ایالات متحده را تهدید می‌کند. با این حال آنها تاکید دارند که با توجه به تخمین افت ۳۵ میلیون میلیون بشکه‌ای تقاضای روزانه نفت، هرگونه توافق کشورهای تولیدکننده برای کاهش تولید به میزانی کمتر از این رقم، چندان به ثبات بازار کمک نخواهد کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۵۱ نفر در شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختندبه گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲ هزار و ۴۸۳ مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌ است. ضحاک ماردوش احتیاج به خون دارد و دلار های مردم فقیر ایران را برای خزب الله و سایر دامادان خودش در کشورهای عرب زبان می فرستد تا وظیفه دامادی خود را خوب انجام دهند! اگرچه ضحاک روزی یکی دوتا قربانی برای مار هایش می خواست اما مقام عظمای به هزار تا هم راضی نمیشه! دامادان زیادی داره!! رژیم پروژه انتقام‌جویی رو شروع کرده. آخرین امیدش به ۵ میلیارد دلار بود که اونم نشد. امسال دست به جنایتهای بدتر از پارسال میزنه.اولیشو همین امروز شروع کرد ای کاش خدا به مردم یه عقلی بده که تو خونه هاشون بمونن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش تردیدها نسبت به توافق عربستان و روسیه؛قیمت نفت دوباره کاهش یافتقیمت نفت در پی اعلام تصمیم عربستان و روسیه برای به تأخیر انداختن نشست کشورهای تولید کننده با هدف کاهش عرضه، بار دیگر افت کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش شتاب سقوط قیمت نفت به دلیل احتمال توافق میان عربستان سعودی و روسیهکاهش شتاب سقوط قیمت نفت به دلیل احتمال توافق میان عربستان_سعودی و روسیه بهای نفت تحویل آینده در بازار بورس نیویورک ۳ درصد کاهش یافت. این در حالی است که که این رقم صبح دوشنبه ۱۱ درصد افت کرده بود. چين حرومزاده خريدار بزرگ نفت ChineseVirusCensorship
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یک ببر در باغ وحشی در نیویورک به ویروس کرونا مبتلا شدهباغ وحش برانکس در نیویورک اعلام کرد آزمایشگاه ملی خدمات دامپزشکی در آیووا، آزمایش ویروس کرونا یک ببر ماده چهارساله را مثبت ارزیابی کرده است. این ببر ماده، سه ببر دیگر و سه شیر آفریقایی در روزهای گذشته دچار سرفه خشک شده بودند. گفته می شود این ویروس از یکی از نگهبانان باغ وحش به این گربه سانان منتقل شده است و پیشبینی می شود آنها به طور کامل سلامتی خود را به دست بیاورند. به تخم گربه های کوچه مون چه ناجور ... فک میکردم میمونا تنها گونه ی حیواناتی باشن که کرونا بگیرن... الهی بمیرم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از 60 هزار نفر رسیدوزارت بهداشت ایران ایران اعلام کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 60 هزار و 500 نفر رسیده و 3 هزار و 739 تن بر اثر این بیماری جان باختند. - خبرگزاری آناتولی Bu rakamı on'a çarpsanız doğru rakam örtaya çıkar.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: حملات هوایی به بیمارستان‌ها در ادلب به احتمال زیاد توسط رژیم اسد انجام شدکمیسیون تحقیقات سازمان ملل متحد طی گزاریشی اعلام کرد که حملات هوایی به بیمارستان‌ها سال گذشته در ادلب به احتمال زیاد توسط رژیم اسد انجام شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »