نفت ۷۶ دلار شد؛ بازار در التهاب نشست اوپک پلاس

10/04/1400 02:20:00 ب.ظ

نفت ۷۶ دلار شد؛ بازار در التهاب نشست اوپک پلاس این گزارش را بخوانید 🔽

قیمت جهانی هر بشکه نفت پایه برنت در آستانه برگزاری صد و هشتاد و یکمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و هجدهمین نشست اوپک و متحدانش موسوم به اوپک پلاس تا ۷۶ دلار صعود کرد. اوپک و متحدانش موسوم به اوپک پلاس امروز (پنجشنبه) اول ژوئیه درباره سیاست آتی خود برای مدیریت عرضه نفت در ماه اوت تصمیم‌گیری خواهند کرد.

سبقت تولید برق پاک از فسیلی و هسته‌ای در اتحادیه اروپا؛ آیا عصر نفت رو به پایان است؟

البته برخی تحلیل‌گران بازار جهانی نفت معتقدند که تقاضای نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی و با افزایش شمار افراد واکسینه شده در برابر ویروس کرونا و کاهش محدودیت‌های سفر افزایش یابد و بر همین اساس انتظار دارند که نشست امروز تولیدکنندگان عمده، با توافق در مورد افزایش عرضه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت به پایان برسد. اما در مقابل، عده‌ای دیگر از تحلیل‌گران بر این باورند که شیوع شتابان ویروس جهش‌یافته دلتا مانع از تحقق خوش‌بینی‌های موجود در مورد آینده بازار نفت در نیمه دوم سال جاری خواهد شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید با این وجود، قیمت هر بشکه نفت پایه برنت در جریان معاملات روز پنجشنبه ۱.۳۸ درصد افزایش یافت و با رسیدن به مرز ۷۶ دلار به بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۱۸ تا کنون رسید. در همین حال، بهای هر بشکه نفت سنگین ایران نیز از مرز ۷۱ دلار عبور کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

وزیران نفت اوپک پلاس در نشست خود چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ | DW | 30.06.2021تقاضای جهانی برای نفت خام افزایش یافته است. بهای نفت به ۷۵ دلار برای هر بشکه رسیده است. آیا عرضه نفت افزایش می‌یابد؟ پرسشی که یک روز مانده به نشست وزیران نفت کشورهای اوپک پلاس ذهن تحلیلگران را متوجه خود کرده است.

حسن روحانی: مشکل کارگران پیمانکاری ارتباطی با بخش نفت ندارددو انگل جامعه دو ولد زنا در یک قاب عکس کلا مشکلات کشور ربطی به ایشون نداره!

نهمین روز اعتصاب سراسری کارگران نفت: خواسته ما حذف پیمانکاران استMahnazShirali

دیدگاه: روحانی: اعتصاب کارگران بر صنعت نفت تاثیر ندارد گفت‌وگو با آذر ماجدیحسن روحانی رییس جمهوری اسلامی که در واپسین ماه‌های ریاستش بر دولت با اعتصاب گسترده کارگران صنعت نفت مواجه شده وعده داده است که مشکل دستمزد کارکنان استخدامی را برطرف خواهد کرد. او در عین حال مدعی شده ک دو درصدی ها را بشناسیم! | گزارشی گمان شکن | خسروفروهر!

روز هشتم اعتصاب کارگران؛ تداوم حمایت‌ها از کارگران پیمانی نفت

ادعای روحانی: مشکل کارگران پیمانکاری ارتباطی با بخش نفت نداردحسن روحانی، رییس جمهوری ایران، مدعی شد که اعتصابات کارگران در تولید و صادرات نفت کشورش «مشکلی» به‌وجود نیاورده و مشکلات کارگران شرکت‌های پیمانکاری در حال