نفت به بالاترین قیمت خود در هشت سال اخیر رسید | DW | 14.02.2022

25/11/1400 11:27:00 ق.ظ

قیمت نفت رکورد شکست و به بالاترین حد از سال ۲۰۱۴ تاکنون رسید. هر بشکه نفت برنت دریای شمال بیش از ۹۶ دلار معامله شد.

قیمت نفت رکورد شکست و به بالاترین حد از سال ۲۰۱۴ تا کنون رسید. هر بشکه نفت برنت دریای شمال بیش از ۹۶ دلار معامله شد. بر اساس این گزارش هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۹۶/۰۷ دلار و هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت ۹۴/۹۲...

بر اساس این گزارش هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۹۶/۰۷ دلار و هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت ۹۴/۹۲ دلار معامله شده است. این بالاترین قیمت نفت از سال ۲۰۱۴ تا کنون است. در آخر هفته قیمت هر بشکه نفت برنت ۹۵/۳۳ دلار بود که ۸۹ سنت از قیمت روز جمعه بالاتر رفته بود. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز ۹۴/۲۴ سنت بود که ۱/۱۴ سنت بیشتر از قیمت این نفت در آخر هفته پیش از آن بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بدین ترتیب پیش‌بینی بسیاری از متخصصان حوزه نفت مبنی بر اینکه قیمت این ماده خام از بشکه‌ای ۱۰۰ دلار فراتر خواهد رفت به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود. قیمت نفت متاثر از عوامل گوناگونی است. در حال حاضر تنش میان روسیه و اوکراین نقش زیادی در بالا رفتن قیمت نفت دارد چرا که روسیه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در دنیاست و وقوع جنگ میان این کشور با اوکراین شوک بزرگی برای بازار نفت خواهد بود.

علاوه بر این، عرضه نسبتاً محدود و تقاضای ثابت، باعث افزایش قیمت‌ها شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اصلا قیمت نفت 1000 هزار دولار آمریکای فضول نمیزاره صادر کنیم عسل عسل دهان شیرن شو.نمشه. و رييسي که نفت رو 1.2 میلیون بشکه اونم ۶۰ دلاری بسته و میخواست یارانه نان و دارو رو هم برداره .

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ روسیه بخشی از دیپلمات‌های خود را از کی‌یف خارج کردبه گفته یک مقام کاخ سفید پوتین خواسته است تا این گفتگو در روز دوشنبه صورت گیرد اما جو بایدن اصرار داشته تا این مکالمه در اسرع وقت انجام شود.

ویکتور اوربان: حمله روسیه به اوکراین باعث هجوم موجی از آوارگان به مجارستان می‌شوداز زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، مجارستان تحت رهبری اوربان به طور مداوم با اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرده است مگر همین را نمی‌خواست، همیشه از مهاجرت مسلمانان به اروپا شکایت میکرد، حالا هم بفرماید و از موج مهاجرت مسیحی ها تقدیر کند. پس راه رو باز کنید و اجازه بدید هر کجا دوست دارن ، برن ... کسی در مجارستان نخواهد موند ... 🙂

شوک تازه بحران اوکراین به بازارهای مالی؛ سقوط سهام و رشد قیمت نفت و طلاصدور دستور خروج فوری آمریکایی‌ها از اوکراین از سوی کاخ سفید به دلیل نگرانی‌ها از حمله نظامی قریب‌الوقوع روسیه بازارهای مالی جهان را متاثر کرد، چنان که همزمان با افزایش قیمت نفت و طلا بهای سهام سقوط کرد.

یائیر گلر: از ماه‌ها قبل از طرح ترور اطلاع داشتم، نمی‌دانم چرا مرا انتخاب کردندبازرگان اسرائیلی ساکن استانبول که رسانه‌ها از طرح ترور او از سوی یک باند مرتبط با جمهوری اسلامی خبر داده بودند، می‌گوید از این ‌که چرا برای چنین هدفی انتخاب شده، آگاهی ندارد.

جان باختن 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک در حملات رژیم اسد به ادلبدر حملات نیروهای رژيم اسد به چند منطقه مسکونی در ادلب سوریه، 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

پیام صوتی شکیلا منفرد از زندان؛ تهدید به قتل شده‌ام