نفت سنگین ایران ارزان شد

22/08/1399 07:43 ق.ظ

نفت سنگین ایران ارزان شد جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته یک دلار و ۶۹ سنت معادل چهار درصد نسبت به سپتامبر کاهش پیدا کرد.

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته یک دلار و ۶۹ سنت معادل چهار درصد نسبت به سپتامبر کاهش پیدا کرد. ارزش سبد نفتی اوپک در اکتبر برای دومین ماه متوالی کاهش پیدا کرد و به ۴۰ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با سپتامبر یک دلار و ۴۶ سنت معادل ۳.۵ درصد کاهش داشت.

میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۴۰ دلار و ۵۷ سنت بوده که در مقایسه با ۶۳ دلار و ۹۱ سنت در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ دلار و ۳۴ سنت معادل ۳۶.۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

افزایش تولید نفت ایران در دومین ماه پیاپی/ قیمت نفت سنگین ایران از 60دلار گذشت- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimافزایش تولید نفت_ایران در دومین ماه پیاپی اوپک: تولید نفت خام ایران در ماه فوریه نسبت به ماه قبل با افزایش ۳۵ هزار بشکه‌ای روبرو شده و به ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است قیمت نفت سنگین ایران نیز به ۶۰.۶۶ دلار در هر بشکه رسیده است

هیچ مصوبه قانونی برای انتقال پایتخت وجود ندارد / وزارت نفت، انبارهای نفت شهران را جابجا کندمعاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مصوبه مجلس دقیقا درباره ساماندهی و تمرکززدایی مراکز اداری، سیاسی از تهران است که بعضا از این مصوبه تعبیر انتقال پایتخت دارند در صورتی که مصوبه مجلس اساسا درباره انتقال پایتخت نیست.

وزیر نفت:ما در دوره تحریم‌ها طلبی نداریم و همه پول صادرات نفت را گرفته‌ایمبیژن زنگنه، وزیر نفت، درباره میزان پول‌های صادرات نفت ایران که در کشورهای دیگر مسدود شده است گفت: «ما در دوره این تحریم‌ها طلبی نداریم و همه پول صادرات نفت را گرفته‌ایم.» زنگنه گفت که موضوع پول‌های مسدود شده، مربوط به دوره‌های پیش از تحریم‌هاست 😂😂😂😂حداقل يك مسيج ميدادي به حسنك قبلش هماهنگ ميكردي چیزی فروختی که طلب هم داشته باشی؟ فقط یه مشت رابطه ای جمع کردی دور و بر خودت!؟ مثل اون برازجونیه! رضایی!؟می دونستی رساله فوقش که در دانشگاه آزاد واحد شمال دفاع کرده ، کپی از رساله بنده اس؟ بررسی تطبیقی جرم ... در حقوق جزای ... و ... همه پول هايم را گرفته و به مردم فقير سوريه و يمن و فلسطين و عراق و... گروه هاي نيابتي ديگر فرستاديم

مقار ارشد آمریکایی به Politico: تحریم‌ها سنگین علیه ایران باقی می‌ماندبا روشن شدن‌تر مواضع و ویژگی رویکردهای اولیه دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریكا در قبال پرونده هسته‎ای تیتر خبر اشتباهه؛ تصحیح کنید کاملآ برعکس!! چند روز دیگر که یوم النکبت جمهوری اسلامی فرا می رسد بعنوان هدیه بایدن به آخوندها حتماً تعدادی از تحریم ها را لغو می‌کند! سعودی ها در خواب خوش هستند! لغو تحریم خرید هواپیما های (( به اصطلاح مسافربری!!)) و حتی تسلیحات نظامی دور از انتظار نیست...

مقام ارشد آمریکایی به Politico: تحریم‌ها سنگین علیه ایران باقی می‌ماندبا روشن شدن‌تر مواضع و ویژگی رویکردهای اولیه دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریكا در قبال پرونده هسته‎ای دلار ۲۴۵۰۰تومان.همتی فروشنده شد.اصطلاح بازار. همتی بانک مرکزی و دزدان رژیم خامنه دلار را هفته پیش تو ۲۱تومان از بانک مرکزی با کد ملی کارت خوابها خریدند.الان دلار را ۲۴۵۰۰تومان کردند.و فاز فروش به خود بانک مرکزی هست.هر دلار ۳هزار تومان دزدان خامنه از جیب ملت ایران خالی کردند.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت سنگین ایران در اکتبر به ۴۰ دلار و ۲۴ سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با قیمت ۴۱ دلار و ۹۳ سنت در سپتامبر، یک دلار و ۶۹ سنت معادل چهار درصد کاهش داشت. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۳۹ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه در مقایسه با ۶۱ دلار و ۷۷ سنت در مدت مشابه سال گذشته بوده است.

ارزش سبد نفتی اوپک در اکتبر برای دومین ماه متوالی کاهش پیدا کرد و به ۴۰ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با سپتامبر یک دلار و ۴۶ سنت معادل ۳.۵ درصد کاهش داشت. میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۴۰ دلار و ۵۷ سنت بوده که در مقایسه با ۶۳ دلار و ۹۱ سنت در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ دلار و ۳۴ سنت معادل ۳۶.۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

طبق گزارش منابع ثانویه، تولید نفت اوپک متشکل از ۱۳ کشور در اکتبر به ۲۴.۳۹ میلیون بشکه در روز رسید که ۰.۳۲ میلیون بشکه در روز در مقایسه با سپتامبر افزایش داشت. تولید نفت به طور عمده در لیبی، عراق و نیجریه افزایش پیدا کرد اما در امارات متحده عربی، آنگولا، ونزوئلا و کنگو کاهش داشت. تولید نفت ایران تغییر چندانی نداشت و با پنج هزار بشکه در روز کاهش نسبت به سپتامبر، به ۱.۹۵۸ میلیون بشکه در روز رسید.