نفت ایران به اوج ۱۰ ماه گذشته رسید؛ صعود قیمت‌های جهانی پس از تمدید مذاکرات تجاری برکسیت

24/09/1399 10:07 ق.ظ

نفت ایران به اوج ۱۰ ماه گذشته رسید؛ صعود قیمت‌های جهانی پس از تمدید مذاکرات تجاری برکسیت بیشتر بخوانید🔽

بهای هر بشکه نفت پایه برنت در ابتدای معاملات روز دوشنبه به بیش از ۵۰ دلار و ۳۰ سنت رسید که بالاترین سطح از ۵ مارس گذشته تاکنون و طی بیش از ۹ ماه گذشته به شمار می‌رود.

خوش‌بینی جهانی نفت در شرایطی است که آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا قصد دارد محدودیت‌های کرونایی جدیدی را از روز چهارشنبه به اجرا بگذارد. افزون بر آلمان سایر قدرت‌های اقتصادی اتحادیه اروپا همچون فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز همچنان با شیوع پرسرعت ویروس کرونا مواجه هستند.

اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر ادامه مذاکرات تجاری پسابرکسیت توافق کردند

ادامه مطلب:
euronews_pe »

قیمت جهانی نفت امروز 1400/01/09- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimسقوط قیمت نفت همزمان با باز شدن کانال سوئز قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی انتشار خبر شناور شدن کشتی کانتیتری به گِل نشسته در کانال سوئز بیش از دو درصد سقوط کرد.

آژانس بین المللی انرژی: تقاضای جهانی نفت امسال 5.7 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافتآژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که حجم تقاضای جهانی نفت با افزایش 5.7 میلیون بشکه در روز نسبت به سال قبل، به 96 میلیون و 700 هزار بشکه در سال‌جاری خواهد رسید. - خبرگزاری آناتولی

آژانس جهانی انرژی: مشاهده تاثیر واکسن کرونا بر بازار نفـت چند ماه زمان می‌بردآژانس جهانی انرژی سه شنبه 15 دسامبر هشدار داد که آغاز واکسیناسیون برای جلوگیری از شیوع کرونا در این

رویترز: تولید نفت ایران هم‌زمان با مذاکرات احیای برجام افزایش یافته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. امریکا ایران رو پررو کرده مخصوصا بایدن بایدن شل کرده حقوق بشر چی شد مستر پرزیدنت

ایران و قدرت های جهانی مذاکرات مهم هسته ای را در وین آغاز کردند♦️ ایران و قدرت های جهانی مذاکرات مهم هسته ای را در وین آغاز کردند ▪️ بلومبرگ به نقل از دو مقام درگیر مذاکرات نوشت که این گفتگوها در صورتی که پیشرفتی حاصل شود، ممکن است تا پایان هفته ادامه یابد. جمهوری عسلامی، متشکل از یکمشت دزد و چپاولگر و قاتل است و “ایران” نیست‼️🤨 Restart of nuclear negotiations of iranian authoritoes &weatern powers. Says it'll be going on for a couple week if found lucrative. بهتر بود تیتر میزدی ،دشمن گلوبال با قدرتهای توتالیتر مذاکره میکند

بسته شدن کانال سوئز بر اثر انحراف کشتی غول‌پیکر؛ قیمت جهانی نفت بالا رفت«ما حتی نمی‌دانیم عملیات تا چه حدی دارد پیش می‌رود. مأموران عملیات نجات کشتی تازه در حال کندن زمین در زیر دماغه کشتی هستند و منتظرند تا عملیات را در هنگام مد دریا از سر بگیرند.»

بهای هر بشکه نفت پایه برنت در ابتدای معاملات روز دوشنبه به بیش از ۵۰ دلار و ۳۰ سنت رسید که بالاترین سطح از ۵ مارس گذشته تاکنون و طی بیش از ۹ ماه گذشته به شمار می‌رود. همزمان بهای هر بشکه نفت سنگین ایران نیز به بالاترین حد در ۱۰ ماه گذشته رسید و ۴۸ دلار قیمت خورد.

خوش‌بینی جهانی نفت در شرایطی است که آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا قصد دارد محدودیت‌های کرونایی جدیدی را از روز چهارشنبه به اجرا بگذارد. افزون بر آلمان سایر قدرت‌های اقتصادی اتحادیه اروپا همچون فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز همچنان با شیوع پرسرعت ویروس کرونا مواجه هستند.

اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر ادامه مذاکرات تجاری پسابرکسیت توافق کردند

با این حال، تحلیل‌گران بازار نفت معتقدند که خروج مذاکرات تجاری اتحادیه اروپا و بریتانیا از بن‌بست مانع از خنثی شدن امیدواری نسبت به تاثیر کوتاه‌مدت واکسیناسیون کرونا بر رونق گردشگری و افزایش تقاضای سوخت شد.البته اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) و متحدان آن موسوم به اوپک پلاس اخیرا توافق کردند که مجموع تولید روزانه خود را از ابتدای ژانویه آینده ۵۰۰ هزار بشکه کاهش دهند. توافقی که احتمال دارد در نشست ۱۶ دسامبر کمیته نظارتی و جلسه ۴ ژانویه اوپک پلاس زمینه بازبینی آن فراهم شود.