نفتکش 'آدریان دریا ۱' با تغییر مسیر از سواحل ترکیه دور شد | DW | 29.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

نفتکش 'آدریان دریا ۱' که مورد مناقشه ایران و آمریکا بوده مسیر خود را تغییر داده و از سواحل ترکیه دور شد. یک مقام رسمی ترکیه گفته است که 'نفتکش ایرانی وارد آب‌های ترکیه نشده بود'. هنوز مقصد نهایی این نفتکش مشخص نیست.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نفتکش"آدریان دریا ۱" که مورد مناقشه ایران و آمریکا بوده مسیر خود را تغییر داده و از سواحل ترکیه دور شد. یک مقام رسمی ترکیه گفته است که"نفتکش ایرانی وارد آب‌های ترکیه نشده بود". هنوز مقصد نهایی این نفتکش مشخص نیست.

آمریکا کمک‌رسانی به این نفتکش که در اجاره سپاه پاسداران است را پشتیبانی از یک سازمان تروریستی می‌داند. یونان در واکنش به تهدید آمریکا، اعلام کرده بود که به نفتکش"آدریان دریا ۱" اجازه لنگر انداختن در سواحل خود را نخواهد داد. دادگاهی در آمریکا روز دوشنبه ۱۹ اوت و پس از رفع توقیف این نفتکش از سوی مقامات قضایی جبل‌الطارق حکم توقیف مجدد آن را صادر کرده بود.

آمریکا گفته است که درآمد ارزی فروش نفت این شناور در خدمت فعالیت‌های تروریستی سپاه پاسداران بوده و از این رو، این کشور خواستار توقیف این نفتکش و ضبط محموله آن است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تغییر مسیر دوباره نفتکش ایرانی آدریان دریا ۱داده‌های موسسه رفینیتیو (Refinitiv) از ردگیری کشتی‌ها نشان می‌دهد نفتکش ایرانی آدریان_دریا۱ که توقیف اخیر آن در جبل‌الطارق به یکی از مناقشه‌های جدی میان ایران و غرب تبدیل شده بود، مسیر خود را از ترکیه تغییر داده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آدریان دریا۱ از ترکیه دور می‌شودیک مقام رسمی ترکیه بامداد پنجشنبه اعلام کرد آدریان دریا۱ وارد آب‌های این کشور نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رسانه‌های روس: نفتکش ایرانی محموله‌اش را در بندر مرسین ترکیه تخلیه می‌کندمنابع خبری روسیه روز پنجشنبه 29 اوت گزارش کردند که نفتکش ایرانی محموله‌اش را در بندر مرسین ترکیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده هوافضای سپاه: توقیف نفتکش بریتانیایی به خواست خامنه‌ای صورت گرفتامیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران روز پنج‌شنبه 29 آگوست 2019 گفت که توقیف
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نیویورک تایمز: حملات سایبری توانایی ایران برای ردگیری نفتکش ها را مختل کردروزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از مقام های ارشد دولت این کشور گزارش کرده است که در حمله ای سایبری در ماه ژوئن علیه ایران، یک پایگاه مهم داده های سپاه پاسداران که از آن برای ردگیری نفتکش ها در آب های منطقه استفاده می شد از بین رفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

افزایش همکاری‌های هوانوردی میان ترکیه و پاکستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »