نفتکش توقیف شده بریتانیایی بندرعباس را ترک کرد | DW | 27.09.2019

05/07/1398 10:12 ق.ظ

نفتکش 'استنا ایمپرو' که توسط ایران توقیف شده بود، بندرعباس را ترک کرد و انتظار می‌رود در بندری در امارات متحده عربی پهلو بگیرد. این کشتی که در مالکیت یک شرکت سوئدی است با پرچم بریتانیا تردد می‌کرد.

نفتکش 'استنا ایمپرو' که توسط ایران توقیف شده بود، بندرعباس را ترک کرد و انتظار می‌رود در بندری در امارات متحده عربی پهلو بگیرد. این کشتی که در مالکیت یک شرکت سوئدی است با پرچم بریتانیا تردد می‌کرد. نفتکش"استنا ایمپرو" که توسط ایران توقیف شده بود، بندرعباس را ترک کرد و انتظار می‌رود در بندری در امارات متحده عربی پهلو بگیرد. این کشتی که در مالکیت یک شرکت سوئدی است با پرچم بریتانیا تردد می‌کرد.

بر اساس داده‌های یک مرکز ردگیری کشتی‌ها، نفتکش"استینا ایمپرو" که توسط ایران توقیف شده بود، بندرعباس را ترک کرده است.

این نفتکش که با پرچم بریتانیا در حال عبور از تنگه هرمز بود در تیر ماه (ژوئیه) توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران توقیف شد. این اتفاق تنها دو هفته پس از توقیف یک نفتکش ایرانی توسط نیروهای دریایی بریتانیا در نزدیکی آب‌های جبل‌الطارق رخ داد.

با این حال ایران گفت نفتکش"استینا ایمپرو" به دلیل تخلفات دریایی توقیف شده است.این نفتکش مقصد جدید خود بعد از رفع توقیف را بندر رشید در امارات متحده عربی اعلام کرده است و بر اساس اطلاعات ردگیری کشتی‌ها، انتظار می‌رود فاصله ۲۵۰ کیلومتری بندرعباس تا بندر رشید را ظرف یک نصف روز طی کند. headtopics.com

حالا فهمیدید اگه بزنید میخورید یعنی چی !!!😁 دیگه از این غلطا نکنید ✊👊👊👊 این پاسخش بود😀😀😀

چون انگلستان بود رژیم ایران نوکر انگلستان است باید از اربابش تابع باشد

ادامه مطلب:
dw_persian »

رفع توقیف نفت‌کش 'استنا ایمپرو' و آغاز حرکت از لنگرگاهاداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور اطلاعیه‌ای رسمی از رفع توقیف نفت‌کش انگلیسی 'استنا ایمپرو' خبر داد و درعین‌حال اعلام کرد: پرونده قضایی این شناور همچنان باز است و در حال طی کردن بررسی‌های حقوقی است.

روحانی: تحریم های غیرانسانی آمریکا باعث انسجام در ایران شده استتهران - ایرنا - رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد.

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندندبرآوردهای اولیه نشان می‌دهد زمان شروع آتش‌سوزی حدود ۲:۴۰ صبح بوده اما آژیرهای هشداردهنده ساعت ۷:۳۰ صبح به صدا درآمدند.

رئیس‌جمهوری عراق در سخنانش در سازمان ملل حملات به سعودی را محکوم کردبرهم صالح رئیس‌جمهوری عراق چهارشنبه 25 سپتامبر طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، انزوای جمهوری اسلامی تشدید می شود آفرین درست حرف زد برهم صالح آفرین از رژیم ایران دفاع نکردی وتعریف و دفاع نکردی خوب بود 🌷🌷🌷👌👌👌👏👏👏 البته در خصوص کشتار در یمن هم نظرش را داد.

آتش‌سوزی در کارخانه مواد شیمیایی و دود سیاه در آسمان روآن فرانسهمقامات محلی می‌گویند در دود ناشی از این آتش‌سوزی مواد سمی خطرناک وجود ندارد، اما از ساکنان محلی خواسته‌اند که از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.

گوگل در پرونده داده‌های خصوصی کاربران در اروپا برنده شدبخش انگلیسی صدای آمریکا - دادگاه عالی اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد لازم نیست «گوگل» لینک هایش به اطلاعات شخصی حساس افراد در سراسر جهان را حذف کند. ناظران می گویند این پرونده نمونه نیاز به توازن د

نفتکش توقیف شده بریتانیایی بندرعباس را ترک کرد

نفتکش"استنا ایمپرو" که توسط ایران توقیف شده بود، بندرعباس را ترک کرد و انتظار می‌رود در بندری در امارات متحده عربی پهلو بگیرد. این کشتی که در مالکیت یک شرکت سوئدی است با پرچم بریتانیا تردد می‌کرد.

بر اساس داده‌های یک مرکز ردگیری کشتی‌ها، نفتکش"استینا ایمپرو" که توسط ایران توقیف شده بود، بندرعباس را ترک کرده است.

این نفتکش که با پرچم بریتانیا در حال عبور از تنگه هرمز بود در تیر ماه (ژوئیه) توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران توقیف شد. این اتفاق تنها دو هفته پس از توقیف یک نفتکش ایرانی توسط نیروهای دریایی بریتانیا در نزدیکی آب‌های جبل‌الطارق رخ داد.

با این حال ایران گفت نفتکش"استینا ایمپرو" به دلیل تخلفات دریایی توقیف شده است.این نفتکش مقصد جدید خود بعد از رفع توقیف را بندر رشید در امارات متحده عربی اعلام کرده است و بر اساس اطلاعات ردگیری کشتی‌ها، انتظار می‌رود فاصله ۲۵۰ کیلومتری بندرعباس تا بندر رشید را ظرف یک نصف روز طی کند.

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه سوم مهر (۲۵ سپتامبر) گفت که دستور توقیف نفتکش استینا نهایی شده اما تحقیقات در مورد کشتی ادامه دارد.

با این حال، صاحب سوئدی نفتکش گفت هیچگونه اتهام رسمی از سوی ایران علیه شرکت استنا بولک یا خدمه کشتی مطرح نشده است.

ایران پیش‌تر هفت نفر از ۲۳ خدمه کشتی را آزاد کرده بود.توقیف استینا ایمپرو در ۲۸ تیر (۱۹ ژوئیه) تنش در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان را به شکل فزآیندی افزایش داد. پیش از این حملاتی در ماه مه و ژوئن به چند کشتی تجاری در آب‌های خلیج فارس صورت گرفته بود.

در آن زمان آمریکا، ایران را مسئول این حملات خواند. اتهامی که ایران آن را رد کرد.

تنش در روابط میان آمریکا و ایران پس از تصمیم واشنگتن برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران و بازگرداندن تحریم‌های گسترده علیه این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

این نگرانی وجود دارد که این تنش‌ها منجر به درگیری نظامی در منطقه خاورمیانه شود.