نظر کارشناسان؛ چرا پای کارزار علیه آزار جنسی به ایران باز شده است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

نظر کارشناسان؛ چرا کارزار علیه آزار جنسی در ایران آغاز شده است؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

افشاگری چند روزنامه‌نگار زن ایرانی درباره تجاربشان از آزار جنسی توسط مردان سیاستمدار و مشهور، سرآغاز شکل‌گیری جنبش Me_Too در ایران شده است.

در پی این افشاگری، موجی از افشاگری‌ها نیز علیه فردی به نام کیوان امام‌وردی در توییتر و ایسنتاگرام به راه افتاد که توام با این ادعا بود که کیوان امام‌وردی پس از خوراندن نوشیدنی آلوده به داروی بیهوشی به زنان و دختران متعدد، به آن‌ها تجاوز کرده است. اینکه چرا در شرایط فعلی شاهد ظهور جنبش Me_Too در ایران هستیم و اصولا زنان قربانی در این موارد چه کار می‌توانند بکنند و قانون و فرهنگ حاکم بر جامعه ایران تا چه حد حامی آن‌هاست، سوالاتی است که در گفت‌وگوی یورونیوز با شهلا اعزازی، مدیر گروه مطالعات زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران، و نعمت احمدی وکیل و حقوقدان مطرح شده‌ است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرونده محکومان آبان در انتظار نظر دیوان عالی/ قوه قضاییه درباره قرارداد ویلموتس پیشگام بوداسماعیلی: محاکمات طبری تمام شده و دادگاه درحال انشای رای است ما منتظریم و دادگاه با توجه به اهمیت پرونده رای را صادر می‌کند پرونده زم به دیوان عالی ارسال شده و منتظر اعلام نظر دیوان هستیم امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور دیوان عالی نظرش را اعلام کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اقتصاددان ترک مدیر بخش استراتژی، سیاست و تجدید نظر صندوق بین‌المللی پول شدجیلا پازار‌باشی‌اوغلو، اقتصاد دان ترک به عنوان مدیر بخش استراتژی، سیاست و تجدیدنظر صندوق بین‌المللی پول منصوب شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سرکوب اقلیت‌های مذهبی در ایران؛ یک شهروند به دلیل بهایی بودن و ارسال نظر به صدای آمریکا به ۷ سال زندان محکوم شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران؛ بازداشت 'کیوان امام' به ظن آزار و تجاوز جنسی به زنان - BBC News فارسیدر تحولی کم سابقه، روایت دهها تجربه مشابه، شکستن سکوت و هم صدایی چندین کاربر زن در فضای مجازی، منجر به واکنش مقام‌ها در ایران شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

صادرات 1 میلیارد دلاری بنزین از ابتدای سال 99- اخبار صنعت و تجارت - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimرئیس کل گمرک ایران گفت: در 5 ماهه امسال، بیش از یک میلیارد دلار بنزین از طریق گمرک به کشور‌های دیگر صادر شده است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تست کرونای بولت هم مثبت اعلام شد- اخبار ورزش جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimبولت هم کرونا گرفت تست کرونای «اوسین بولت» دارنده هشت مدال طلای المپیک در رشته دوومیدانی نیز مثبت اعلام شد UsainBolt
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »