نظر جدید پاپ؛ تابوشکنی تازه با پیامدهایی متناقض | DW | 22.10.2020

01/08/1399 01:10:00 ب.ظ

اظهارات تازه رهبر واتیکان درباره حق همجنسگرایان به ثبت حقوقی رابطه خود احتمالا پیامدهایی کم‌سابقه خواهد داشت. او پس از رواداری نسبت به زندگی مشترک همجنس‌گرایان حالا برای آن‌ها حق ثبت محضری این رابطه را هم قائل شده است.

اظهارات تازه رهبر واتیکان درباره حق همجنسگرایان به ثبت حقوقی رابطه خود احتمالا پیامدهایی کم‌سابقه خواهد داشت. او پس از رواداری نسبت به زندگی مشترک همجنس‌گرایان حالا برای آن‌ها حق ثبت محضری این رابطه را هم قائل شده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سال ۲۰۱۰ پاپ فرانسیس که هنوز صرفا مقام ارشد کاتولیک‌ها در کشورش آرژانتین بود، قانون همترازسازی حق ازدواج همجنسگرایان با ازدواج‌های متعارف را"پیشروی شیطان" توصیف کرد ولی همگان را به رواداری نسبت به این نوع...

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سال ۲۰۱۰ پاپ فرانسیس که هنوز صرفا مقام ارشد کاتولیک‌ها در کشورش آرژانتین بود، قانون همترازسازی حق ازدواج همجنسگرایان با ازدواج‌های متعارف را"پیشروی شیطان" توصیف کرد ولی همگان را به رواداری نسبت به این نوع زندگی میان دو جنس مشابه فراخواند.

پاپ دقیقا چه گفت؟ در آرژانتین زادگاه پاپ ده سال پیش انواع ازدواج ها به لحاظ قانونی همتراز شدند کلیسای کاتولیک در دوران زمامداری پاپ فرانسیس آرژانتینی به گونه‌ای بی‌سابقه به سوی درک و دریافت‌های لیبرالی و چپ‌گرایانه و تمرکز بر ایده‌ها و ملاحظات زیست‌محیطی چرخیده است. این چرخش با استقبال وسیع گروه‌های مدافع حقوق بشر و سیاستمداران چپ و لیبرال روبرو شده است. همزمان ولی کلیساها برای مثال در آمریکای لاتین که شاید بتوان آن را آخرین پایگاه قدر مسیحیت کاتولیک تلقی کرد در حال خالی‌شدن هستند.

بسیاری از معتقدان به کلیسای کاتولیک تاب و توان همگامی با شتاب تحولات و تغییراتی که پاپ فرانسیس در آموزه‌های کهن این شاخه از مسیحیت رقم زده است را ندارند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

الان که عن اسلام در اومده، برای هر مسئله کوچیکی میرن سر میبرن، بهترین وقته که؛ یه دین، اون یکی رو از میدون به در کنه. از نظر من همه ادیان مزخرف و کثافتن و عامل فساد مغز. این فقط تلاش موزیانه مسحیت برای کسب پیرو بیشتره و گرنه اینا خودشون یه زمانی قرون وسطا داشتن یک گام به جلو Toba az dahan kalan tareen Alem Esawi chi chatiat ra meshnawam.

مسیحیت دنیا رو خواهد گرفت چون هر قانونی رو. به روز ان جامعه انتخاب میکنه

ده تجمع کارگری؛ دور تازه اعتصابات در صنعت نفت ایران

مکرون: مقابله با اسلام‌گرایی افراطی نبردی طولانی است | DW | 22.10.2020رئیس‌جمهور فرانسه در مراسم بزرگداشت یاد ساموئل پتی، معلم فرانسوی او را عاشق حرفه‌اش توصیف کرد و عاملان قتل او را عده‌ای جبون نامید. امانوئل مکرون گفت که مقابله با اسلام‌گرایی افراطی باید در چند عرصه دنبال شود. والله که یوکافرهم ښه ورځ ووینی هر وقت وجود پیدا کردید بگید اسلام صلح دوستی نداریم اونوقت میتونید جلو کشتار شهروندای خودتون رو به دست مسلمون ها بگیرید یکی نیست به این احمق بگه اعراب نه اسلام هر جای دنیا گندی که میزنن به پای اسلام مینویسند در اصل همان سنی های بی دین هستند برج های دوقلو کار عربستانی ها بود به عراق حمله کردند از ایران قرامت

حافظ خورد و خوراک همگان | DW | 22.10.2020اول آبان ۱۳۸۸: ۱۱ سال پيش در چنين روزی فاطمه بحرينی معروف به رزا منتظمی در تهران درگذشت. 'می‌خواستم هموطنانم حتی با تجربه كم بتوانند به تهيه غذای لذيذ و استفاده كامل از مواد اوليه كه بسيار گران تهيه می‌شوند، موفق شوند'. اون کتاب آشپزی جذاب...که عکسهای خوردنی داشت تو هر خونه بود..🍃🍃 از کشتار آبان_خونین۹۸ هم اجازه داربد چیزی بنویسید؟ آبان یک سال پیش؟؟؟ یادش گرامی

«تلاش ایران برای ایجاد اغتشاش و سردرگمی در انتخابات آمریکا» | DW | 22.10.2020​​​​​​​ایران و روسیه از سوی آمریکا به دخالت در انتخابات این کشور متهم شده‌اند. دستبرد سایبری به داده‌های انتخاباتی رای‌دهندگان آمریکایی و انتشار اخبار جعلی به منظور ایجاد سردرگمی از اجزای این دخالت عنوان شده است. تبل جنگو بزنیم یا زوده بیخود جمهوری اسلامی رو بزرگ نکنید هر کی مستعان ۱۱۰ رو ببینه میفهمه حدواندازه اینا چقدره هرچی هست زیر سر روسیه وچینه دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا تایید شد.👇

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ا آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020اینها جرزنی های اطرافیان و باند پیرامون دونالد ترامپ است! ایران و روسیه دخالتی در انتخابات شما ندارند اینها بهانه های پیش از شکست سخت است! اگر شکست خوردید نتیجه را بپذیرید و مهمل بافی نکنید!

عبور شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از مرز یک میلیون نفر | DW | 22.10.2020افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به نگرانی عمومی در این کشور و کشورهای همسایه آن دامن زده است. بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان به کرونا در اسپانیا روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر از مرز یک میلیون نفر گذشته است.