نظرسنجی؛ ناامیدی و خشم شهروندان آلمان رو به افزایش است – DW – ۱۴۰۱/۷/۲

02/07/1401 06:20:00 ب.ظ

نتایج یک نظرسنجی حاکی است که روحیه شهروندان آلمان بیش از پیش متاثر از سرخوردگی، بی‌اطمینانی به آینده و خشم است. اداره جنائی فدرال آلمان نگران است که معضلاتی نظیر افزایش بهای انرژی امنیت داخلی را به خطر بیندازد.

نتایج یک نظرسنجی حاکی است که روحیه شهروندان آلمان بیش از پیش متاثر از سرخوردگی، بی‌اطمینانی به آینده و خشم است. اداره جنائی فدرال آلمان نگران است که معضلاتی نظیر افزایش بهای انرژی امنیت داخلی را به خطر بیندازد.

نتایج یک نظرسنجی حاکی است که روحیه شهروندان آلمان بیش از پیش متاثر از سرخوردگی، بی‌اطمینانی به آینده و خشم است. اداره جنائی فدرال آلمان نگران است که معضلاتی نظیر افزایش بهای انرژی امنیت داخلی را به خطر بیندازد.

جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراینبر پایه این بررسی که موسسه افکارسنجی Civey انجام داده ۴۱ درصد پرسش‌شوندگان به این پرسش که آیا واژه"خشم" برای توصیف وضعیت روحیه آنها در شرایط کنونی مناسب است، پاسخ مثبت داده‌اند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در مقابل این روند، شمار کسانی که وضعیت روحی و احساسات خود را با مفاهیم منفی مانند"خشم" توصیف کرده‌اند به شدت افزایش یافته است.در نظرسنجی موسسه Civey درباره منشاء و علت وضعیت حسی و روحیه افراد پرسشی نشده اما گمان می‌رود معضلاتی نظیراین نظرسنجی بین ۱۶ تا ۲۳ سپتامبر انجام شده و به نظر می‌رسد رویدادهایی نظیر بسیج بخشی از نیروهای ذخیره ارتش روسیه و نگرانی از بالا گرفتن بحران و خطر جنگ در اروپا در پاسخ پرسش‌شوندگان نقش داشته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

برای من که ۴ سال عمرمو گذاشتم پای اینستاگرام و فضای مجازی تا یه کسب و کار راه بندازم و قرار اینترنت ملی کنند مهسا_امینی

آمریکا مجوز صادر کرد؛افزایش امکان دسترسی به اینترنت در ایران – DW – ۱۴۰۱/۷/۱وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا مجوز توسعه دسترسی به خدمات اینترنتی برای ایرانیان را صادر کرد. پیش از این کنگره آمریکا درخواست صدور مجوز خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای فعالیت در ایران را مطرح کرده بود. ویزا هم می‌دهند گه گاه؟

دیوان اروپا: مجارستان و آلمان حقوق پناهجویی را نقض کرده‌اند – DW – ۱۴۰۱/۶/۳۱عالی‌‌ترین مرجع قضایی اتحادیه اروپا یکی دیگر از مقررات پناهجویی در مجارستان را نقض حقوق و ارزش‌های این اتحادیه اعلام کرد. اقدام و تاکید آلمان بر عودت سه پناهجو به ایتالیا نیز مغایر قانون و معیارها تشخیص داده شده است.

فائزه هاشمی: اغتشاش خواندن اعتراض‌ها، بهانه‌ای برای سرکوب استرادیو فردا برای اولین بار به یک فایل صوتی دسترسی پیدا کرده است که بازتاب دهنده دیدگاه فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی درباره اعتراض‌های شهریور ۱۴۰۱ است. 44 سال است که همین بساط را شاهدیم. حکومت ملایان همیشه مطالبات انسانی را به حساب،اغتشاش گذاشته تا بتواند مردم را سرکوب کند. معلوم نیست چرا امروز صبیه هاشمی این روند را کشف کرده! mahsa_amini خودشم باید گم بشه دختر بابا اکبر از معماران اصلی ج نکبت

آغاز سفر شولتس به کشورهای خلیج فارس و دیدار با بن‌سلمان – DW – ۱۴۰۱/۷/۲اولاف شولتس، صدراعظم آلمان سفر دو روزه خود به کشورهای خلیج فارس را با دیدار از عربستان آغاز می‌کند. شولتس با بن‌سلمان، ولیعهد عربستان نیز در جده ملاقات خواهد کرد. انرژی محور اصلی گفتگوهای آلمان و عربستان است. سفر به آخور.... والسلام حقوق بشر هم كه فداى سر نژاد برتر اروپائى!!

عفو بین‌الملل خواهان «اقدام فوری جهانی» برای توقف سرکوب در ایران شدسازمان عفو بین‌الملل با تاکید بر قتل حکومتی مهسا_امینی و به گلوله بستن شهروندان معترض که «دست‌کم ۸ کشته و صدها زخمی» به‌جای گذاشته، خواهان «اقدام فوری جهانی» برای توقف سرکوب در ایران شد. حقوق_بشر اعتراضات_سراسری سازمان_ملل عفو_بین_الملل

فرار روس‌ها از سربازگیری پوتین و درهای بسته بالیتک به روی پناهجویان «کشور دشمن»کشورهای حوزه بالتیک می‌گویند نمی‌توانند به شهروندان روسی که برای عدم اعازم به جبهه‌های جنگ از کشور خود فرار می‌کنند ویزای بشردوستانه و یا پناهندگی اعطا کنند. دروغ است پوتین میدان هرگز به زور کسی را وارد نیروهای ویژه نمیکند ، مردم به شوق آماده مبارزه با نیونازی های مزدور و فاسد است .

https://www.https://www.https://www.64 kbps | MP3 بازکردن در پنجره جدید خانم هاشمی در این فایل صوتی این اعتراض‌ها را ادامه مطالبات گذشته می‌داند که در یک فرم‌بندی تازه‌ای رخ داده است.

dw.com/fa-ir/%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B4%D9%85-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/a-63228127 تبلیغات هنوز پیامدهای پاندمی کرونا خاتمه نیافته و زندگی شهروندان و کسب و کارها به حالت عادی بازنگشته بود که جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین  کشورهای اروپایی، از جمله آلمان را با چالش‌های جدیدی روبرو کرد.com/fa-ir/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/a-63222152 تبلیغات وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا برای افزایش حمایت از آزادی اینترنت در ایران مجوز عمومی توسعه دسترسی به خدمات اینترنتی را صادر کرد. برای سنجش میزان تاثیر این چالش‌ها بر روحیه شهروندان آلمانی به سفارش هفته‌نامه اشپیگل یک نظرسنجی انجام شده که خلاصه‌ای از نتایج آن شنبه ۲۴ سپتامبر منتشر شد. حالا این دادگاه می‌گوید که یکی دیگر از رویه‌های مجارستان در قبال پناهجویان نیز مغایر حقوق و ارزش‌های اروپایی است و باید لغو شود. بر پایه این بررسی که موسسه افکارسنجی Civey انجام داده ۴۱ درصد پرسش‌شوندگان به این پرسش که آیا واژه"خشم" برای توصیف وضعیت روحیه آنها در شرایط کنونی مناسب است، پاسخ مثبت داده‌اند.» در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا به مرگ مهسا امینی و اعتراضاتی که در پی آن آغاز شد، اشاره شده و آمده است: «در حالی که دولت ایران دسترسی مردم خود به اینترنت جهانی را قطع می کند، ایالات متحده برای حمایت از جریان آزاد اطلاعات و دسترسی مردم ایران به اطلاعات مبتنی بر واقعیت اقدام می‌کند. افزایش نگرانی و عدم اطمینان در میان شهروندان برای درک روند منفی وضعیت روحیه شهروندان باید در نظر داشت که در ماه مه سال ۲۰۲۰ فقط ۱۵ درصد پرسش‌شوندگان و در ماه مه امسال کمتر از ۳۰ درصد آنها به این پرسش پاسخ مثبت داده بودند. دختر رئیس پیشین تشخیص مصلحت نظام معتقد است که این نظام منحرف‌شده و محتوای آن «یک چیز من درآوردی و دیکتاتوری برای حفظ بقا شده است».

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پرسش‌شوندگان در پاسخ‌های خود کمتر مفاهیم مثبت را برگزیده‌اند؛ فقط حدود ۲۳ درصد گزینه خوش‌بینی نسبت به آینده را انتخاب کرده‌اند، ۱۷ درصد احساس"قدردانی" می‌کنند و کسانی که گزینه"شادمانی" را انتخاب کرده‌اند هفت درصد بیشتر نیستند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا گفته است: «در حالی که ایرانیان شجاع برای اعتراض به مرگ مهسا امینی به خیابان ها می‌آیند، ایالات متحده حمایت خود را از جریان آزاد اطلاعات به مردم ایران افزایش می‌بخشد. دلیل محروم‌شدن فرد سوری از پناهندگی اعطاشده، ارزیابی ناروشن و مبهم دو اداره مربوطه در مجارستان اعلام شده که فرد یادشده  را"خطری برای امنیت ملی" این کشور تلقی می‌کند. از کسانی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند فقط پنج درصد گفته‌اند، احساس"امنیت و اطمینان" می‌کنند. تمام این شاخص‌ها نسبت به یک سال پیش کاهش داشته‌اند. صدور این مجوز در پی پیگیری شماری از نمایندگان کنگره ایالات متحده بوده است که روز جمعه اول مهر (۲۳ سپتامبر) در نامه‌ای به ژانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا خواسته بودند که این وزارتخانه برای فعالیت استارلینک در ایران مجوز دهد. در مقابل این روند، شمار کسانی که وضعیت روحی و احساسات خود را با مفاهیم منفی مانند"خشم" توصیف کرده‌اند به شدت افزایش یافته است. یک حکم دیگر: آلمان باید از بازگرداندن سه پناهجو به ایتالیا صرفنظر کند دادگاه عالی اروپا همچنین اقدام آلمان در نادیده‌گرفتن مهلت قانونی برای بازگرداندن سه پناهجو به ایتالیا را خلاف مقررات اروپایی تشخیص داد. به نوشته اشپیگل ۴۲ درصد پرسش‌شوندگان گزینه"عدم اطمینان" را برای توصیف روحیه خود مناسب دانسته، ۳۳ درصد گزینه"از دست دادن کنترل/ عجز" و ۲۶ درصد گزینه"ناامیدی/اضطراب" را مناسبت‌ترین وصف حال خود عنوان کرده‌اند. اسپیس‌ایکس نزدیک به ۲۰۰۰ ماهواره را در شبکه‌ای به نام استارلینک به مدار زمین پرتاب کرده است. انتخاب سردبیر.

بنابر این گزارش مقایسه نتایج نظرسنجی‌های مشابه در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که روحیه و حال و هوای شهروندان آلمانی به مرور تیره‌تر شده و جنبه‌های مثبت رو به کاهش و احساسات منفی رو به افزایش است. در نظرسنجی موسسه Civey درباره منشاء و علت وضعیت حسی و روحیه افراد پرسشی نشده اما گمان می‌رود معضلاتی نظیر بالا رفتن تورم وبحران‌هایی نظیر تجاوز نظامی روسیه به اوکراین و پیامدهای آن در تیره و تار شدن وضعیت نقش مهمی داشته باشند.. طبق این قانون هر پناهجویی که به کشور دیگری برود می‌تواند ظرف ۶ ماه به همان کشور اول در اتحادیه اروپا عودت داده شود. این نظرسنجی بین ۱۶ تا ۲۳ سپتامبر انجام شده و به نظر می‌رسد رویدادهایی نظیر بسیج بخشی از نیروهای ذخیره ارتش روسیه و نگرانی از بالا گرفتن بحران و خطر جنگ در اروپا در پاسخ پرسش‌شوندگان نقش داشته است. بحران اقتصادی و تهدید فزاینده امنیت داخلی همزمان، روزنامه"تاگس اشپیگل" با استناد به یک گزارش داخلی اداره فدرال جنایی آلمان (BKA)  می‌گوید، این اداره برآورد می‌کند که افزایش بهای انرژی و تورم تهدیدی فزاینده برای امنیت داخلی است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این گزارش می‌گوید، با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی باید وضعیتی نظیر بالا گرفتن حرکت‌های اعتراضی به محدودیت‌های کرونایی را مد نظر داشت. با شکایت سه پناهجو حالا دادگاه عالی اروپا می‌گوید که سپری‌شدن مهلت استرداد به هر دلیلی که بوده باشد حقی برای دولت آلمان برای عملی‌کردن این استرداد در هر زمان دیگری ایجاد نمی‌کند.

اداره فدرال جنایی آلمان هشدار می‌دهد، این اتفاق زمانی ممکن است رخ دهد که بخش قابل توجهی از شهروندان موقعیت زندگی خود را به خاطر تصمیم‌گیری‌های سیاسی در معرض خطر احساس کنند. در گزارش داخلی BKA ابراز نگرانی شده که نارضایتی و خشم شهروندان ممکن است به اقدام‌هایی نظیر اشغال یا بلوکه کردن شرکت‌های فعال در حوزه انرژی یا صنایع تسلیحاتی و اقدام‌های مجرمانه علیه سیاستمداران و تصمیم‌گیرندگان منجر شود. اداره فدرال جنایی در برنامه‌های پیش‌گیرانه خود از جمله به زیر نظر گرفتن اسلامگرایانی پرداخته که تلاش می‌کنند از وضعیت بحرانی کنونی به نفع خود استفاده کنند و در مواردی خواستار حمله و ضربه‌زدن به زیرساخت‌های اقتصادی شده‌اند. نظر خود را با ما در میان بگذارید نظر شما. نظر خود را با ما در میان بگذارید نظر شما .