نظرسنجی گالوپ: استرس در سطح جهانی در بالاترین سطح خود | DW | 14.06.2022

24/03/1401 04:53 ب.ظ

نتایج نظرسنجی جدید مؤسسه گالوپ در مورد وضعیت کار و رضایت از شرایط زندگی افراد شاغل در سراسر جهان، خبر از رکوردی جدید می‌دهد: بالاترین سطح استرس. از سوی دیگر تعلق سازمانی کارکنان به شدت کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی جدید مؤسسه گالوپ در مورد وضعیت کار و رضایت از شرایط زندگی افراد شاغل در سراسر جهان، خبر از رکوردی جدید می‌دهد: بالاترین سطح استرس. از سوی دیگر تعلق سازمانی کارکنان به شدت کاهش یافته است. وضعیت آلمان در مقایسه با آمریکا و در مقایسه جهانی بهتر است. در این کشور از هر ۱۰۰ فرد شاغل، پاسخ ۴۰ نفر به این پرسش که آیا روز گذشته به هنگام کار استرسی به آنها وارد شده،"بله" بوده است.

در ایالات متحده ۵۲ نفر به این پرسش مؤسسه گالوپ پاسخ مثبت داده‌اند. میانگین جهانی این افراد ۴۴ نفر است.

برای تهیه گزارش"وضعیت محیط کار در سطح جهان در سال ۲۰۲۲" بیش از ۱۰۵ هزار شاغل در ۱۴۶ کشور به پرسش‌های مؤسسه گالوپ در مورد تأثیر کرونا بر کار و محیط کار و رضایتمندی از وضعیت زندگی خود پاسخ داده‌اند. گالوپ یک شرکت آمریکایی مشاوره مدیریتی است که به دلیل نظرسنجی‌هایی که انجام می‌دهد، با نام مؤسسه گالوپ شناخته شده است.

با بررسی گزارش گالوپ می‌توان به این نتیجه رسید که شهروندان اروپایی در سطح جهانی، به طور کلی جزو خوشبخت‌ترین‌ها هستند اما از نظر رضایت از رؤسا و مدیران خود جزو ناراضی‌ترین‌ها به‌شمار می‌روند.مارکو نیک، مدیر بخش تحقیقات و آنالیز مؤسسه گالوپ، استرس زیاد را بیش از هر چیز از پیامدهای همه‌گیری جهانی کرونا می‌داند. به باور او دلیل وضعیت بهتر آلمان در این حوزه نسبت به کشورهای دیگر این است که شاغلان در این کشور از ترکیبی از امنیت شغلی و سیستم باثبات اجتماعی–درمانی بهره می‌برند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

جزئیات جدید از سرقت صندوق امانات بانک ملی؛ «سارقان ۱۲ ساعت در بانک بودند»نخستین اظهارات سارقان بانک ملی نشان می‌دهد که آن‌ها با سکه‌های سرقتی، خودروهای خارجی و «هدیه تولد ۵۰ میلیون‌ تومانی» برای عمه خود خریده بودند. چه عمه خوشبختی همین هدیه به کدیه برای اینکه مسخره بودن اعتراف رو بگه

بازداشت برادر وحید باقری از زندانیان آبان پس از تحصن خانواده‌اش در مقابل مجلستحصن خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ در مقابل مجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی روبرو و برادر او بازداشت شد. برخورد خشونت آمیز یعنی چه؟ ماموران امنیتی یعنی همان نگهبانان زندان دیگه؟! من هم برم اینطوری داد و قتل کنم، بازداشت میشم چه برسه به اینها که سابقه اینکار را هم دارند

بیش از ۱۰۰ زخمی در پی انفجار در کارخانه شیمیایی فیروزآباد | DW | 13.06.2022در پی وقوع انفجاری در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد در فارس بیش از ۱۱۰ نفر مجروح شدند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس علت این انفجار را نشت یکی از مخازن این کارخانه شیمیایی اعلام کرده است. میدونی یکی از راههای مسالمت آمیز تغییر رژیم ... مردم به تاکسی و آدرس دادن بهم دیگه ، اسم زمان شاهنشاهی را بگن ... آنچنان تاثیری داره و حکومت عاجز از زدن و کشتن مردم از این بابت ... در سفری که من به آبادان داشتم مردم اصلا به هیچ عنوان اسامی بعداز انقلاب نمیگن ... چه طور برای کسی که بنا بگفته ی خودش پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری

ناگفته‌های جدید از سرقت بانک ملی/ مالباختگان برای تحویل اموال چه کنند؟رئیس پلیس پایتخت: *سارقان اصلی بانک ملی ۳ برادر و یک پسرخاله بودند *سارقان روز بعد از سرقت به خاطر جا گذاشتن وسایل دوباره به بانک رفتند *این‌ها آخرین جلسه خود را شب جمعه در منزل پدری خود و با حضور پدرشان برگزار کردند *این سرقت بعد امنیتی نداشته عه !!!! همه باور کردیم متاسفانه قدرت شخصیت پردازی هم ندارند دوستان بد نبود در حین آموزش برای عضویت در نیروهای انتظامی یه دو واحدی هم فیلمنامه نویسی و شخصیت پردازی بگذرانند ظاهرا'در آینده بیشتر بدردشان خواهد خورد

امیرعبداللهیان: آمریکا پکیج سیاسی جدید ایران را پذیرفت/ از مذاکره و دیپلماسی فرار نمی‌کنیمامیرعبداللهیان در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امورخارجه پاکستان: *از مذاکره و دیپلماسی فرار نمی‌کنیم * از طریق بورل و مورا پیام‌ها تبادل می‌شود وزیر خارجه پاکستان: مشتاقانه در انتظار دیدن روز نهایی شدن برجام هستیم

تصویب قوانین جدید در مورد اقلیت‌های دینی به چه معناست؟در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ شورای نگهبان دو ماده اضافه شده به کتاب پنجم تعزیرات را تایید کرد. به این ترتیب دو ماده ۴۹۹ مکرر و ۵۰۰ مکرر به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی اضافه شد.تصویب قوانین جدید در مورد اقلیت‌های دینی به چه معناست؟ اقلیت‌های_مذهبی

نتایج یک نظرسنجی گسترده از سوی مؤسسه گالوپ نشان می‌دهد که سطح استرس در سراسر جهان در طول بحران کرونا به اوج خود رسیده است.

وضعیت آلمان در مقایسه با آمریکا و در مقایسه جهانی بهتر است. در این کشور از هر ۱۰۰ فرد شاغل، پاسخ ۴۰ نفر به این پرسش که آیا روز گذشته به هنگام کار استرسی به آنها وارد شده،"بله" بوده است. در ایالات متحده ۵۲ نفر به این پرسش مؤسسه گالوپ پاسخ مثبت داده‌اند. میانگین جهانی این افراد ۴۴ نفر است.

برای تهیه گزارش"وضعیت محیط کار در سطح جهان در سال ۲۰۲۲" بیش از ۱۰۵ هزار شاغل در ۱۴۶ کشور به پرسش‌های مؤسسه گالوپ در مورد تأثیر کرونا بر کار و محیط کار و رضایتمندی از وضعیت زندگی خود پاسخ داده‌اند.

گالوپ یک شرکت آمریکایی مشاوره مدیریتی است که به دلیل نظرسنجی‌هایی که انجام می‌دهد، با نام مؤسسه گالوپ شناخته شده است.

با بررسی گزارش گالوپ می‌توان به این نتیجه رسید که شهروندان اروپایی در سطح جهانی، به طور کلی جزو خوشبخت‌ترین‌ها هستند اما از نظر رضایت از رؤسا و مدیران خود جزو ناراضی‌ترین‌ها به‌شمار می‌روند.مارکو نیک، مدیر بخش تحقیقات و آنالیز مؤسسه گالوپ، استرس زیاد را بیش از هر چیز از پیامدهای همه‌گیری جهانی کرونا می‌داند. به باور او دلیل وضعیت بهتر آلمان در این حوزه نسبت به کشورهای دیگر این است که شاغلان در این کشور از ترکیبی از امنیت شغلی و سیستم باثبات اجتماعی–درمانی بهره می‌برند.

به اعتقاد او به همین دلیل شاغلان در آلمان نسبت به کشورهای دیگر نگرانی کمتری در مورد معیشت خود دارند. به باور این کارشناس، الزام دورکاری (کار از خانه) در آلمان که باعث حذف مسیر رفت و برگشت به محل کار شده، به کاهش سطح استرس روزانه هم کمک کرده است.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا هلند از نظر امکان دورکاری برای کارکنان با ۵۴ درصد در صدر جدول قرار دارد و رومانی و بلغارستان در قعر جدول.نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهند که تعلق سازمانی شاغلان و تعهد و التزام شغلی در اروپا کاهش چشمگیری داشته و بر شمار کسانی که در جستجوی شغل و کارفرمایی دیگر هستند افزوده شده است.

نتایج نشان می‌دهند که تقریبا نیمی از کارکنان مؤسسات و شرکت‌ها در اروپا در کنار شغل فعلی در حال جستجوی موقعیت کاری جدیدی هستند و معتقدند، اکنون زمان برای تغییر شغل مناسب است.بر پایه نتایج این نظرسنجی تنها ۱۶ درصد از پرسش‌شوندگان در آلمان به خاطر مدیران خود احساس تعلق سازمانی دارند.

در حوزه احساس تعلق سازمانی در میان شاغلان، اروپا با ۱۴ درصد کمترین رتبه را در میان ده منطقه بررسی شده در جهان به خود اختصاص داده است. بیشترین حس تعلق سازمانی را شاغلان در ایالات متحده و کانادا نشان می‌دهند.رضایت از زندگی در مقایسه با سال گذشته در سطح جهانی کاهش داشته است: یک سوم از پرسش‌شوندگان گفته‌اند که از شرایط زندگی خود راضی‌ هستند.

میانگین رضایت افراد از وضعیت و شرایط خود، در سطح اروپا ۴۷ درصد است و در آلمان ۵۶ درصد.

علت پایین بودن رضایتمندی از زندگی در سطح جهانی را شاید بتوان با این مسئله در ارتباط دانست: تنها یک پنجم از تمامی پرسش‌شوندگان گفته‌اند، درآمدشان به حدی است که می‌توانند با آن به خوبی زندگی کنند. در اروپا ۴۲ درصد از پرسش‌شوندگان درآمد خود برای اداره یک زندگی خوب را مناسب توصیف کرده‌اند.

بر اساس نظرسنجی گالوپ خشنودترین شاغلان در کشورهای اسکاندیناوی زندگی می‌کنند. در فنلاند، دانمارک، ایسلند و نروژ میزان رضایت دو سوم یا بیشتر است.

مارکو نیک می‌گوید: «خلاصه این نتایج این است که اروپا برای زندگی عالی است اما نه برای کار. در حالی که رضایتمندی از زندگی در میان شاغلان اروپایی بالاتر از حد متوسط جهانی است اما آنها در عین حال از مدیران و شیوه مدیریتی که در محیط کار خود تجربه می‌کنند نسبت به سایر نقاط جهان مأیوس‌تر و ناراضی‌تر هستند.»پژوهش‌های دانشمندان نشان می‌دهد که شنیدن موسیقی به کاهش و رفع استرس کمک می‌کند. موسیقی‌های آرام و بدون کلام برای این کار از همه مناسب‌تر هستند.بکوشید روش‌ها و راه‌هایی برای استرس‌زادیی به کار ببندید. تمرینات تنفسی یا تمریناتی ویژه برای باز شدن عضلات و همچنین یوگا مؤثر‌اند. یوگا ورزشی است که به انرژی و تمرکز نیاز دارد و ممکن است در نگاه اول سخت و دشوار باشد، اما فرد را آرام می‌کند و به توازن و تعادل او کمک می‌کند. یکی از نکات مهم استمرار و تداوم در انجام تمرینات است. به قول معروف کار نیکو کردن از پر کردن است.قدم زدن در فضای سبز و آزاد در رفع استرس بسیار تأثیرگذار است. دیدن درختان و فضای سبز معمولا روح انسان را آرام می‌کند و مغز استرس‌زده نیز بر اثر هوای تازه جانی دوباره می‌گیرد.وقتی انسان دچار استرس است، غالبا فراموش می‌کند که نگرانی‌ها و فشارها را می‌توان با دوستان و نزدیکان تقسیم کرد. نشست و صحبت با دوستان معمولا در کاهش و رفع استرس مؤثر هستند و سبب می‌شوند که انسان با دیدی دیگر و تازه به مسائل نگاه کند.استرس فقط فشاری روحی نیست، بلکه وضعیت جسمی و بدن انسان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. حمام یا وان آب گرم در رفع استرس موثر است، چرا که بر اثر این گرما ماهیچه‌های بدن نرم می‌شوند و روح انسان نیز به‌تدریج آرام می‌گردد.ورزش نیز در رفع استرس بسیار مفید است. ورزشی را انتخاب کنید که انجام آن برایتان لذت‌بخش است و سبب می‌شود که استرس‌تان را کاهش دهد، خواه دویدن، خواه دوچرخه‌سواری یا شنا. فعالیت‌های ورزشی مستمر و درازمدت به شما کمک می‌کند تا با معضل استرس بهتر کنار بیایید.افرادی که دچار استرس هستند، غذا خوردنشان نیز با سرعت و اضطراب همراه است. بسیاری‌ها در لحظات پراسترس غذا را به جای آنکه بخورند، می‌بلعند. سعی کنید که در چنین مواردی در آرامش غذا بخورید و از آن لذت ببرید. همین استراحت و وقفه کوتاه از استرس شما می‌کاهد.نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشت، خواب کافی است. در موارد یا روزهایی که دچار استرس هستید، بکوشید که به موقع بخوابید و به بدن و روح خود فرصت استراحت بدهید.وقفه و استراحت کلا نقش مهمی در دوران و ساعات پراسترس بازی می‌کنند. گاهی حتی استراحت‌ها و تنفس‌های ۵ دقیقه‌ای کافی است تا از استرس شما کاسته شود. سعی کنید این وقفه‌های کوچک را در برنامه روزانه خود بگنجانید و در نظر گیرید.خندیدن نیز به کاهش و رفع استرس کمک می‌کند. خندیدن سبب باز شدن عضلات و ماهیچه‌ها می‌شود و همچنین با هورمون‌های استرس‌زا مقابله می‌کند. جالب توجه این که خندیدن حتی در مواردی که از روی ادب می‌خندید یا لبخند می‌زنید هم تأثیر دارد.