نظرسنجی ایسپا: ۷۷ درصد از سرمایه‌گذاران بورس در دو سال گذشته مال باخته‌اند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تازه‌ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی ایران (ایسپا) نشان می‌دهد ۲۰.۹ درصد از مردم در دو سال گذشته در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند که از بین‌ آن‌ها بیش از ۷۷ درصد ضرر کرده‌اند. اخبار_ایران تهران بورس ایسپا

استان‌وایر- تازه‌ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی ایران نشان می‌دهد ۲۰.۹ درصد از مردم در دو سال گذشته در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند که از بین‌ آن‌ها بیش از ۷۷ درصد ضرر کرده‌اند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ منتشر شده است، تنها ۸ درصد شرکت‌کنندگانی که در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند گفته‌اند از این سرمایه‌گذاری سود کرده‌اند.جامعه آماری این نظرسنجی که توسط یک مؤسسه رسمی داخل ایران طی روزهای ۱۶ تا ۲۰ تیرماه انجام شده، ۱۵۸۵ نفر از افراد بالای ۱۸ سال کل کشور بوده‌اند.

پیش از این، «احمد علیرضا بیگی»، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که ۵۰ میلیون ایرانی در بورس اموال خود را از دست داده‌اند. نظرسنجی ایسپا در حالی از ضرر ۷۷ درصد از سرمایه‌گذاران در بورس خبر می‌دهد که بر اساس گزارش «نود اقتصادی» که درباره درآمد دولت از مالیات بورس منتشر شده، دولت در سال ۱۳۹۹ از نقل و انتقال سهام در بورس ۱۷ هزار و ۹۸۹ میلیارد تومان درآمد مالیاتی کسب کرده بود.

«علی‌ خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی بازار بورس را بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری معرفی کرده و مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری در این بازار کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نظرسنجی ایسپا: سهامداران بورس ایران در سال گذشته بیش از 77 درصد ضرر کردندتازه‌ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی ایران (ایسپا) نشان می‌دهد 20.9 درصد مردم در دو سال گذشته در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند که از بین‌ آن‌ها 77.1 درصدشان ضرر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دوازده‌ هزار خانواده افغان در استان تخار از ترس طالبان از خانه‌هایشان فرار کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ميكم به اين يارو بايدن خوابالو هم بايد مثل اوباما يه جايزه صلحى يا يه چيزى بدن👺👺👺👺👺👺
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چهارمین شب ناآرامی‌ها در خوزستان و گزارش‌ها از زخمی شدن یک نفر در سوسنگرددر تصاویری که از اعتراضات در سوسنگرد در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، گروهی از موتورسواران و نیز شماری از مأموران اسلحه به دست در حال عقب راندن معترضان دیده می‌شوند. اینا دارن با شلیک گاز مناطق رو ضد عفونی میکنن .ملت خوزستان هم با تیر هوایی جشن گرفتن بیشتر از ۴۲ زخمی داشته دیشب، یک زخمی چیه؟ خبر منتشر کردن شما هم آخوندیه. دقت کنید! گوشه سمت چپ پایین تصویر! اوباش اسلحه به دست کاملا واضح است. اینها معترض نیستند منافقین هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

میزان سازش در طلاق‌های توافقی فقط ۱۴ درصد است/ از روابط زوجین طی ۵ سال اول زندگی در تهران و کرج مراقبت می‌کنیممدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از ۱۱۸ هزار پرونده طلاق‌های توافقی و سایر دعاوی در سامانه تصمیم بررسی شده است، گفت: در طلاق‌های توافقی طرفین تصمیم خود را برای جدایی گرفته‌اند و مداخله در این طلاق‌ها بسیار سخت است. در این دسته از مداخلات متوسط سازشی که ایجاد شده، ۱۴.۶ درصد بوده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا در تزریق اولین دوز واکسن کرونا از آمریکا پیشی گرفتکلمان بون، وزیر امور اروپایی فرانسه در یک پیام توییتری از این موفقیت استقبال کرده و نوشته است: «ما این کار را ادامه و سرعت واکسیناسیون را افزایش می‌دهیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراضات در خوزستان؛ انتقاد نماینده خوزستان از روحانی و قالیبافنماینده شادگان به برگزار نشدن جلسه فوق‌العاده در مجلس برای حل مشکلات خوزستان واکنش نشان داد و گفت وضعیت خوزستان واقعا خوب نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »