نظرات متضاد سخنگویان وزارت بهداشت و وزارت خارجه ایران درباره چین

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتقاد تند سخنگوی وزارت بهداشت ایران از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه گیری ویروس کرونای جدید با واکنش سفیر چین در تهران و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همراه شده است. کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران یکشنبه در جلسه مطبوعاتی روزانه خود با اشاره به بروز همه گیری در ووهان چین، آمار منتشر شده درباره مرگ و میر این بیماری به وسیله مقام های چینی را یک شوخی تلخ عنوان کرده بود.

Image captionانتقاد تند سخنگوی وزارت بهداشت ایران از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه گیری ویروس کرونای جدید با واکنش سفیر چین در تهران و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همراه شده است.

آقای جهانپور در سخنانی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، گفت:‌ به نظر می‌رسد آمارهای چین یک شوخی تلخ بود. زیرا بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد. همه این موارد مبتنی بر گزارش‌هایی بود که از چین گزارش می‌شد... اگر در چین گفته می‌شود دو ماهه یک اپیدمی مهار شده، باید بیشتر درباره آن فکر کرد.

چین تاکنون مرگ ۳۳۳۱ نفر را در اثر ابتلا به ویروس کرونا تایید کرده است در صورتی که این رقم در ایتالیا نزدیک به ۱۶ هزار نفر، در اسپانیا نزدیک به ۱۳ هزار نفر و در آمریکا ۹۶۰۰ نفر اعلام شده است.چانگ هوا در پاسخ به آقای جهانپور به انگلیسی نوشت: وزارت بهداشت چین هر روز کنفرانس خبری برگزار می کند. پیشنهاد می کنم که شما برای نتیجه گیری اخبار آنها را به دقت بخوانید.

آقای موسوی در توییتر نوشت:‌ دولت و مردم چین پیشتاز مقابله با ویروس کرونا هستند و با سخاوت به کشور جهان کمک می کنند. شجاعت، تعهد و حرفه ای گری چین در مهار کووید- ۱۹ مستحق تقدیر است. در این شرایط سخت، ایران همواره ممنون چین است.علاوه بر این تعدادی از کاربران حامی حکومت ایران نیز از سخنان آقای جهانپور انتقاد کرده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اینا هنوز یاد نگرفتن قبل از هر چرت و پرتی حداقل قبلش با هم هماهنگ کنن،

وزارت بهداشت دیگه خجالت کشیده خواسته یک حرف راستی زده باشه که وزارت خارجه دوباره با توهم توطئه وارد عمل شد

آش چيني اونقدر شور بوده كه صدا اينها هم دراومده

رهخرتون چیزی افاضه نکردن که تو ماتحتتون بچپونید!؟

اخرش یکی پیدا شد ازحکومت علیه ارباب چین انتقادکند چین ورسیه دنیاروبه تباهی میکشن .وایران بزرگترین مستعمره این دوکشور کثیفه کمونیستی شده

کرونای جدید دیگه چه سیقه ایه باو بخدا چین داره حمله بیولوژیکی میکنه اون وقت ما گیر دادیم به ترامپ

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معاون وزارت بهداشت: وضعیت کرونا در تهران نگران کننده استایرج حریرچی تاکید کرد تا زمان ساخت واکسن یا دارو برای مبارزه با این ویروس، کرونا همچنان وجود خواهد داشت. به همین دلیل تا زمان کشف هرگونه واکسن یا دارویی «باید با زندگی با کرونا عادت کنیم.» مردم تهران: ببخشید تو رو خدا باعث نگرانیتون شدیم اقایون و دوستان تهرانی کل کشور پراکنده شدن و مسافرتشون رو انجام دادن و کلیه شهر ها رو در گیر کرونا کردن.نوبتی هم باشه نوبت کلان شهر تهرانه که وضعیتش قرمز بشه. خود کرده را تدبیر نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین اخبار کرونا در ایران| کاهش ورود بیماران به مراکز درمانی / تداوم همکاری‌ها با وزارت بهداشت / مردم در خانه بمانند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ــ این روزها همه‌جا صحبت از جولان ویروس کروناست؛ ویروسی که از چین شروع شده و دامن خیلی از کشورها از جمله ایران را هم گرفته است. عای خدا شکککرت همون صد تا تک‌نفر را کاهش حساب کزدید دیگه؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

به‌گفته وزارت بهداشت ایران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۹ نفر در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور جان باخته‌اندبه این ترتیب تا کنون مجموع مرگ و میر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران به ۳ هزار و ۴۵۲ نفر رسید. وزارت بهداشت از اول کرونا آمارش روی ۱۳۹ تا ۱۴۲ نفر فوتی در روز است ، این عجیب نیست ......
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح فاصله گذاری اجتماعی با تبدیل به فاصله‌گذاری هوشمند ادامه خواهد یافت/ مختصات اجرای این طرح امروز توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شودرئیس جمهور صبح شنبه در جلسه‌ای با رؤسای کمیته‌های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا، میزان تاثیر اجرای مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی را برای اجرای مرحله سوم این طرح با عنوان 'فاصله گذاری هوشمند اجتماعی' مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزارت کشور تونس: نیروهای امنیتی دو تروریست را کشتندبخش انگلیسی صدای آمریکا – وزارت کشور تونس شنبه شب اعلام کرد سربازان و اعضای گارد ملی دو «عامل تروریستی» را در غرب آن کشور کشته‌اند.\r\n به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت کشور تونس در بیانیه‌ای گفت که این
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتصاب سرپرست وزارت امور خارجه افغانستانمحمد حنیف اتمر به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان منصوب شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »