نظام اداری ما ناکارآمد است و با تغییر مدیر و وزیر اوضاع تغییر نمی‌کند/ بسیاری از وزارتخانه‌ها دچار ایستایی وافول شد‌ه‌اند

09/03/1401 08:43 ق.ظ

نماینده مجلس در گفت و گو با ایلنا: نظام اداری ما ناکارآمد است و با تغییر مدیر و وزیر اوضاع تغییر نمی‌کند/ بسیاری از وزارتخانه‌ها دچار ایستایی وافول شد‌ه‌اند

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود، با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی نزدیک به 50هزار میلیارد کسری اعتبار دارد، گفت: یکی از دلایل آن عدم پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی ازسوی دولت‌ها است . وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی نیازمند مدیریت کارآمد است، افزود: ما قبل ازسال جدید شاهد رشد قابل توجه حداقل دستمزد کارگران بوده ایم، اما رشد اسمی صرفا توجیه کننده تأمین معیشت کارگران نخواهد بود و باید این رشد اسمی با معیشت مردم مطابقت...

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی نیازمند مدیریت کارآمد است، افزود: ما قبل ازسال جدید شاهد رشد قابل توجه حداقل دستمزد کارگران بوده ایم، اما رشد اسمی صرفا توجیه کننده تأمین معیشت کارگران نخواهد بود و باید این رشد اسمی با معیشت مردم مطابقت پیدا کند و با قدرت خرید واقعی حقوق بگیران تطابق داشته باشد.

وی، گفت: در این خصوص باید منابع سازمان به خوبی حفظ و صیانت شود؛ سعی ما براین بوده که تکلیف بیمه ای غیرحمایتی و غیرمنطقی بر دوش سازمان تامین اجتماعی نگذاشته باشیم.نماینده مردم ایجرود و ماهنشان، با بیان اینکه دست های بسیاری بویژه در حوزه شرکت های تابعه سازمان وجود دارد که همواره به سازمان تامین اجتماعی به عنوان حیاط خلوت نگاه می کنند؛ گفت: صرف فساد ستیزی نمی تواند عده ای را از این مجموعه خارج یا وارد کرد، در این خصوص علم بیمه ای و مدیریتی کافی لازم است و ضروری است شرکت ها از وضعیت حیاط خلوت بودن خارج و دریک اتاقک شیشه ای قرار بگیرند.

وی، تاکید کرد: در این خصوص مدیریت منابع و مصارف حرف اول را می‌زند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

ممکن است خارج‌سازی پیکر جانباختگان متروپل با تاخیر زمانی انجام شودوزیر کشور گفت: با توجه به حجم آوارها در متروپل ممکن است عملیات خارج‌سازی پیکر جانباختگان با تاخیر زمانی انجام شود اما همه تلاش نیروهای امدادی این است که با هماهنگی و همدلی کار با سرعت بسیار بیشتری پیش رود.

قبل از صدور پروانه ساخت متروپل کلید خورده بود/ با متخلفان برخورد قاطع خواهد شدنایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس بررسی هایی که تاکنون از سوی کمیسیون عمران صورت گرفته ساخت متروپل قبل از صدور پروانه کلید خورده و بعد از ساخت چندین طبقه سازمان نظام مهندسی به موضوع ورود کرده و چندین گروه ناظر تعیین و سپس تغییر می کنند.

انتشار تصاویری از پایگاه پهپادی «به‌کلی سری» ایران در میانه تنش‌ها با اسرائیلیک روز بعد از انتشار گزارشی از حمله پهپادی اسرائیل به مرکز نظامی پارچین در حومه تهران، ایران از «پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳» رونمایی کرد. متادیتای عکس نشون میده که مال ۱۰ روز قبله. شاید تا دیروز سری می بود ولی الان بکلی ریده شد در سرش، حاکمیت بی عرضه که توان حفاظت از اماکن و نیروهای خودشو نداره مگر چیز سری ای هم دارد حمله پهپادی ؟؟؟؟؟ 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣مکه از این خایه ها دارید شماها و اون کسکش های اسراییلی 🤣🤣🤣

پوتین: برای از سرگیری مذاکرات با اوکراین آماده‌ایمبه دنبال درخواست آلمان و فرانسه برای از سرگیری مذاکرات میان مسکو و کی‌یف، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه شنبه 7 خرداد از آمادگی کشورش برای از سرگیری پوتین تا چند روز قبل هرگونه مذاکره را رد می کرد. معلوم است که کاملا در تنگنا قرار گرفته. آیا او جرأت خواهد کرد از مخفیگاه اش خارج شود و رو در روی زلنسکی بشیند و حرف بزند ؟!

پافشاری مجلس بر تغییر روش پرداخت نقدی به کارت اعتباری است/ آماده‌سازی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک بیشتر از ۲ ماه زمان می‌بردرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک گفت: نمی‌توانم عدد بگویم اما با این وضعیتی که ما می‌بینیم، پیش‌بینی می‌کنم که بیشتر از ۲ ماه زمان ببرد. من نمیدونم چه اصراری بر کوپن هست . غیر از اینکه سر ماه اجناس بنجل و آشغال شرکت‌های داخلی را با قیمت بالا به خیک ملت ببندند و پول نقدها خودشان هاپولی کنند . ملت باید هرجور که می‌خواهد یارانه اش را خرج کند . فضول نمی‌خوان لطفاًصدای اعتراض کارکنان قراردادمدت موقت وزارت نفت را به بیعدالتی و اپارتاید اداری و مالی حاکم بشنوید و ناجی 27000 خانوار بستوه آمده از ۱۰ سال جبر و ظلم باشید. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی مصوبه_۲۱۴۸۷_دولت_قصد_دور_زدن_مصوبه_مجلس_مورد_تایید_شورای_نگهبان_را_دارد جز ۱_۴بندالف تبصره۱۲ را دولت قصد دارد احیا کند در_مقابل_نقض_قانون_بایستید جلوی_اعتصابات_اعتراضات_را_بگیرید

تغییر برخی وزیران، معاونین و کارمندان عالی رتبه به دستور ملک سلمانملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی یک‌شنبه 8 خرداد طی فرمانی برخی تغییرات را در سطح وزیران، معاونین وکارمندان عالی‌رتبه انجام داد.به گزارش چرا

سید مرتضی خاتمی در گفت و گو با ایلنای زنجان گفت: امروز کارگران ما در مضیقه معیشت ، مسکن ، دستمزد و امنیت شغلی هستند.این در حالی است که در حوزه شاخص اجتماعی هم نمره قبولی و مناسبی در کشور نداریم. نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس، با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی به صورت فوری و فوتی نیازمند مداخله است، تصریح کرد: در این زمینه ابتدا نیازمند یک سری مداخلات فوری و یک سری مداخلات در واقع میانی هستیم که در زمان متوسط باید به آنها پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی نیازمند مدیریت کارآمد است، افزود: ما قبل ازسال جدید شاهد رشد قابل توجه حداقل دستمزد کارگران بوده ایم، اما رشد اسمی صرفا توجیه کننده تأمین معیشت کارگران نخواهد بود و باید این رشد اسمی با معیشت مردم مطابقت پیدا کند و با قدرت خرید واقعی حقوق بگیران تطابق داشته باشد.

وی، گفت: در این خصوص باید منابع سازمان به خوبی حفظ و صیانت شود؛ سعی ما براین بوده که تکلیف بیمه ای غیرحمایتی و غیرمنطقی بر دوش سازمان تامین اجتماعی نگذاشته باشیم.نماینده مردم ایجرود و ماهنشان، با بیان اینکه دست های بسیاری بویژه در حوزه شرکت های تابعه سازمان وجود دارد که همواره به سازمان تامین اجتماعی به عنوان حیاط خلوت نگاه می کنند؛ گفت: صرف فساد ستیزی نمی تواند عده ای را از این مجموعه خارج یا وارد کرد، در این خصوص علم بیمه ای و مدیریتی کافی لازم است و ضروری است شرکت ها از وضعیت حیاط خلوت بودن خارج و دریک اتاقک شیشه ای قرار بگیرند.

وی، تاکید کرد: در این خصوص مدیریت منابع و مصارف حرف اول را می‌زند. چرا که تا کنون چیزی بیش از آنچه که درحیطه تغییرات افراد شاهد بوده ایم چیز دیگری ندیدم.

خاتمی، با اشاره به اینکه تغییر یک مدیر یا وزیر اوضاع را تغییر نمی دهد، افزود: نه تنها بعد از شروع به کار دولت سیزدهم خیلی از وزارتخانه ها وضعیت رو به رشد نداشتند؛ بلکه دچار ایستا‌یی و افول شده‌اند.

وی،افزود: دولت تحول باید رویکرد های تحولی داشته باشد، با تغییر صرف مدیران؛ نمی توان کاری کرد، لازم است تحول رویکردی را در جامعه شاهد باشیم و اینکه ما یک نظام اداری بسیار نا بسامان و بسیار نا کارآمد داریم.

باید درباره حذف ارز ترجیهی تمهیدات جایگزین پیش‌بینی شود

خاتمی، با اشاره به حذف ارز ترجیهی نیز ، گفت: ما از اول اجرای این طرح منتظر ارائه طرح جایگزین های اقتصادی، دولتمردان مسئول بودیم، تا به عنوان رئیس تیم اقتصادی آن را ارائه بدهند که تا به امروز ارائه ندادند و همچنان اصرار بر حذف ارز ترجیهی داشتند.

نماینده مجلس، با بیان اینکه هنوز هم برای ارائه جایگزین‌های اقتصادی حذف ارز ترجیهی دیر نشده است، افزود: ما معتقدیم قبل ازتمهید مقدمات در مورد کالاها و هر نهاده ای که قرار است ارز آن حذف شود، باید تمهیدات جایگزین پیش بینی شود.

وی، در مورد حذف ارز ترجیهی دارو نیز، یاد آورشد: ما دراین خصوص خطر بزرگتر را اعلام کرده و می کنیم ؛ اعلام می کنیم، تا زمانی که ما به التفاوت را در بیمه ها نبینیم صحبت از حذف ارز ترجیهی حرفی به گزاف است و این باعث نا بسامانی در امور کشور خواهد شد.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود، در مورد یارانه گندم و آرد نیز، گفت: ما به التفاوت قیمت اجرای این طرح باید در بین اقشار ضعیف جامعه و در زنجیره کار اعمال شود و افراد که یارانه بگیر هستند باید برای آنها یارانه شارژ شود.

خاتمی،تاکید کرد: ما معتقد هستیم ارز ترجیهی فساد آور است، اما اگر جایگزین های آن را پیش بینی نکنیم اجرای این طرح تبدیل به هرج و مرج در جامعه منجر خواهد شد و یقینا پیش بینی های لازم باید دراین خصوص انجام شود.

نماینده مردم درخانه ملت، اضافه کرد: ضروری است با هم اندیشی از این گذر گاه سخت بتوانیم عبور کنیم.

خاتمی، با اشاره به اهمیت تجهیز بیمارستان‌ها به تجهیزات لازم پزشکی و کمبود کادر پزشکی نیز، افزود: دانشگاه علوم پزشکی امروز دیون و مطالبات بسیاری دارد و ما از متولیان وزارت در درخواست داریم در پرداختی های تامین اجتماعی بویژه در استان زنجان تلاش بکنند.

وی، با بیان اینکه اخیرا بعد از تصدی مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی یکی از مراکز درمانی خیریه استان زنجان هیچ گونه دریافتی نداشته ، تاکید کرد: اینها نشانه‌های خوبی در استان نیست.

خاتمی ،با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت ها تقویت بنیه رفاه کارگران در جامعه است، تصریح کرد: ضروری است نسبت به پرداخت مطالبات بیمه ها و اسناد دفترچه ای و بیمه نامه‌های کارگران تمهیداتی اتخاذ شود که جامعه پزشکی به صورت یک طرفه شامل سوبسید نباشد.

قرار نیست صنوف مختلف از جیب خود سوبسید پرداخت بکنند

خاتمی، اضافه کرد: قرارنیست صنوف مختلف سهم نظام سلامت را از جیب خود به عنوان سوبسید پرداخت بکنند، تا جامعه اداره شود و دولت بتواند جامعه را به دو گروه تقسیم کند.

وی، با بیان اینکه ضروری است روشنگری های‌مان درجامعه همه جانبه باشد؛ از کارشناسان مطبوعاتی و صاحبان قلم و رسانه ای استان زنجان در خواست می شود در حوزه های اقتصادی، صنت بیمه ای و نظام سلامت با نگرش پرداختن به مقاله های کارشناسی خلا موجود در این زمینه را پر کنند.