نصرالله می‌گوید حاضر است «سوخت مجانی ایران» را به لبنان بیاورد

04/05/1401 09:53 ق.ظ

حسن نصرالله، رهبر گروه حزب‌الله لبنان که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، آمادگی خود را برای «ارائه مجانی سوخت ایران» به نیروگاه‌های برق لبنان، به شرط موافقت دولت لبنان اعلام کرد.

حسن نصرالله، رهبر گروه حزب‌الله لبنان که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، آمادگی خود را برای «ارائه مجانی سوخت ایران» به نیروگاه‌های برق لبنان، به شرط موافقت دولت لبنان اعلام کرد. حسن نصرالله، رهبر گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، آمادگی خود را برای «ارائه مجانی سوخت ایران» به نیروگاه‌های برق لبنان، به شرط موافقت دولت لبنان اعلام کرد.

آقای نصرالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین که شامگاه دوشنبه منتشر شد، در عین حال مدعی شد که دولت لبنان «به دلیل ترس» از تحریم‌های آمریکا «جسارت سیاسی» برای پذیرفتن سوخت از ایران ندارد.

این اظهارات نصرالله در واکنش به اظهارات اخیر جبران باسیل، داماد میشل عون رئیس‌جمهور لبنان و رهبر حزب مسیحی «جنبش آزاد میهنی» لبنان است که متحد حزب‌الله به شمار می‌رود. او به تازگی از حزب‌الله و وزیر انرژی لبنان خواسته تا از ایران به لبنان سوخت وارد کنند.

اما رهبر حزب‌الله پیشتر نیز بر واردات سوخت از ایران به لبنان تأکید کرده بود. نصرالله سال گذشته و پس از درگیری بر سر سوخت در لبنان که به مرگ ۲۸ نفر منجر شد، گفت: «در ایران به اندازه‌ای سوخت وجود دارد که کشتی‌ها پر بوده و منتظر خریدار هستند». headtopics.com

بی‌غیرتی حاکمان ایران

مرتيكه مفت خور .

حسن خرس الله

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

آیا اين واقعيت داره كه سيد حسن نصرالله از مجاني يا‌ بصورت رايگان دريافت كردن نفت ایران براي براه انداختن برق لبنان ديشب در خطابش سخن گفته همينطوري كه راديو فردا اين خبر درز كرده؟ اخه یکی نیست این خرس ا... خیککی را کتلت کنه ، شررر و ورررر کمتر بگه مال پدر قرومساقت است.؟ هر یک لیتر نفت لقمه نانیست ک از دهان کودکان ایران میدوزدید .چه بلایی سرتان آورده اند.مردم : این طایفه حرامیان. که مگس می دزدت سهم عقاب را.

امیر عبداللهیان به کویت می رود/ روابط ایران-کویت مستحکم و رو به رشد استسفیر ایران در کویت با اشاره به موافقت ایران با تعیین سفیر کویت در تهران و آمادگی برای استقبال از وی گفت که امیرعبداللهیان به زودی به کویت سفر خواهد کرد.

احتمال انتقال اسدالله اسدی به آمریکا برای جلوگیری از استرداد به ایراندو روزنامه بلژیکی روز دوشنبه ۳ مرداد گزارش کردند که ایالات متحده در حال بررسی ارسال درخواست تحویل اسدالله اسدی، دیپلمات-بمب‌گذار جمهوری اسلامی، از بلژیک است تا از استرداد او به ایران جلوگیری کند. اخبار_ایران

مقام ایرانی: روسیه به ایران اجازه افزایش ناوگان دریایی در خزر را نمی‌دهدمسعود دانشمند، عضو هیئت مدیره کانون موسسات حمل‌ونقل ایران در اظهاراتی اعلام کرد که روسیه به ایران اجازه افزایش ناوگان دریایی در دریای خزر را کدومش ؟ برای استنادش به شکم نامبارک بن سلمان مراجعه کنیم ؟ یک مقام ایرانی ؟ منبع خبری : خب درست است، جهان مال روسیه است.

ایران فعالیت دوربین‌های «فراپادمانی» را به احیای برجام مشروط کردرئیس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید تهران در جریان غنی‌سازی اورانیوم بدون هماهنگی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کاری انجام نداده است. این در حالی است که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این گفته بود که برنامه هسته‌ای ایران «در حال پیشرفت» است و آژانس «نظارت بسیار محدودی» بر آن دارد.

۳۳ نفر دیگر در ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختندوزارت بهداشت ایران از جان‌باختن ۳۳ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران طی شبانه روز منتهی به سوم مرداد ماه خبر داد. بگو دیگه واکسن وطنی اب مقطر حتی او سینوفارشو طرف دو دودوزشو پارسال زده بود فوتی داشت از آشناهای ما،جنایتکار هایی که خودشون امریکایی زدن معظم له که ممنوع کرد بود واکسن امریکایی رو

لایحه «معاهده انتقال محکومان بین ایران و بلژیک» به مجلس ارسال شدلایحه «معاهده انتقال محکومان بین ایران و بلژیک» به مجلس ارسال شد با امضای رئیس جمهور، لایحه «معاهده انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک» جهت سیر مراحل قانونی، به مجلس شورای اسلامی ارسال شد

نسخه چاپی

حسن نصرالله، رهبر گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، آمادگی خود را برای «ارائه مجانی سوخت ایران» به نیروگاه‌های برق لبنان، به شرط موافقت دولت لبنان اعلام کرد.

آقای نصرالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین که شامگاه دوشنبه منتشر شد، در عین حال مدعی شد که دولت لبنان «به دلیل ترس» از تحریم‌های آمریکا «جسارت سیاسی» برای پذیرفتن سوخت از ایران ندارد.

این اظهارات نصرالله در واکنش به اظهارات اخیر جبران باسیل، داماد میشل عون رئیس‌جمهور لبنان و رهبر حزب مسیحی «جنبش آزاد میهنی» لبنان است که متحد حزب‌الله به شمار می‌رود. او به تازگی از حزب‌الله و وزیر انرژی لبنان خواسته تا از ایران به لبنان سوخت وارد کنند.

اما رهبر حزب‌الله پیشتر نیز بر واردات سوخت از ایران به لبنان تأکید کرده بود.

نصرالله سال گذشته و پس از درگیری بر سر سوخت در لبنان که به مرگ ۲۸ نفر منجر شد، گفت: «در ایران به اندازه‌ای سوخت وجود دارد که کشتی‌ها پر بوده و منتظر خریدار هستند».

پس از آن گزارش‌هایی از رسیدن نفتکش‌هایی حامل سوخت ایران به سوریه به مقصد حزب‌الله لبنان منتشر شد.

هشدار دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره بهره‌برداری از میادین نفت و گاز در دریای مدیترانه

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وقت وزارت خارجه ایران در یک نشست خبری گفت: «قطعاً ما نمی‌توانیم درد و رنج طراحی‌شده علیه مردم لبنان را ببینیم».

اما مخالفان حزب‌الله در لبنان می‌گویند که خرید سوخت از ایران، این کشور را که هم‌اکنون نیز دچار سختی‌های بسیار است در معرض خطر تحریم‌ها قرار می‌دهد.

علاوه بر تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، آمریکا گروه حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده است.

همچنین در ادامه تنش‌ها میان لبنان و اسرائیل بر سر میدان گازی مورد مناقشه «کاریش» در دریای مدیترانه، نصرالله بار دیگر اسرائیل را تهدید کرد.

او گفت که اگر استخراج نفت و گاز از این میدان در ماه سپتامبر و پیش از این که «لبنان حق خود را بگیرد» آغاز شود، «ما به سمت مشکل [جنگ با اسرائیل] خواهیم رفت.»

نصرالله با اشاره به توانایی‌های پهپادی حزب‌الله افزود: «ما هدفی را تعیین کرده‌ایم و بدون هیچ تردیدی به‌سمت آن می‌رویم و هر کاری نیاز باشد برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهیم.»

او درباره اهداف مورد نظر حزب‌الله برای حمله نیز گفت: «اینجا بحث میدان کاریش یا قانا مطرح نیست بلکه بحث ما همه میادین نفتی و گازی است.»دبیرکل حزب‌الله لبنان ۲۲ تیر نیز هشدار داده بود که اگر لبنان نتواند از حقوق خود در دریای مدیترانه استفاده کند، «هیچ‌کس» دیگر نیز اجازه نخواهد داشت که از میدان‌های نفت و گاز دریایی بهره‌برداری کند.

اسرائیل عملیات خود را برای بهره‌برداری از حوزه «کاریش» با اعزام یک کشتی عظیم با اسکله استخراج گاز آغاز کرده و چندین منبع مطلع در تل‌آویو به روزنامه الشرق الاوسط گفته‌اند که لبنان و اسرائیل با میانجی‌گری آمریکا بر سر میادین گازی مورد مناقشه در شرق مدیترانه توافق کرده‌اند.

اما این منابع اضافه کردند که حزب‌الله و جنبش امل، دو گروه شیعه مورد حمایت ایران، از این توافق حمایت نکرده‌اند.

لبنان و اسرائیل در سال ۲۰۲۰ مذاکرات بر سر مرزهای دریایی خود را از سر گرفتند، اما این روند با ادعای بیروت مبنی‌بر این‌که نقشه مورد استفاده سازمان ملل در مذاکرات نیازمند اصلاح است، متوقف شد.

لبنان در آغاز خواهان ۸۶۰ کیلومتر مربع از آب‌های مورد مناقشه بود، اما سپس یک‌هزار و ۴۳۰ کیلومتر مربع دیگر از جمله بخشی از میدان کاریش را نیز به خواسته خود اضافه کرد.

با استفاده از گزارش‌های شبکه المیادین و رادیوفردا؛ م.خ./م.ا.رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.