نصرالله: ترور شهید سلیمانی برای همیشه در تاریخ می‌ماند/ ایران برای پاسخ، به کمک کسی نیاز ندارد

نصرالله: حادثه ترور شهید سلیمانی برای همیشه در تاریخ خواهد ماند

03/01/2021 08:50:00 ب.ظ

نصرالله: حادثه ترور شهید سلیمانی برای همیشه در تاریخ خواهد ماند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی‌ به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همراهان وی، تاکید کرد: این حادثه به دلیل بزرگی آن حتما برای همیشه در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همراهان آنها در بغداد توسط تروریست‌های آمریکایی گفت: این حادثه یقیناً در تاریخ می‌ماند. این حادثه آنقدر بزرگ است که به خاطر بزرگی خود در تاریخ برای همیشه ثبت خواهد شد. بزرگ به خاطر خون‌های که در آن ریخته شد و به خاطر پیامدهایی که برای منطقه خواهد داشت.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره سخنان سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه درباره کمک به گروه‌های مقاومت و تحریف سخنان او توسط برخی رسانه‌ها گفت: اظهارات سردار علی حاجی زاده، تحریف شد؛ سردار حاجی زاده گفت که غزه و لبنان خطوط مقدم برای مقابله با رژیم اشغالگر است نه به خاطر ایران، به خاطر خود غزه و لبنان. خط مقدم است که لبنان و غزه از خود دفاع کنند.

وی تاکید کرد: تنها مقاومت است که به فضل سلاح خود و حمایت های ایران و سوریه می تواند از منابع نفتی لبنان محافظت کند. ما نمی توانیم کسی که با سلاح و در دیگر مواضع از ما حمایت کرد و کسی که علیه لبنان توطئه چید و از رژیم صهیونیستی حمایت کرد را یکی بدانیم. headtopics.com

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: نگرانی های زیادی در منطقه و خلیج فارس و اسرائیل به دلیل سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس وجود دارد. منطقه اکنون بسیار متشنج است و نمی دانیم که یک اتفاق می تواند منجر به چه چیزهایی شود.سید حسن در ادامه خاطرنشان کرد: برخی ها گمان می کنند که جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ به دوستان و هم پیمانان خود تکیه کرده است اما ایران اگر بخواهد پاسخ بدهد خودش پاسخ نظامی و یا امنیتی خواهد داد. ایران قوی است و از ما کمک نخواسته است حالا اگر گروهی یا افرادی که ایران را دوست دارند و بخواهند کاری انجام دهند با خودشان است اما باید بگویم ایران برای پاسخ دادن به این جنایت به کمک کسی نیاز ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ایران ضعیف نیست بلکه یک کشور قدرتمندی است و خودش تصمیم می گیرد که چگونه و چه زمانی پاسخ دهد.وی گفت: زمانی که فرماندهانمان را به شهادت می رسانید قدرت و صلابت و پایبندیمان به حق بیشتر می شود. شهید سلیمانی قهرمان ‌و نماد جهانی برای فداکاری و وفاداری و دفاع از مظلومان است. آنچه که در رابطه با فعالیت ها و دستاوردهای سردار سلیمانی آشکار و برملا شد ناچیز است و اموری وجود دارد که صحبت کردن در رابطه با آنها در شرایط الان مناسب نیست.

سید حسن نصرالله گفت: اگر شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نبود مساله اخراج آمریکا از منطقه به یک شعار و خواسته مردمی تبدیل نمی‌شد. شهادت این دو فرمانده، نیروهای آمریکایی را در مسیر خروج از عراق قرار داد.دبیرکل حزب الله تاکید کرد: برخی در لبنان، ایران را با دوستان خودشان در منطقه مقایسه می‌کنند که ترامپ درباره آنها می‌گوید اگر ما حمایتتان نکنیم ظرف دو هفته سقوط می‌کنید یا اگر حمایت نکنیم، بزودی ناچارید به فارسی حرف بزنید. باید به اینها بگویم ایران فرق می کند. ایران به کسی نیاز ندارد که از آنها حمایت کند.

نصرالله گفت: ترور حاج قاسم ضربه بزرگی بود اما محور مقاومت این ضربه را پشت سر گذاشت. آمریکا گمان می‌کرد با این ترور محور مقاومت از هم می‌پاشد. به آمریکایی‌ها اعلام می‌کنم ما پایدار تر شدیم. همانطور که  امام خمینی (ره) می گفتند:"بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود." headtopics.com

طرح بایدن برای ملاحظات حقوق بشری بیشتر در صادرات تسلیحات | DW | 05.08.2021 شکایت ۱۰ میلیارد دلاری مکزیک از شرکت‌های اسلحه‌سازی آمریکا | DW | 05.08.2021 زیان سالیانه ۲۲۰ میلیاردی شرکت‌های آلمانی از حملات سایبری | DW | 05.08.2021

وی خاطرنشان کرد: وقتی فرماندهان ما را می‌کشند ما بیشتر احساس مسئولیت می کنیم و سرسخت‌تر و باصلابت‌تر می‌شویم پس هرکس روی ترور و خودروهای بمب‌گذاری شده حساب کرده و در پی این است که عزم ما را سست کند، در توهم است .اگر در ایران شهید حاج قاسم قهرمان ملی اعلام شد، ما او را قهرمان جهانی اعلام می‌کنیم. حاج قاسم در نبردهایش فقط از شیعیان حمایت نکرد بلکه از مسلمانان، مسیحیان و همه دفاع کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: باید از خدمات و فداکاری‌های حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی تشکر کنیم. از زمان شهادت این دو فرمانده تا اولین سالگرد شهادت آن ها راهپیمایی ها و مراسم های بزرگ و گسترده‌ای برای وفاداری به خون آن ها برگذار شد. ما شاهد وفاداری به آن ها در ایران، عراق، سوریه، یمن، بحرین، ترکیه و بسیاری از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی بودیم. حادثه ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در یادها باقی خواهد ماند.

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنرانی خود همچنین تاکید کرد: عراقی ها کسانی که تروریست های تکفیری را به کشورشان فرستادند را با کسانی که به آن ها کمک کردند تا سرزمین هایشان را آزاد کنند، یکی نمی‌دانند. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خوب است نام روزشهادت شهیدبزرگوارراروزبازشناسی قوانین جهان براساس قران کریم ،نامگذاری شودتا درجهان ظلمهای اشکاررخ ندهدودولتها به نام عدالت وحقوق بشربه کشورها تجاوزوقتل وکشتارنکنندومانع زندگی سالم ملتها نیزنشوند. انفجار بیروت هم در تاریخ خواهد ماند, وسیاهی بر ذغال سکوت خبری دلیل بر فراموشی ان نیست بزرگ کردن سلیمانی قبل از مرگ فقط یک توطئه بود که بعد از کشتن او، هر دو طرف ماجرا تبلیغ کنند که یک ژنرال بزرگ کشته شده است و دلیل کشته شدن سلیمانی خیز برداشتن او برای پست ریاست جمهوری بود. رستاخیز_ملی_با_پهلوی

خیلی چیزها در تاریخ مانده. مرگ گاندی و هیتلر هر دو در تاریخ ماندگار شدند. ولی بعید میدونم جوری که شما میخواید موندگار بشه. گذر زمان حقایق رو افشا می‌کنه. هرچند طول بکشه. تاریخ را حاکمان می نویسند.