نصب سانتریفیوژهای پیشرفته توسط ایران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آژانس بین المللی انرژی اتمی از نصب سانتریفیوژهای پیشرفته توسط ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آژانس بین المللی انرژی اتمی طس بیانیه ای اعلام کرد: بازرسان ما پس از انجام ماموریت خود تایید کرده‌اند که سانتریفیوژهای پیشرفته، از جمله 30 دستگاه آی‌.آر-6 در ایران نصب شده یا در حال نصب‌شدن هستند.«به گفته بازرسان آژانس این سانتریفیوژها تا زمان انجام بازرسی مورخه 7 و8 سپتامبر هنوز آزمایش نشده‌ بودند. آنها در تاسیسات"نطنز" نصب شده است. ایران در تاریخ 8 سپتامبر استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته را به آژانس اطلاع داده است».

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه درباره اقدامات این کشور برای کاهش تعهدات اتمی‌اش اعلام کرده بود. «به‌زودی بحث بتن ریزی نیروگاه دوم را خواهیم داشت. در حوزه تحقیق و توسعه محدودیت نداشتیم سند‌های ساخته شده نشان می‌دهد و مسیر خوبی را طی کردیم. بنای ما این است که اگر آنها تعهدات خود را عملیاتی کنند، ما هم به تعهد خود باز می‌گردیم. طرف‌های اروپایی باید بدانند زمان زیادی نمانده است.

غیر از فردو و افزایش غنی‌سازی موضوع دیگری باقی نمانده است. ایران هم توانایی افزایش ظرفیت و سطح بیش از 20 درصد را داخل کشور دارد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آژانس: ایران نصب سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده استآژانس: ایران نصب سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست امروز خود در وین با تایید گزارش ایران به این آژانس، اعلام کرد که ایران کار نصب سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران سانتریفیوژهای پیشرفته نصب کرده استکورنل فروتا روز دوشنبه از ایران خواست که «بی درنگ» به پرسشهایی که از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح شده است پاسخ دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران برخلاف برجام، سانتریفیوژهای پیشرفته نصب کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران برخلاف برجام ، سانتریفیوژهای پیشرفته نصب کرده است بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از بازگشت مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی از تهران منتشر شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آژانس: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimآژانس: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است «کرنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی که روز گذشته به تهران سفر کرده بود امروز دوشنبه در نشست شورای حکام آژانس گفت که ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است غریب‌آبادی: گزارش جدید آژانس درباره نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است انرژى_اتمى
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آژانس بین المللی انرژی اتمی از آغاز نصب سانتریفوژهای پیشرفته ایران خبر دادتهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از 'آژانس بین المللی انرژی اتمی' گزارش داد: ایران نصب سانتریفوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

غریب آبادی: گزارش آژانس، حاکی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز استسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، اعلام کرد که بعد از اعلام رییس‌جمهوری مبنی بر کنار گذاشتن تمامی تعهدات ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای تحت برجام در پنجشنبه گذشته، روز یک‌شنبه مدیرکل موقت آژانس طی گزارشی به اعضای آژانس اعلام کرد که ایران در روز شنبه ١۶ شهریور به آژانس اطلاع داد، قصد دارد سانتریفیوژهای پیشرفته اضافی را در کارخانه غنی‌سازی سوخت نطنز نصب و آن ها را با اورانیوم طبیعی تست کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »