نشنال اینترست: پهپادهای ایران و موشک‌های‌ چینی به تیگرای اتیوپی قاچاق می‌شوند

03/07/1400 02:10:00 ق.ظ

نشنال اینترست: پهپادهای ایران و موشک‌های‌ چینی به تیگرای اتیوپی قاچاق می‌شوند العربيه_فارسى

مجله آمریکایی «نشنال اینترست» طی گزارشی از ارسال پهپادهای ایرانی و موشک‌های چینی به جنگ داخلی اقلیم «تیگری» در کشور اتیوپی پرده برداشت.این مجله در شماره آخرین به روزرسانی: 25 سپتامبر ,2021: 02:59 صبح GST Share آدرس کپی شد مجله آمریکایی «نشنال اینترست» طی گزارشی از ارسال پهپادهای ایرانی و موشک‌های چینی به جنگ داخلی اقلیم «تیگری» در کشور اتیوپی پرده برداشت.

این مجله در شماره روز جمعه، 24 سپتامبر، نوشت ارسال پهپادهای ایران همزمان با تشدید حملات هوایی بی‌رویه در اقلیم دیگری صورت گرفته است.

«نشنال اینترست» در گزارش خود فاش کرد که ارتش اتیوپی از پهپادهایی استفاده می‌کند که مشخصات آنها با نوع تولید شده ایرانی یعنی پهپاد «مهاجر 6» مطابقت دارد. Advertisement به نوشته این مجله، پهپاد مهاجر 6 نوعی پهپاد ساخت ایران است که در اواخر دهه هشتاد از سوی تهران مورد استفاده قرار گرفت. این پهپاد می‌تواند ماموریت‌های نظارتی را با استفاده از سنسور الکترونوری از نوع «گیمبالد» انجام داده و حملاتی را با بمب‌های دقیق قاسم -1 حملاتی انجام دهد.

در این گزارش آمده است که جنگ مستمر در اقلیم تیگرای اتیوپی نشان می‌دهد که چگونه موشک‌های چینی و پهپادهای ایرانی به دست بازیگران اصلی جنگ و درگیری‌ها در سراسر جهان رسیده است. شمال اتیوپی از زمانی که ابی احمد، نخست وزیر این کشور ارتش را به اقلیم تیگرای اعزام کرد، شاهد درگیری‌های شدیدی بوده است. دولت اتیوپی تلاش می‌کند تا مقامات منطقه‌ای که به «جبهه آزادی خلق تیگرای» وابسته‌اند را از قدرت برکنار کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

آمریکا: اگر ایران به برنامه‌ هسته‌ای خود ادامه دهد«طرحی جایگزین» تدارک می‌بینیمیک مقام آمریکایی گفت چنانچه ایران به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد، واشینگتن طرحی جایگزین را تدارک خواهد دید و درباره سرنوشت مذاکرات با ایران با توجه به ایران امریکا آژانس_بین‌المللی_انرژی_اتمی برجام وی همچنین تاکید کرد که اگر ایران مذاکرات_هسته‌ای را به زودی از سر نگیرد، آمریکا «درباره میزان فایده مذاکرات تجدید نظر خواهد کرد». امریکا آژانس_بین‌المللی_انرژی_اتمی برجام العربیة_فارسی وقت‌کشی ایران برای تداوم نقض تعهدات در همین حال وزارت امور خارجه فرانسه نیز اعلام کرد که اگر ایران حسن‌ نیت داشته باشد باید فوراً به توافق_هسته‌ای بازگردد.

آمریکا: هنوز توافقی از سوی ایران برای بازگشت به مذاکرات نداریمآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده گفت، ما به طور کامل آماده بازگشت به وین و ازسرگیری گفت‌وگوها هستیم، ولی هنوز توافقی با ایران برای بازگشت به برادر اون ممه رو لو لو برده امریکا مذاکرات_وین ایران آژانس_بین‌المللی_انرژی_اتمی گروسی -با تشکر از تلاشهای آقای بلینکن.. - توافق اخیر آخوندهای تروریست ایران با آقای گروسی ،‌چیز جدیدی نیست وگام به جلو محسوب نمیشود.یعنی آخوندها باید اینکارها را قبلا میکردند.

تاکید بریتانیا بر بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمیلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران خواستار بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمی وین با هدف احیای توافق هسته‌ای و بالاخره بریتانیا صغیر ضرب شصت رو میخوره بخاطر تاسیس رژیم آخوندی از پادشاهی ایران زمین.. روزی میشه بریتانیایی باید سوراخ موش بخره در خاورمیانه و در خاک خل لجننش انگل ستان. می بی نیم

بورل: ایران به یک توافق نیاز داردبورل: *ایران به یک توافق نیاز دارد *آن‌ها هزینه گزافی برای مسدود شدن ظرفیتشان در تامین نفت می‌پردازند *آن‌ها برای از سرگیری فعالیت اقتصادی به یک توافق نیاز دارند *وزیر خارجه ایران به من اطمینان داد که به میز مذاکرات در وین باز خواهند گشت

دور چهارم مذاکرات ایران-عربستان در بغداد برگزار می‌شود/ مذاکره دوجانبه با آمریکا نخواهیم داشتسفیر کشورمان در عراق در گفت وگویی تفصیلی به آخرین تحولات منطقه و جهان از جمله مذاکرات ایران با عربستان و آمریکا پرداخت.

تاکید وزیران امور خارجه ایران و ارمنستان برای همکاری‌های دو کشور در نفت و انرژیحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان در دیداری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به بحث و گفت‌وگو در خصوص روابط میان دو کشور پرداختند.