نشست فوق‌العاده وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره تحولات ایران و عراق

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت ارزیابی تحولات ایران، عراق و لیبی در بروکسل گرد هم آمدند.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت بررسی و ارزیابی تحولات ایران، عراق و لیبی طی جلسه فوق العاده در بروکسل گرد هم آمدند.

جوزف بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از آغاز این نشست در بین خبرنگاران گفت: در راستای بحث استراتژیک در مورد تحولات در خاورمیانه خواستار یک نشست فوق العاده با کشورهای عضو شده‌ام. در این نشست ابتدا در مورد تحولات لیبی بحث و تبادل نظر خواهد شد. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز اظهار داشت: اگر ما در مدت كوتاهی راه حل سیاسی برای لیبی پیدا نكنیم، لیبی به سوریه دوم تبدیل می شود. نباید این اتفاق بیفتد. روند برلین را در این باره آغاز کرده‌ایم. می خواهیم آتش بس در لیبی برقرار شود.

وی افزود: اتحادیه اروپا همچنین باید نقشی در عراق و خاورمیانه ایفا کند. عراق نباید تبدیل به صحنه درگیری بین آمریکا و ایران شود. ما برای تحقق تعهدات ناشی از توافق هسته‌ای با ایران دیدار می كنیم و عدم اجرای آنها قابل قبول نیست. الکساندر شالنبرگ، وزیر امورخارجه اتریش نیز خاطرنشان كرد كه اتحادیه اروپا باید موضع موثرتری اتخاذ كند تا بتواند تنش بین ایران و آمریكا را كاهش دهد. اگر دو طرف به سمت مذاکره نمی روند ما باید آنها را به سوی مذاکره سوق دهیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخستین نشست وزارت دولت در امور صلح افغانستان در کابل برگزار شداولین نشست وزارت دولت در امور صلح افغانستان با حضور مقامات این وزارت و نمایندگان سازمان های مردم نهاد در کابل برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا خواستار انجام تحقیقات جامع درباره سقوط هواپیمای اوکراینی شدرئیس شورای اتحادیه اروپا خواهان انجام تحقیقات 'آشکار و جامع' درباره سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در ایران شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دعوت از کاردار ایران در بغداد برای دیدار با معاون وزیر خارجه عراقدعوت از کاردار ایران در بغداد برای دیدار با معاون وزیر خارجه عراق پیش ‌بینی می‌شود این دعوت با توجه به تحولات اخیر در منطقه انجام شده باشد پیش از این برخی رسانه ها مدعی شده بودند که وزارت امور خارجه عراق سفیر ایران در بغداد را احضار کرده است دعوت مودبانه احضاره؟ دیگه مثل کشورهای بلوک شرق و دیکتاتورها مطلب میزارین دعوت از کارررردار زرشک احضار کار دار جهت اعتراض به نقض تمامیت ارضی عراق صحیحه چیه دعوتش کردن تقدیر کنن ازش عوضیای دروغگو خوشم میاد خیلی خیلی رو دارید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قطر: برای کاهش تنش در منطقه تلاش می‌کنیموزیر امور خارجه قطر تاکید کرد که دوحه برای کاهش تنش میان آمریکا٬ عراق و ایران تلاش می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا، اجازه ندهد ایران کاملا از اروپا مایوس شودرئیس جمهور، محاسبات غلط و زیان بار آمریکا را ناشی از عدم شناخت این کشور از ایران و منطقه دانست و با بیان اینکه اتحادیه اروپا باید با اتخاذ مواضع مستقل از واشنگتن، اجازه ندهد ایران کاملا از اروپا مایوس شود، تصریح کرد: مجموعه اتحادیه اروپا، قدرتی بزرگ با مسوولیتی سنگین در جهان است و اگر بخواهد در مسیر تقویت صلح و ثبات منطقه فعالیت کند، تهران آماده همکاری و مشارکت با این اتحادیه است. خاک بر سرتون که هنوز مایوس نشدید! اروپا خودش رو نمیتونه بدون امریکا نگه داره , میخواید ایران از اروپا تیغ بزنه!?😐 خود فرانسه دره سقوط میکنه! آخرین تلاش های نظام برای زنده ماندن بعضی افراد یا احمقند یا خود را به حماقت میزنند بخاطر اینکه این حماقت براشون سود داره.وگرنه کشورهای اروپایی برای شهادت حاج قاسم دست و هورا کشیدن، و زدن موشکهای به پایگاه عین السد را محکوم کردند.دقیقا انتظارت از اروپا چیه؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هیات ۱۰ نفره کانادایی برای رسیدگی به امور قربانیان کانادایی عازم ایران هستندسخنگوی وزارت امور خارجه: طبق هماهنگی انجام شده بین وزارت امور خارجه‌های ایران و کانادا یک هیات ۱۰ نفره کانادایی برای رسیدگی به امور قربانیان کانادایی حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای_اوکراینی، عازم ایران هستند یک راست میفرستنشون اوین برای خودکشی ؟؟ یا اول میبرنشون جای دیگه ؟؟ نخست وزیر کانادا که روز گذشته به سفارش آمریکا کنفرانس مطبوعاتی تشکیل دادوبدون هرگونه سندومدرک نتیجه گیری کردوسقوط هواپیمارانتیجه اصابت موشک برشماردند !
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »