نشست تهران؛ تاکید بر تشکیل حکومت فراگیر و مبارزه با تروریسم در افغانستان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نشست تهران؛ تاکید بر تشکیل حکومت فراگیر و مبارزه با تروریسم در افغانستان العربيه_فارسى

نشست افغانستان چهارشنبه، 27 اکتبر با حضور وزیران خارجه پاکستان، ازبکستان، تاجکستان و ترکمنستان به میزبانی تهران برگزار شد، و وزرای خارجه چین و روسیه نیز به‌صورت مجازی در آن حضور داشتند.به گزارش خبرگزاری «صدا و سیما»ی جمهوری اسلامی ایران، امیرعبدالهیان در این نشست گفت که از کشورهای همسایه انتظار می‌رود با توجه به نفوذ خویش در افغانستان، طالبان و دیگر گروه‌ها را در زمینه هم‌سو شدن تشویق کنند.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری ایران در آغاز این نشست، ثبات و امنیت در کشورهای همسایه را وابسته به ثبات و امنیت در افغانستان عنوان کرد و افزود، شهروندان این کشور پس از چهار دهه جنگ، اکنون باید در فضای صلح و امنیت زندگی کنند. شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، در این نشست گفت، با توجه به دیدارهای که با مقامات طالبان انجام داده، این گروه به دنبال تعامل سودمند با جامعه بین‌المللی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

افغانستان -آیاشما مسخره ترازاین دیده ایدکه عبداللیهان عضو سپاه تروریستی قدس،برای طالبان نسخه میپیچد؟درحالیکه خامنه ای درانزوای بین المللی مرگباراست. -وانگهی مگرخامنه ای حکومت فراگیرازهمه مذاهب در ایران تشکیل داده که طالبان یادبگیرد؟! - چین و روسیه چطور؟ عراق ولبنان و..چطور؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید یک روحانی افغان به حق تحصیل زنان در دانشگاهیک روحانی افغان 'شایسته‌سالاری'و 'حضور زنان' در دانشگاه را از ملزومات کشور عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران: دومین نشست همسایگان افغانستان به اضافه روسیه فردا در تهران برگزار می‌شودایران: دومین نشست همسایگان افغانستان به اضافه روسیه فردا در تهران برگزار می‌شود ایران: نشست همسایگان افغانستان با حضور وزرای امور خارجه ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان پاکستان و شرکت آنلاین وزیران امور خارجه چین و روسیه برگزار خواهد شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس جمهور آمریکا برای اولین‌ بار پس از چهار سال در نشست آسه‌آن شرکت می‌کنددونالد ترامپ در تمام دوران ریاست جمهوری خود تنها یکبار در سال ۲۰۱۷ میلادی در این نشست شرکت کرد. این رفتار ترامپ، گمانه زنی‌ها در این باره که آمریکا پس از لغو حضورش در بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی، قصد دارد به آسه‌آن نیز پشت کند را تقویت کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز نشست وزرای خارجه «کشورهای همسایه افغانستان» در تهراننشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان به میزبانی ایران در پایتخت این کشور آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی ایران بی عرضه صلاحیت برگزاری این مراسم نداره
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نشست همسایگان افغانستان در تهران بدون حضور طالبان | DW | 27.10.2021در دومین نشست تهران چهار کشور همسایه افغانستان شرکت دارند. طبق گفته مقامات ایرانی وزرای خارجه چین و روسیه نیز به‌ گونه مجازی شرکت می‌کنند. گروه طالبان در این نشست حضور ندارد. با حضور طالبان در افغانستان اقتصاد افغانستان از بین رفته است و فقر وبیکاری بیداد میکند ومردم افغانستان در شرایط بدی قرار دارند امیدوارم نشست تهران با حضور همسایگان افغانستان مرحمی باشد بر درد های بزرگ مردم افغانستان . طالبان را امریکا نگذاشت در اجلاس تهران شرکت نمایدواین اجلاس بنفع دولت و مردم افغانستان میباشد زیرا برای برون رفتن افغانستان از مشکلات موجود با تصمیم همسایگان افغانستان این نست کار ساز میباشد . در صورت که همسایگان افغانستان راه سر مایه گزاری در افغانستان را باز نماید .کسب وکار در افغانستان رونق گرفته مردم از فقر و تنگ دستی نجات پیدامیکند و نست امروز تهران برای اتخاذ تصمیم مشترک همسایگان افغانستان بر کمک و سرمایه گزاری در افغانستان میباشد .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نشست تهران برای افغانستان بدون نماینده طالبان؛ رئیسی در مراسم افتتاحیه حاضر نشدنشست وزرای خارجه ۶ کشور همسایه افغانستان به علاوه روسیه به شکل حضوری و مجازی صبح امروز چهارشنبه ۲۷ اکتبر (۵ آبان) در تهران و بدون حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران آغاز شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »