نشست ویژه دولت اسرائیل برای بررسی آمادگی کشور در جذب مهاجران اوکراینی

17/12/1400 04:24 ب.ظ

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، مقامات این کشور معتقدند تهاجم روسیه برای کشورشان «فرصتی واقعی» برای افزایش جمعیت از طریق انتقال شهروندان اوکراین و روسیه با تبار یهودی ایجاد کرده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، مقامات این کشور معتقدند تهاجم روسیه برای کشورشان «فرصتی واقعی» برای افزایش جمعیت از طریق انتقال شهروندان اوکراین و روسیه با تبار یهودی ایجاد کرده است. نسخه چاپی به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، مقامات این کشور معتقدند که تهاجم روسیه به اوکراین برای کشورشان «فرصتی واقعی» برای افزایش جمعیت از طریق انتقال شهروندان اوکراین و روسیه، که تبار یهودی دارند، ایجاد کرده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، نفتالی بنت، نخست‌ وزیر، روز دوشنبه، ۱۶ اسفند، یک نشست ویژه برای بررسی میزان آمادگی نهادهای این کشور در جذب هرچه بیشتر مهاجران جدید برگزار کرد. پنینا تامنو شاتا وزیر جذب مهاجر اسرائیل در این نشست گفت انتظار داریم که «هزاران تن» از اوکراین و روسیه به‌زودی به عنوان «مهاجر» راهی اسرائیل شوند.

آیلت شاکد، وزیر امنیت داخلی نیز ابراز امیدواری کرد که بتوان به زودی یک‌صد هزار تن از مهاجران اوکراینی را که تبار یهودی دارند، به اسرائیل انتقال داد. وزیر مسکن اسرائیل تاکید کرده که با افزایش شمار مهاجران از مناطق جنگ‌زده، باید هر چه زودتر مجوز ساخت هزاران خانه صادر شود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »