نشست سه‌جانبه آنکارا بدون یافتن راه حلی برای ادلب پایان یافت | DW | 16.09.2019

26/06/1398 08:31:00 ق.ظ

روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در نشستی در آنکارا در مورد بحران ادلب رایزنی کردند. هر سه کشور بر لزوم یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور تأکید کردند. نشست آنکارا اما بدون نتیجه پایان یافت.

روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در نشستی در آنکارا در مورد بحران ادلب رایزنی کردند. هر سه کشور بر لزوم یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور تأکید کردند. نشست آنکارا اما بدون نتیجه پایان یافت. سه طرف شامگاه دوشنبه و در پایان نشست موفق نشدند بر سر اقدامی مشترک برای مقابله با بحران ادلب توافق کنند. ایران و روسیه از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حمایت می‌کنند و ترکیه از اپوزسیون سوریه پشتیبانی می‌کند و خواهان سرنگونی بشار اسد است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید اردوغان در آغاز نشست اعلام کرده بود که سه کشور درباره لزوم یافتن راه حلی سیاسی و حفظ تمامیت ارضی سوریه اتفاق نظر دارند. او در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ولادیمیر پوتین و حسن روحانی در پایان نشست، گفت‌وگوها را مثبت ارزیابی کرد، بدون این‌که درباره مذاکرات بر سر بحران ادلب به نتیجه مشخصی اشاره کند.

روحانی: آمریکایی‌ها از شرق فرات خارج شوند حسن روحانی در سخنرانی خود در نشست آنکارا با حضور آمریکا در شرق فرات مخالفت کرد و آن را"نامشروع" دانست و خواستار خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه شد. به گفته روحانی حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک سوریه تمامیت ارضی سوریه را به مخاطره می‌اندازد. headtopics.com

جمهوری اسلامی در نقش نقلی

رئیس جمهور ایران در نشست مشترک خبری هم گفت که هر سه کشور درباره یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه اتفاق نظر دارند. روحانی همچنین خبر داد که نشست بعدی سران سه کشور در تهران برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آغاز نشست روسای جمهور ترکیه، ایران و روسیه در آنکارا

بیانیه پایانی نشست سران ترکیه، روسیه، ایران در آنکاراسران ترکیه، روسیه، ایران در بیانیه نهایی خود بر حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

نشست سه جانبه آنکارا درباره ادلب؛ روحانی و اردوغان دیدار کردندرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر پیش از نشست سه جانبه درباره سوریه با محوریت استان ادلب با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در آنکارا گفت‌وگو کرد. ترکیه و روسیه چکاره هستند که درباره سوریه اظهار نظر کنند؟

پایان دیدار روسای جمهوری ترکیه و روسیه در آنکارا

آنکارا به ربودن مخالفان دولتی در خارج کشور متهم شد | DW | 15.09.2019شماری از سازمان‌های حقوق بشری نزدیک به جریان فتح‌الله گولن، دولت اردوغان را به نقض فاحش حقوق مدنی و آدم‌ربایی در خارج از کشور متهم کرده‌ و شواهد امر را طی گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل فرستاده‌اند. اردوغان = داعش

روحانی: مسائل مهمی در اجلاس آنکارا بررسی می شودروحانی: مسائل مهمی در اجلاس آنکارا بررسی می شود