نشست بانک مرکزی اروپا؛ ویژگی‌های بسته محرک مالی منطقه چیست؟

18/06/1398 03:50:00 ب.ظ

گمانه‌زنی در مورد نشست بانک مرکزی اروپا؛ ویژگی‌های بسته محرک مالی منطقه یورو چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

همزمان با گسترش ابعاد نگران کننده رکود اقتصادی، نگاه‌ بازارهای مالی بیش از هر زمان دیگری به نشست هفته جاری بانک مرکزی اروپا دوخته شده، نشستی که بسیاری به تصویب سیاست‌های محرک‌ مالی در آن دلبسته‌اند. اما این سیاست‌ها چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟ همزمان با گسترش ابعاد نگران کننده رکود اقتصادی، نگاه‌ بازارهای مالی بیش از هر زمان دیگری به نشست هفته جاری بانک مرکزی اروپا دوخته شده، نشستی که بسیاری به تصویب سیاست‌های محرک‌ مالی در آن دلبسته‌اند.

تبعات جنگ تجاری چین و آمریکا بزرگ ترین اقتصاد اروپا یعنی آلمان را به ورطه رکود کشانده، همزمان زمان اجرای برکسیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

لذا بی‌دلیل نیست که بسیاری امیدوارند که ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا پیش از ترک سمت خود در ۳۱ اکتبر آینده، آخرین تلاش خود را برای جلوگیری از رکود اقتصادی منطقه یورو در نشست روز پنج‌شنبه انجام دهد.

اما نگاه بازارهای مالی به این نشست حاوی ۵ پرسش کلیدی است: ۱- نرخ بهره چقدر کاهش می‌یابد؟ زمزمه‌های مطرح در محافل نزدیک به هیات مدیره بانک مرکزی اروپا از تصویب کاهش نرخ بهره در نشست پیش‌رو حکایت دارد. کارشناسان اقتصادی معتقدند که نرخ سود سپرده بانکی حداقل باید یک دهم واحد کاهش یابد و به منفی نیم درصد کاهش یابد. اما بازارهای مالی امیدوارند که این نرخ تا ۲ دهم واحد کاهش یابد و تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۳ دهم واحد برسد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ترامپ مذاکرات صلح و نشست با سران طالبان را لغو کرددونالد_ترامپ، رییس ‌جمهوری آمریکا، عصر شنبه اعلام کرد که پس از حمله اخیر طالبان در کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی و ۱۱ شهروند بی‌گناه شد، مذاکرات صلح و همچنین نشست خود با سران طالبان در کمپ دیوید را لغو کرده‌ است.

واکنش لیبی به نشست خبری شبه‌نظامیان حفتر در اماراتدولت وفاق ملی لیبی برگزاری نشست خبری از سوی شبه‌نظامیان حفتر در امارات متحده عربی را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ریشه فساد گسترده مالی در ایراناین روزها مبارزه با فساد (که در طول مقاله منظور از فساد، فساد مالی است) از سوی قوه قضائیه، تحت ریاست آقای سید ابراهیم رئیسی ابعاد بی‌سابقه‌ای یافته است. این در حالی است که رهبر ایران، آیت‌الله علی خامنه‌ای معتقد است که فساد در ایران به صورت موردی است نه سیستمی.

دختر وزیر سابق صنعت ایران به اتهام 'فساد مالی' بازداشت شدخبرگزاری قوه قضائیه ایران (میزان) به نقل از 'یک مقام آگاه' از بازداشت شبنم نعمت زاده، فرزند محمدرضا نعمت زاده، .وزیر سابق صنعت ایران خبر داده است.'انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع' از جمله اتهامات فرزند این وزیر سابق برشمرده شده است.

پلیس ایتالیا ۱۰ نفر را به اتهام تامین مالی «جبهه النصره» دستگیر کردامام جماعت یک مسجد نیز از جمله بازداشت شدگان است.

چین به‌زودی ارز دیجیتال ملی‌اش را عرضه می‌کند